آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون : احتمالاً برای شما نیز پیش آمده باشد که احساس کنید ریموت کنترل تلویزیون دیگر به خوبی پاسخگوی فرمان‌های شما نیست و کار تغییر تنظیمات و یا شبکه در حال پخش را به خوبی انجام نمی‌دهد. در چنین شرایطی واکنش ما به عنوان کاربر، تعویض باتری های موجود در ریموت کنترل است. اما واقعیت آن است که در برخی شرایط، خرابی پیش امده با تعویض باتری نیز برطرف نمی‌گردد.

دلیل این امر نیز وجود اشکال و خرابی در خود ریموت کنترل و دکمه‌های آن است. از آنجا که اغلب مشکلات پیش آمده در ریموت کنترل مربوط به صفحه مدار و دکمه ها هستند در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا مطلبی در ارتباط با آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

 

آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون (روش اول)

آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون ما در این بخش در واقع نوعی سرویس و گردگیری کنترل از راه دور تلویزیون است. در این روش، ریموت کنترل و دکمه های آن با استفاده از پنبه، استون و یا الکل تمیز و گردگیری می‌شوند. برای تعمیر ریموت کنترل ریسورها ، تلوزیون و.. کیت هایی به صورت آماده وجود دارند که با قیمت ناچیزی می توانید این کیت یا بسته را تهیه کنید. در این کیت معمولا روکش صفحه کلید برای کنترل نیز وجود دارد. در ادامه می‌بایست باتری ها را از داخل کنترل خارج کرده و پیچ های موجود در بدنه باتری را برای دسترسی به داخل باز کنید. پس از این کار می‌بایست دو قطعه بدنه کنترل را با استفاده از وسیله‌ای محکم و نوک تیز را از هم جدا کنید.

نکات مهم پیش از خرید تلویزیون دست دوم

از ریموت کنترل و اتصالات آن یک عکس بگیرید. تخته مدار و صفحه کلید را به صورت کلی و با یک گوش پاک کن آغشته به الکل پاکسازی کنید. می‌توانید مقداری رنگ رسانا تهیه کنید. رنگ رسانا داخل کیت های تعمیراتی هم وجود دارد. چند چوب کبریت را به رنگ آغشته کنید و این بار سطح تمام دکمه های لاستیکی را با استفاده از آن پوشش دهید. مدت یک شبانه‌روز صبر کنید تا رنگ‌ها خشک شود.

دو قطعه کلی کنترل را به هم وصل کنید. با استفاده از عکس تهیه شده همه چیز را سر جای خود گذاشته و قابل ریموت کنترل را ببندید. با این کار در بسیاری موارد اشکال پیش آمده در ریموت کنترل رفع شده و کنترل تلویزیون شروع به کار خواهد کرد. در غیراینصورت آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون در بخش بعدی را امتحان کنید. در صورت کار نکردن ریموت می‌توانید به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه نمایید.

تعمیر تلویزیون و مانیتور

آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون (روش دوم)

روش دیگری که می‌بایست در آموزش تعمیر ریموت کنترل تلویزیون به آن پرداخته شود، روش تعمیر با استفاده از فویل آلومینیومی است. در صورتی که روش انتخابی شما برای تعمیر ریموت کنترل این مورد باشد، می‌بایست ابتدا جایگاه تمام دکمه ها را روی کاغذ رسم کنید و یا از آنها یک عکس واضح تهیه کنید. پس از این کار دو قطعه کنترل را دقیقا مشابه با روش اول از هم جدا کنید. در ادامه از نظر تمیز بودن، تخته مدار را چک کنید. دکمه‌هایی که کار نمی‌کنند را از نظر تمیزی بررسی کنید.

توجه داشته باشید که در صورت تمیز بودن این دکمه‌ها، احتمالا کار نکردن آنها به دلیل قطع ارتباط یا قطع رسانایی دکمه های لاستیکی اتفاق افتاده باشد. برای رفع این مشکل مقداری فویل را بر اساس اندازه دکمه های لاستیکی برش دهید. با مقداری چسب فویل ها را پشت دکمه ها بچسبانید. تمام قطعات را در جای خود قرار دهید و بدنه کنترل را ببندید. ریموت کنترل را چک کنید. در صورت تداوم مشکل کار نکردن ریموت کنترل به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه کنید.

 

 

مرکز تعمیراتی امداد رایانه مرجع اصلی خدمات تعمیر تلویزیون در تهران

 

مطالب مرتبط :

تعمیر تلویزیون و مانیتور و ماشین آلات اداری – نمایندگی رسمی مادیران و ایکس ویژن

 

11 نظر

 • رسول عزیزی

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • عباسعلی محمدی

  اینا فوق العادن

 • حامد رنجبر

  چقد خوبین شما

 • عیسی حیدری

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • غلام خمسه

  با اجازتون بازنشر شد

 • بخشی

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 • حبیب الله کرمی

  مهندس جان عالی بود

 • سجاد انتظامی

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 • علی اصغر تقوی

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • اسماعیل محمدی

  خیلی خوشحالم که هستین

 • جواد همت

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *