اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون

اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون

 اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون : احتمالا این پرسش برای شما هم پیش امده که ایا امکانش هست هدفون را به تلویزیون وصل کرد؟ میبایست بگوییم بله میشه اینکار را انجام داد. اگر تلویزیون شما دارای بیسیم داخلی باشد اینکار راحت میباشد و در صورت نداشتن بیسیم هم روشهای دیگری برای اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون وجود دارد. ما در این راهنما از زومیلو به شما یاری می‌کنیم که به راحتی هدفون بی سیم را به تلویزیون وصل نمایید پس در ادامه با ما باشید.

استفاده از هدفون بیسیم چه زمانی اهمیت دارد ؟

زمانیکه در شب مشغول تماشا نمودن تلویزیون یا بازی مورد علاقه تان هستید و نمی‌خواهید مزاحمتی برای دیگران و افرادی که خواب هستند درست کردن نمایید. و یا زمانیکه در هنگام تماشای تلویزیون در مکانی شلوغ و پر سروصدا هستید و نمی‌خواهید صداهای اطراف مزاحمتی برای شما درست کردن بکند، استفاده از هدفون بی سیم اهمیت پیدا می‌کند و شما میبایست روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون را بلد باشید.

هدفون بلوتوث یا بیسیم

شما اول میبایست بررسی نمایید که ایا تلویزیونتان قابلیت بلوتوث را پشتیبانی می‌کند یا نه. تلویزیون‌های جدید اکثرا از قابلیت بلوتوث پشتیبانی می‌کنند. ولی برای تلویزیون‌هایی که این قابلیت را ندارند خودتان میبایست با یکی از روش هایی که در ادامه شرح می‌دهیم این قابلیت را به ان اضافه نمایید.

معرفی چند روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون

اگر تلویزیون شما بلوتوث را پشتیبانی میکند :

۱- هدفون خود را روشن کرده و دکمه بیسیم را بزنید. هدفون‌های بی سیم چراغ چشمک زن دارند که نشان میدهد بلوتوث فعال میباشد.

۲-قابلیت بیسیم را در تلویزیون فعال نمایید. هر تلویزیون روش متفاوتی برای دسترسی به پشتیبانی بیسیم دارد. ما یک نمونه را در تلویزیون ال جی برای شما نشان خواهیم داد.

اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون ال جی

a.اول به Setting یا تنظیمات بروید.

b.بعدا به حالت Sound بروید و Sound Out را بزنید.

۳-هنگامی که بیسیم در تلویزیون فعال شد ، دستگاه های بیسیم اطراف که در حالت جفت شدن قرار دارند را نشان می‌دهد.

a.حال LG SoundSync/Bluetooth را برگزینید و روی DEVICE SELECTION کلیک نمایید.

b.حال تلویزیون جستجوی دستگاه‌های بیسیم موجود را آغاز می‌کند.

۴-پس از انجام اسکن ، هدفون خود را در لیست دستگاه های شناسایی شده مشاهده می‌کنید.

۵-اسم هدفون را که می‌خواهید به آنان متصل بشوید ، برگزینید. پس از جفت شدن ، آن را در لیست دستگاه های متصل شده مثل عکس پایین مشاهده خواهید نمود.

اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون بدون بلوتوث

برای تلویزیون هایی که قابلیت بلوتوث را پشتیبانی نمی‌کنند روش‌هایی برای اضافه نمودن بیسیم وجود دارد که عبارتند از :

فرستده های صوتی بیسیم
دستگاه های پخش کننده رسانه
هدفون بی سیم اختصاصی
کنسول های بازی

این دستگاه فرستنده صوتی یک دستگاه جداگانه میباشد که می‌تواند به خروجی صوتی تلویزیون شما وصل شود و انتقال صدا از راه بیسیم به هدفون شما را امکان پذیر می‌کند.

شما میتوانید دستگاه را به پورت USB تلویزیون وصل نمایید. وقتی که فرستنده را با هدست بیسیم خود جفت کردید، شما می‌توانید آغاز به تماشای فیلم ‌های با موسیقی‌ها از راه هدفون مورد علاقه خود نمایید. این یک روش بدون دردسر و سریع برای اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون میباشد. این دستگاه کوچک انواع مختلفی دارد و تفاوت خاصی با هم ندارند.

ورودی های صوتی تلویزیونتان را بررسی نمایید : برای این که فرستنده صوتی صحیح به خروجی صوتی تلویزیون وصل شود ، میبایست بدانید که چه نوع خروجی صوتی در تلویزیون شما وجود دارد.

اگر سیستم صوتی خاصی مثل ساندبار یا سینماخانگی دارید که همه‌ منابع صوتی شما از آن‌ مکان تغذیه می‌شود، به جای تلویزیون میبایست آن دستگاه را بررسی کنید. از راه این دستگاه‌ها هم هدفون بیسیم نو شما نه فقط برای تماشای تلویزیون، بلکه برای گوش دادن به موسیقی و هر محتوای صوتی دیگری که ضروری داشته باشید کاربرد خواهد داشت.

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون از راه فرستنده های صوتی بلوتوث

اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون

انواع مختلف خروجی صدا را می‌توان در پشت تلویزیون همانطور که در عکس بالا هم مشخص میباشد، مشاهده نمود.

انواع خروجی صدا در تلویزیون

۱-ورودی هایی که دارای برچسب “L” و “R” هستند ، جک های RCA هستند.

۲-جک هدفون ۳٫۵ میلی متری که AUDIO نام دارد.

۳-یکی از این ورودی‌ها “OPTICAL” نام دارد که خروجی نوری TOSLINK میباشد.

اگر از ورودی صوتی OPTICAL استفاده نمایید، میبایست مبدل TOSLINK را هم تهیه کنید، به نحوی که خروجی TOSLINK تلویزیون یا گیرنده به تبدیل متصل گردد و بعدا آداپتور بیسیم را به تبدیل وصل کنید.

در ادامه کافیست هدفون را با فرستنده‌ بیسیم وصل نمایید. هنگام استفاده از Priva و اکثر مدل‌‌های مشابه، تنها میبایست دکمه‌ اصلی دستگاه را فشار داده و نگه دارید تا زمانیکه چراغ آن آغاز به چشمک زدن بکند. در ادامه دکمه‌ جفت نمودن هدفون را هم نگه دارید. بعد از چند ثانیه بین دو دستگاه ارتباط برقرار می‌شود، حالا می‌توانید صدا را از راه هدفون بشنوید.

برخی از تلویزیون‌های قدیمی دارای جک هدفون ۳٫۵ میلی‌متری و خروجی نوری TOSLINK نیستند. آنان فقط جک های RCA دارند. و برخی از تلویزیون‌ها هم تنها ورودی OPTICAL نوری را دارند. که ان‌ها به چیزی مثل Prozar DAC نیاز خواهند داشت که OPTICAL را به خروجی صوتی ۳٫۵mm و RCA تبدیل بکند.

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون از راه پخش کننده های رسانه

پخش کننده‌های رسانه دستگاه های کوچکی هستند که به شما امکان می‌دهند برنامه‌هایی را از راه اینترنت در تلویزیون خود مشاهده نمایید. برخی از این دستگاه‌ها قابلیت بیسیم دارند که می‌توانید از راه ان‌ها هدفون را متصل نمایید. این دستگاه‌ها شامل دستگاه‌هایی چون Amazon Fire TV Cube و NVIDIA SHIELD TV و Sling AirTV 4K ، Xiaomi Mi Box ، Roku ، Android boxes و اپل تی وی میباشد که چند مورد را برای مثال شرح می‌دهیم.

Amazon Fire TV Cube

اگر این دستگاه را دارید به به منوی Settings بعد Controllers و بعدا Bluetooth Devices بروید. حال Other Bluetooth Devices را برگزینید. صبر نمایید تا هدفون شما در لیست دستگاه‌ها ظاهر شود بعدا ان را برگزینید و منتظر بمانید تا وصل شود.

اتصال هدفون به اندروید تی وی در تلویزیون سونی

پشتیبانی از دستگاه‌های صوتی بیسیم بر روی دستگاه های Android TV حذف شده میباشد. برخی بیسیم را پشتیبانی می‌کنند، ولی فقط برای استفاده با صفحه کلید و ماوس ولی بقیه هدست بیسیم را پشتیبانی می‌کنند، و شما آنان را همانطور که با هر دستگاه اندرویدی دیگری دارای ارتباط می‌کنید میتوانید وصل نمایید. بیسیم هدفون را روشن نمایید. حال به Settings > Bluetooth بروید و هنگامی لیست دستگاه‌ها نمایش داده شد، هدفون را برگزینید ، حال اتصال برقرار میباشد.

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون Apple

تلویزیون اپل به شما امکان اتصال هدفون بیسیم را می‌دهد. فقط بیسیم هدفون را روشن کرده و به Settings > Remotes and Devices > Bluetooth بروید. صبر نمایید تا هدفون ظاهر شود بعدا آن ها را برای اتصال برگزینید.

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون با هدفون بی سیم مخصوص 

یکی از ساده ترین راه‌های استفاده از هدفون‌های بی سیم با تلویزیون، خرید هدفون بی سیم اختصاصی است. انها معمولا دارای یک پایه همراه هستند که از راه بیسیم یا کابل نوری ۳٫۵ میلی متری به تلویزیون وصل میشوند. و بغیر از بیسیم، بیشتر تر از فرکانس رادیویی (Radio Frequency (RF و (Infrared (IR هم استفاده می‌کنند که دارای یک مزیت اصلی است: محدوده برد هدفون بیسیم به طور معمول به ۳۰ فوت محدود میشود. هدفون‌های RF اغلب دارای برد زیاد بالا تقریبا نزدیک به ۳۰۰ فوت هستند. (قیمت انواع این هدفون‌ها متفاوت و در کیفیت صدا هم فرق دارند).

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون از راه کنسول های بازی

اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون

قابلیت اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون در کنسول‌های بازی عملکرد پسندیده و سریعی ندارد. به عنوان مثال، Xbox One از بیسیم پشتیبانی نمی‌کند. ولی PS4 سونی قابلیت بیسیم را پشتیبانی میکند ولی استفاده ان شاید کمی دشوار باشد.

روش اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون از راه Sony PS4 Pro / PS4 Slim

در دستگاه PS4 اول به Settings >> Devices >> Bluetooth Devices بروید. حال نام هدست خود را برگزینید .اگر وصل شد می‌توانید از ان استفاده نمایید. ولی اگر وصل نشد روش ذیل را امتحان نمایید.

برای این روش به آداپتور USB بیسیم نیاز دارید.
آداپتور USB را در پورت USB دستگاه PS4 قرار بدهید.
هدفون بیسیم خود را روشن نمایید.

به Settings >> Devices >> Bluetooth Devices بروید.
بر روی Output Device کلیک نمایید و USB Headset را برگزینید.
بر روی Volume Control کلیک نمایید و آن را روی متوسط یا بلند تنظیم نمایید.
بر روی Output در Headphones کلیک نمایید و All Audio را برگزینید. حال میبایست اتصال برقرار شود.

ما در این مطلب از امداد رایانه(تعمیریها) ، راحت ترین روشهای اتصال هدفون بیسیم به تلویزیون را برای شما شرح دادیم. اگر در این باره پرسش یا نظری دارید میتوانید در قسمت نظرات مطرح نمایید. سایت ما آماده خدمات رسانی در زمینه تعمیرات تلویزیون می باشد.

مطالب مرتبط :

قبل از خرید تلویزیون چه باید بدانیم؟

آنتی ویروس تلویزیون هوشمند

تلویزیون های پلاسما

مانیتور گیمینگ هواوی

تعمیر تلویزیون مارشال marshal

11 نظر

 • حامد واعظی

  حرف نداشت👌🏻

 • داوود باهنر

  هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

 • محمود آذری

  چه سایت قشنگی دارین

 • حبیب موحد

  سلام عالی بود

 • یعقوب حمیدی

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • سیدحسین خانی

  خیلی سایت خوبی دارین

 • حبیب الله صدر

  خیلی عالی بود

 • سعید قشقایی

  من زندگیمو مدیون شمام

 • مهران مختاری

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • رامین جمشیدی

  خیلی خوب بود

 • بهزاد افتخاری

  چه مطلب خوبی

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *