چرا دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری اشتباه عمل میکنند؟

اشتباه عمل کردن دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری

اشتباه عمل کردن دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری : اشتباه عمل نمودن دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری مشکلی میباشد که زیاد آزاردهنده میباشد و در واقع کلیدها بجای یکدیگر عمل می کنند.توضیح بیش این که در مجموعه تعمیرات لوازم خانگی و بصورت محدودتر تعمیر تلویزیون و سیستم های صوتی که در محدوده تخصصی ماست تعدادی از ایرادهای درست کردن شده در دستگاه های مختلف بعلت عدم استفاده مستمر در آنان درست کردن میشود.

در واقع استفاده مستمر از دستگاه ها سبب میشود برخی از قطعات حداکثر عمر مفید خود را داشته باشند.یکی از این قطعات کلید های روی پنل دستگاه های مختلف میباشد که معمولا عدم استفاده از آنان سبب درست کردن ایراد بد کار نمودن و یا اگر بخواهیم دقیقتر بگوییم اشتباه عمل نمودن دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری میباشد.با توجه به سهولتی که کار با ریموت کنترلها فراهم میکند تقریبا دکمه های روی بدنه اصلی دستگاههای مختلف بی استفاده باقی می ماند و شاید مدتهای طولانی هیچکدام از آنان زده نشود.

ولی برخی دستگاهها بدلیل فانکشن ها یا منوهای مختلف و یا عدم وجود دکمه های خاص روی ریموت ضروری میباشد که از دکمه های روی دستگاه استفاده شود که در این حالت اشتباه عمل نمودن دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری که معمولا بصورت عملکرد ۱ کلید به جای کلید بعدی و یا قبلی میباشد، استفاده از دستگاه را دشوار میکند.

کلیدهای دستگاهها ضبط های FL  و FLX سونی

یکی از نمونه های اشتباه عمل نمودن کلیدهای دستگاهها ضبط های FL  و FLX سونی میباشد که دوستانی که با این دستگاه آشنایی دارند می دانند که دارای پنج دیسک میباشد و شما میتوانید هر کدام از آنان را جداگانه انتخاب و خارج کنید و در حالیکه مراحل اولیه بخش مکانیزم بخش CD انجام شده با فشار دکمه DISC SELECT برای انتخاب شماره دیسک ناگهان مثلا فرمان تغییر فانکشن به دستگاه داده میشود و دستگاه در حالت رادیو قرار میگیرد.

معمولا اشتباه عمل نمودن دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری در دستگاههای با تعداد کلید بالاتر بیش دیده میشود مثلا در ضبط های سه دیسک قدیمی که البته علت این مسئله را میبایست در ساختار خاص این کلیدها که اسم اصلی انها میکروسوئیچ میباشد جستجو نمود.

مدار میکرو سوئیچ ها این گونه عمل میکند که هر کلید با ۱ مقدار مقاومت خاص روی ۱ ولتاژ اصلی اثر می گذارد مثلا کلید شماره یک با مقاومت یک کیلو و کلید دوم با مقاومت دو کیلو و کلید سوم با مقاومت سه کیلو روی ۱ ولتاژ اصلی به مقدار پنج ولت اثر می گذارند.در حالت سلامت قطعات مقدار مقاومت کلیده به میزان ۰ میباشد اما با خراب شدن کلیدها مقاومت آنان در وقت عملکرد تغییر کرده و بیش میشود.

چرا دکمه های دستگاههای صوتی و تصویری اشتباه عمل میکنند؟

راهکاری برای سالم ماندن دکمه های دستگاه

یکی از راههایی که سبب میشود دکمه های دستگاهها در سلامت بیشتری بمانند تا در موقع لزوم بتوان از آنان استفاده نمود استفاده هر از گاهی از آنهاست که سبب میشود سولفاته شدن صفحات داخلی کلید بدلیل تماس آنان با هم از بین برود و کلیدها طول عمر مفید بیشتری داشته باشند.در بخش تعمیرات هم راه حل اساسی تعمیر ایراد بد عمل کرده میکروسوییچها تعویض یکباره و کلی آنهاست.

در برخی موارد تعمیرکاران اقدام به شستشوی میکروسوییچ ها با اسپری های مختلف می کنند که البته امکان دارد بصورت مقطعی تاثیر داشته باشد ولی در مدت کوتاهی مجددا ایراد به حالت اولیه تکرار میشود.

مطالب مرتبط:

11 نظر

 • محمدتقی افشار

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • ناصر رضایی

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • عیسی مومنی

  منابع این مطلب کجاست؟

 • صادق عرب

  چه مطلب خوبی

 • فرهاد حسینی

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 • فرهاد آقایی

  دست مریضاد استاد

 • محمدتقی زاهدی

  مطلب خوبی بود همکار گرامی

 • شهرام رنجبر

  مطلب به درد بخوری بود

 • امین مرادخانی

  مطلب خوبی بود

 • غلامحسین موسوی

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 • محمدرضا بهمنی

  بی نظیر هستید

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *