افزایش سرعت پرینتر

افزایش سرعت پرینتر

افزایش سرعت پرینتر : اگر به طور مداوم از پرینتر استفاده می‌کنید و حجم کاری بالایی دارید، بدون شک وقت برای شما اهمیت داشته و نمی‌توانید مدت زیادی را برای چاپ اسناد بگذارید. نمی‌توان این حقیقت را هم نادیده گرفت که تمامی پرینتر‌ها، بعد از مدتی استفاده بکند شده و سرعت چاپ آن‌ها کاهش خواهد یافت. با توجه به هزینه خرید بالای پرینتر‌ها، شاید بهتر باشد به جای تعویض، شانس خود را با به کارگیری ترفند‌هایی که در ادامه خواهیم گفت امتحان نمایید.

آموزش روش های افزایش سرعت پرینتر

چطور سرعت پرینت را بالا ببریم؟ با کارتریج متناسب

دستور پرینت را از کامیپوتر به پرینتر فرستادن کردید، بعدا می‌بینید که چاپگر، با تاخیر ۲۰ الی ۳۰ ثانیه‌ای عملیات پرینت را انجام می‌دهد. این رویداد برای افرادی که حجم کاری بالایی داشته و به طور مداوم، در حالا فرستادن فایل به دستگاه برای پرینت هستند زیاد آزار دهنده میباشد. بگذارید با ساده‌ترین دلیل، برای کاهش سرعت پرینت آغاز کنیم.

استفاده از کارتریج نامرغوب، فشار زیادی بر پروسه پرینت و قطعات داخلی دستگاه وارد کرده و روی سرعت و کیفیت پرینت تاثیر می‌گذارد. علاوه بر انتخاب کارتریج مرغوب، میبایست تعویض و شارژ کارتریج در محل را هم به افراد ماهر بسپارید، تا هیچ آسیبی به پرینتر وارد نشود.

علت کند شدن سرعت پرینت چیست؟ حافظه

هنگامی که کاربران یک پرینتر، از سیستم‌های مختلف به آن دستور پرینت فرستادن می‌کنند، پرینتر یک صف چاپ تشکیل خواهد داد. این صف چاپ که لیستی از دستورات چاپ درخواستی از سیستم‌های مختلف است، در حافظه موقت پرینتر ذخیره می‌شود. نتیجه این پروسه، پر شدن صف پرینت و حافظه دستگاه خواهد بود. برای رفع این مشکل، میبایست حافظه پرینتر را پاک و خالی نمایید تا تا بکند شدن سرعت پرینت را برطرف نمایید.

افزایش سرعت پرینتر

برای حذف یک برنامه از صف چاپ کدام گزینه استفاده می شود؟

گاهی اوقات که می‌خواهید سند خاصی را پرینت بگیرید، متوجه می‌شوید که پرینتر دستور مورد نظر را چاپ نمی‌کند. اگر دستگاه روشن میباشد و از درستی اتصالات خبر دارید، شاید میبایست مشکل را در صف پرینت دستگاه جستجو نمایید.

این مشکل می‌تواند به چند دلیل رخ دهد، پرینتر خاموش بوده و شما سندی برای چاپ به آن فرستادن کردید که هرگز هم پرینت نشده میباشد. ولی در هر صورت این سند چاپی پرینت نشده، به صف چاپ پرینتر اضافه شده میباشد. در اغلب موارد خلاص شدن از این دستور چاپ، به شدت سخت میباشد. بنابراین در ادامه به شما روشی را خواهیم گفت که برای حذف یک برنامه از صف چاپ بکار می‌رود:

از منو start وارد control panel شده و بعدا روی گزینه system and security کلیک نمایید.
اکنون میبایست گزینه Administrative Tools را ببینید روی آن زده و بعدا روی آیکون Services دوبار کلیک نمایید.

برای بسیاری از کاربران این پرسش به وجود می‌آید که برای حذف یک برنامه از صف چاپ کدام گزینه استفاده می شود؟

حال کمی به پایین بیائید، می‌توانید گزینه Print Spooler service را مشاهده نمایید. روی آن راست کلیک کرده و بعدا گزینه stop را بزنید. توجه داشته باشید که در این مرحله، شما میبایست به عنوان Administrator وارد سیستم بشوید.
حال میبایست نشانی ذیل را دنبال کنید:
C:\WINDOWS\System32\spool\PRINTERS

اگر درایور c پارتیشن پیشفرض ویندوز نیست، می‌توانید %windir%\System32\spool\PRINTERS را در نوار نشانی Explorer تایپ نمایید. پایان پرونده‌های موجود در این پوشه را حذف نمایید.

با اینکار همه صف‌های چاپ پاک می‌شوند. اگر اینکار را روی سرور انجام می‌دهید، اول اطمینان حاصل نمایید که هیچ دستور چاپی از سیستم‌های مختلف برای چاپگر‌های دیگر در سیستم فرستادن نمی‌شود.

حال دوباره به بخش Services برگشته و روی Print Spooler service کلیک راست کرده و گزینه start را بفشارید.

یک روش ساده دیگر برای پاک نمودن صف چاپ:

وارد منو start شده و در بخش جستجو گزینه Command را تایپ نمایید.
اکنون روی Command Prompt راست کلیک کرده و بعدا Run as administrator را برگزینید.
net stop spooler را تایپ کرده و بعدا enter را بزنید.
del %systemroot%\System32\spool\printers\* /Q را تایپ کرده و بعدا enter را بزنید.
دوباره net start spooler را تایپ کرده و بعدا enter را بزنید.
اکنون صف چاپ در ویندوز شما میبایست پاک شود، عبارت exit را تایپ کرده و enter را زده و از صفحه خارج بشوید.

کند شدن پرینتر یا کند شدن سیستم؟

این امکان را هم در نظر بگیرید که گاهی سیستم شما هیچ مشکلی نداشته و این بکند شدن سیستم کامپیوتر میباشد که پردازش اطلاعات را هم بکند می‌کند. پس شرایط سیستم کامپیوتری را هم در نظر بگیرید.

کاهش سرعت پرینتر با افزایش دستورات چاپ

گاهی اوقات این حجم بالا و تعداد فراوان دستورات فرستادن شده به پرینتر میباشد که، باعث کاهش سرعت پرینتر می‌شود. این مشکل برای پرینتر‌هایی که، در اتصال شبکه قرار دارند بیش دیده می‌شود. زیرا از هر سیستم، دستورات مختلفی به پرینتر فرستادن و فرایند پرینت را زیاد وقت بر می‌کند.

ظرفیت رم پایین میباشد

پایین بودن ظرفیت رم کامپیوتر، باعث بکند شدن سرعت پردازش اطلاعات می‌شود. در نتیجه پایین بودن ظرفیت رم، نتیجه‌ای جز پایین بودن سرعت پرینتر ندارد. چاره‌ای نیست، برای حل این مشکل میبایست از سیستم‌هایی با ظرفیت رم بالا استفاده نمایید. اگر از چاپگر‌های مدرن استفاده می‌کنید، می‌توانید با اضافه نمودن رم، کارایی پرینتر را بهبود ببخشید.

ساده‌ترین راه برای افزایش سرعت پرینتر

شاید ساده‌ترین راه برای افزایش سرعت پرینتر، کاهش تعداد صفحات باشد. تلاش نمایید مطلب ها بیشتری در هر صفحه قرار بدهید و تعداد صفحات پرینتی را کاهش بدهید. تعداد جمله، فونت استفاده شده و اندازه حاشیه از عوامل تاثیر گذار در کاهش تعداد صفحات هستند.

انتخاب مناسب‌ترین اندازه کاغذ

پیش از هرکاری اول، فایل مورد پیشنهاد خود را چک نمایید. امکان دارد شما دستور پرینت را در حالت a4 تنظیم کرده باشید؛ ولی تنظیمات پیشفرض پرینتر در حالت a5 قرار گرفته باشد. در چنین حالتی پرینتر برای چاپ فایل شما، به شدت کند خواهد شد.

افزایش سرعت پرینتر

برای افزایش سرعت پرینتر، اتصالات را بررسی کنید!

پرینتر بی‌سیم زیاد کارآمد بوده و امکان چاپ را برای تعداد بیشتری از کاربران فراهم می‌کند. ولی این نکته را هم در پیشنهاد بگیرید که، اگر اتصالات آن قوی و کارآمد نباشند روی سرعت چاپ پرینتر تاثیر منفی می‌گذارد. پس کابل‌ها و پایان اتصالات را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن آن‌ها را تعویض نمایید. اگر مشکل جدی تر از این میباشد، بهتر میباشد به سرعت برای تعمیر پرینتر در محل اقدام نمایید.

تاثیر گذار‌ترین عوامل در افزایش سرعت پرینتر

بروزرسانی درایور را فراموش نکنید، استفاده از درایور منسوخ شده پروسه پرینت را برای شما سخت خواهد نمود. برای آپدیت این برنامه می‌توانید، به وبسایت کمپانی سازنده پرینتر مراجعه نمایید.

یک عامل به شدت تاثیر گذار در بکند شدن سرعت پرینتر، ویروسی شدن کامپیوتر میباشد. روی تمامی سیستم‌های شرکت، میبایست نرم‌افزار شناسایی ویروس نصب باشد تا در صورت ویروسی شدن سیستم به سرعت برای حذف فایل‌های آلوده اقدام بکند.

شاید ساده‌ترین عامل نرم افزاری برای افزایش سرعت پرینتر، بروزرسانی نرم افزار باشد

افزایش سرعت چاپگر hp چطور است؟

پرینتر hp هم همچون هر ماشین اداری دیگری، در صورت استفاده بیشتر از حد و غلط به شدت بکند می‌شود. اگر به دنبال راهی، برای افزایش سرعت چاپگر hp هستید به شما نظر می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

چندین فایل را باهم پرینت بگیرید

یک روش موثر، که باعث افزایش سرعت پرینت و کاهش مصرف تونر کارتریج می‌شود، پرینت همزمان چند فایل با یکدیگر میباشد. برای پرینت گرفتن چندین فایل باهم، کافیست به پوشه‌ای که فایل‌ها درون آن قرار دارند رفته و تمامی آن‌ها را انتخاب و همزمان پرینت بگیرید.

کافیست با استفاده از کلید‌های ترکیبی ctrl+a، تمامی فایل‌های موجود داخل پوشه را انتخاب کرده و بعدا روی آن‌ها راست کلیک نمایید.

بعد از راست کلیک روی تمامی فایل‌های انتخاب شده، میبایست از روی لیستی که برای شما باز خواهد شدگزینه پرینت را بزنید. با این کار پرینتر، منتظر ارسال تک تک دستور‌های چاپ از سوی شما نیست و فایل‌ها را به ترتیب پرینت خواهد گرفت.

افزایش سرعت چاپ با متوقف نمودن پرینت اسپولر

یک روش ساده برای افزایش سرعت چاپ، متوقف نمودن پرینت اسپولر از راه تنظیمات پرینتر میباشد. کافیست از روی منو start به control panel رفته و بعدا گزینه Devices & Printers را انتخاب و بعد از باز شدن پنجره روی نام پرینتر مورد پیشنهاد خود کلیک نمایید. اکنون میبایست از روی لیستی که مشاهده می‌کنید گزینه Printer Properties را برگزینید تا وارد پنجره نو شوید. بعدا میبایست نوار تب Advanced را انتخاب و روی کادر خالی کنار گزینه Print directly to the printer تیک بزنید تا دیگر دستورات ارسالی چاپ، به طور مستقیم برای خود پرینتر ارسال شوند.

پرینت صفحات وب، بدون دردسر!

گاهی اوقات پرینت صفحات وب برای پرینتر، می‌تواند به شدت روی سرعت آن تاثیر بگذارد. در چنین شرایطی به شما توصیه می‌کنیم که، اگر نیازی به تصاویر وب ندارید از آن‌ها چشم پوشی کرده و تنها متون را پرینت بگیرید. حالا پرسش این جا میباشد که، چطور میبایست اینکار را انجام دهید؟

چگونگی انجام اینکار، به نوع مرورگری که استفاده می‌کنید بستگی دارد. بعد از انتخاب گزینه print در مرورگر، می‌توانید تنظیمات را طور تغییر بدهید که دستگاه تصاویر و تبلیغات را پرینت نگرفته و فقط متون را پرینت بکند.

یک روش ساده دیگر برای پرینت صفحات وب بدون تصاویر، نصب نمودن یک افزونه روی مرورگر میباشد.

بعد از نصب افزونه Print Friendly، صفحه‌ای که قصد چاپ آن را دارید را باز کرده و بعد از بارگذاری کامل، روی افزونه کلیک نمایید تا صفحه برایتان در حالت قبل نمایش پرینت باز شود. با یاری این افزونه می‌توانید هر نوع تغییری که می‌خواهید، در پرینت از صفحات وب انجام بدهید. می‌توانید سایز‌های تصاویر را تغییر داده و یا با انتخاب عدد صفر، از برنامه بخواهید که صفحه مورد نظر را بدون تصویر پرینت بکند. حتی می‌توانید اندازه متن مورد پیشنهاد را هم تغییر بدهید.

این برنامه به شما امکان می‌دهد، آیتم‌هایی را هم که مایل به چاپ آن‌ها نیستید را حذف نمایید. اگر روی متن یا عکس مورد پیشنهاد بروید، قسمت مورد پیشنهاد زرد شده و آیکون سطل زباله کنار آن نمایان می‌شود. می‌توانید روی آیکون سطل زباله کلیک کرده و بخش مورد نظرتان را حذف نمایید.

با یاری Print Friendly، به راحتی می‌توانید صفحات چاپ را طبق سلیقه خود تغییر داده و بعدا چاپ نمایید

حجم فایل را فراموش نکنید

اغلب کاربران هنگام پرینت گرفتن فایل pdf، از کاهش سرعت پرینت شکایت می‌کنند. جای تعجبی ندارد، فایل‌های pdf، حجم بالا‌تری به نسبت فایل‌های word دارند به همین دلیل پرینتر وقت بیشتری را برای پردازش آن‌ها می‌گذارد. گاهی پرینتر شما هیچ مشکلی ندارد و این حجم بالای فایل‌های ارسالی میباشد که روی سرعت پرینت تاثیر می‌گذارد. در چنین شرایطی هر چند زمان یکبار، استراحتی به پرینتر دهید و بعدا دستور دیگری برای آن فرستادن نمایید.

همیشه کیفیت حرف ابتدا را نمی‌زند

به یاد داشته باشید با تغییر تنظیمات پرینتر و قرار دادن آن در برترین حالت، نه تنها روی کیفیت پرینت و میزان مصرف کارتریج، بلکه روی سرعت دستگاه هم تاثیر گذاشته و آن را کاهش می‌دهد. به جز موارد لازم، چاپ فایل‌ها را با برترین کیفیت ممکن انجام ندهید. در مواردی که سرعت حرف ابتدا را می‌زند، شاید بهتر باشد چاپ با کیفیت پیشنویس را امتحان نمایید.

فقط با جوهر سیاه چاپ نمایید

یک عامل ساده دیگر برای افزایش سرعت پرینت، که به شما در صرفه جویی کارتریج هم یاری می‌کند پرینت با جوهر سیاه میباشد. پرینتر جوهرافشان برای چاپ رنگی، رنگ‌های کارتریج را با یکدیگر ترکیب می‌کند. ترکیب کارتریج‌ها با یکدیگر، زیاد وقت بر بوده و روی تعداد صفحات پرینت شده در یک دقیقه تاثیر بسزایی می‌گذارد.

افزایش سرعت پرینتر

برترین نوع چاپگر از لحاظ سرعت و کیفیت کدام است؟

برای جواب به سوال برترین نوع چاپگر از پیشنهاد سرعت و کیفیت کدام میباشد، اول میبایست نیاز و استفاده‌ای که از پرینتر دارید را در نظر بگیرید. اگر برای چاپ تصویر، قصد تهیه پرینتر دارید به شما توصیه می‌کنیم پرینتر جوهرافشان را برگزینید.

اگر می‌خواهید اسناد و مدارک را پرینت بگیرید، میبایست پرینتر لیزری را برگزینید. پرینتر‌های جوهرافشان کیفیت بالایی، برای چاپ تصاویر دارند ولی در عین حالا وقت زیادی را هم برای پرینت عکس‌ها صرف می‌کنند. پرینتر‌های لیزری، با سرعتی بالا و با کیفیتی پسندیده، اسناد را چاپ می‌کنند. برای انتخاب برترین نوع چاپگر از نظر سرعت و کیفیت، میبایست از فروشنده درمورد میزان رزولوشن یا dpi و تعداد صفحات پرینت شده در هر دقیقه و میزان ظرفیت سینی کاغذ پرسش نمایید.

برترین خدمات تعمیر پرینتر و چاپگر با بهترین متخصصان را از امداد رایانه (تعمیریها) بخواهید. همچنین سایت تعمیریها خدمات تعمیر تلویزیون، دستگاه کپی، گیرنده های دیجیتال و …. را نیز ارائه می دهد.

مطالب مرتبط :

پر فروش ترین تلویزیون های ال جی LG

چشمک زدن چراغ های تلویزیون

محو شدگی رنگ یا گرادینت در تلویزیون

مقایسه ساندبار و سینمای خانگی

مشکلات رایج دستگاه کپی

آموزش اتصال گوشی موبایل به پرینتر

11 نظر

 • قربانعلی افتخاری

  مطلب خوبی بود

 • غلام راد

  هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

 • حامد حجتی

  این مطلب حرف نداشت

 • میلاد مدنی

  خیلی سایت خوبی دارین

 • مهران فاضلی

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 • میلاد حسینی

  afarin matlab khobi bood

 • اصغر سهرابی

  دمتون گرم

 • رسول گنجی

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • کاظم نوروزی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • وحید داوودی

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 • مرتضی بردبار

  حرف نداشت👌🏻

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *