بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون 

بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون 

بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون  : پرش عکس اشاره به حالتی دارد که در آن عکس تلویزیون فاقد یکنواختی و شفافیت ضروری بوده و به شکل کامل به نمایش در نمی آید. البته این ایراد چندان در تلویزیون ها شایع نیست ولی بسیاری از کاربران آن را مشاهده می کنند. رفتن عکس ایرادی آزار دهنده میباشد و کاربران به دنبال برطرف نمودن آن هستند. ما در ادامه این مطلب ضمن بررسی دلایل پرش عکس تلویزیون سامسونگ ، راه حل های برطرف نمودن این مشکل را هم به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون و راهکارهای رفع آن

این ایراد معمولا ناشی از مشکلات پنل تلویزیون میباشد و با تعمیر یا تعویض پنل برطرف خواهد شد. عیب یابی تلویزیون در این شرایط نیاز به مهارت بالایی دارد و میبایست بوسیله تعمیرکاران مجرب انجام شود. اگر مشکل پرش عکس را در تلویزیون خود مشاهده کرده و به دنبال رفع آن هستید، نظر می بدهیم مطلب امروز را تا پایان دنبال نمایید. همکاران ما در واحد تعمیر تلویزیون سامسونگ به شما در عیب یابی و رفع این مشکل یاری خواهند نمود.

بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون 
بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون

دلایل پرش تصویر تلویزیون

پرش عکس تلویزیون در بین تعمیرکاران با عنوان سوسو زدن یا پرش و لرزش عکس هم شناخته میشود. Image Flicker معیاری میباشد که این مشکل را بر اساس آن می سنجند. در IF الگوهای روشنایی نمایشگر برای نمایش ۱ عکس حرکتی آغاز یه انجام محاسبات ، کم و فراوان نمودن نور می کنند که بصورت نوارهایی عمودی در تست قابل رویت هستند. اگر این نوارها کوچکترین آسیبی مشاهده کنند یا به هر دلیلی صحیح کار نکنند، دیگر شاهد ۱ عکس روان و بدون پرش در تلویزیون نخواهیم بود.

بنابراین میبایست گفت که یکی از دلایل پرش عکس در تلویزیون های سامسونگ و سایر برندها، خرابی یا از کار افتادن این نوارها میباشد. اگر پرش عکس به سمت بالا باشد، علت آن کم شدن فرکانس عمودی میباشد.ولی اگر پرش و بریدگی عکس به سمت پایین اتفاق بیفتد، به این معنی میباشد که فرکانس عمودی زیاد شدن پیدا کرده میباشد. نکته حائز اهمیت در این مورد این میباشد که پالس عمودی و افقی در تلویزیون های نو از پالس کلاک پردازشگر عکس تهیه میشود.

به همین دلیل هم قطع و وصل عکس تلویزیون در محصول های نو سامسونگ زیاد کمتر مشاهده میشود. به هر ترتیب شما میبایست در نخستین فرصت دلایل پرش عکس در تلویزیون خود را شناسایی کرده و آنان را برطرف نمایید. برای این منظور میتوانید از تیم تعمیرات تلویزیون سامسونگ در محل یاری بگیرید.

رفع مشکل پرش عکس تلویزیون سامسونگ

پس از اینکه تیم تعمیرات سامسونگ تلویزیون شما را بررسی و علت یا علت های پرش عکس را در آن شناسایی کردند، نوبت به رفع مشکل می رسد. برای برطرف کردن این مشکل راه حل های مختلفی وجود دارد. از آن جا که مشکلات عکس معمولا ریشه در پنل داشته و پرش عکس تلویزیون هم به دلیل معیوب بودن پنل اتفاق می افتد، تعمیر این قطعه برترین راه حل خواهد بود. قبل تر در مورد تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ صحبت کرده و اطلاعات ضروری را به شما ارائه داده ایم.

بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون 
بررسی دلایل پرش تصویر تلویزیون

میبایست بدانید که اگر آسیب دیدگی این قطعه شدید باشد، امکان ترمیم آن وجود نخواهد داشت. در این گونه نیاز به تعویض پنل تلویزیون سامسونگ خواهد بود. البته تعویض پنل قیمت زیادی دارد و تقریبا معادل هزینه ۱ تلویزیون نو خرج خواهد داشت. بنابراین در این شرایط بهتر میباشد از تعویض پنل صرف پیشنهاد کرده و ۱ تلویزیون نو خریداری نمایید. اگر به موقع برای تعمیر و رفع مشکل رفتن عکس تلویزیون خود اقدام نمایید نیازی به تعویض پنل یا خرید تلویزیون نو نخواهید داشت.

مطالب مرتبط :

 

11 نظر

 • اکبر رمضانی

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • مهدی طباطبائی

  مطلب به درد بخوری بود

 • جمشید حجتی

  حرف نداشت👌🏻

 • سیدعلی رمضانی

  این مطلب حرف نداشت

 • جواد سلطانی

  حرف نداری

 • حبیب الله کمالی

  خیلی خوب بود

 • عباس کمالی

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 • ابوالقاسم انصاری

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 • یوسف آذری

  بی نظیر هستید

 • مسعود کاکاوند

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • عبدالله نوری

  محتوا خوبی بود

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *