چگونه  بک لایت تلویزیون پاناسونیک را تعمیر کنیم؟

 تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

 تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک : برای تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک به شکل تخصصی و حرفه ای میتوانید از نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران یاری بگیرید. بک لایت به عنوان تامین کننده نور پنل، نقش اساسی در شکل گیری و نمایش عکس دارد. خرابی این قطعه مشکلاتی را در نمایش تصاویر و عملکرد کلی تلویزیون درست کردن میکند که در ادامه بیش آنان را بررسی میکنیم.

در انتها این مقاله شما میدانید که چه موقع و با مشاهده کدام علائم میبایست اقدام به تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک نمایید. البته نکته ها ارائه شده در مورد تعمیر بک لایت تلویزیون های دیگر برندها هم کاربرد دارند. با توجه به ساختار این قطعه و حساسیت های باز و بسته نمودن آن، بهتر میباشد تعمیر بک لایت تلویزیون Panasonic را به تکنسین های تعمیر تلویزیون در نمایندگی پاناسونیک مرکز سخت افزار ایران محول نمایید.

چشمک زدن تصویر تلویزیون

اگر تلویزیون شما مدام چشمک میزند، امکان دارد بک لایت آن آسیب دیده باشد. البته چشمک زدن تلویزیون دلایل دیگری هم دارد. ولی قطعا یکی از دلایل اصلی آن، بروز مشکل در بک لایت میباشد.

در برخی از تلویزیون ها، ۲ سری لامپ بک لایت وجود دارد که خرابی یکی از این سری ها روی مین برد تاثیر می گذارد. برد اصلی در این شرایط، فرمان خاموش شدن بک لایت را صادر میکند. اگرچه گاهی تنها با تعویض همان ۱ سری مشکل برطرف میشود، ولی روش مطمئن تر برای تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها در این شرایط، تعویض هردو سری بصورت کامل میباشد.

سیاه شدن عکس تلویزیون

یکی دیگر از علائم خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، سیاه شدن عکس میباشد. به ویژه اگر در این حالت صدا به شکل عادی پخش میشود، مطمئن باشید که بک لایت آسیب دیده میباشد. در این شرایط تلویزیون را از برق بکشید. به این ترتیب از اتصال کوتاه بک لایت و سوختن برد پاور جلوگیری میشود. بهتر میباشد از دستگاه استفاده نکرده و تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک را در اولویت قرار بدهید.

 تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

تعمیر LCD پاناسونیک

با توجه به ساختار تلویزیون های LCD، تعمیر بک لایت در این سری از دستگاه‌ها امکان دارد نیاز به دستکاری قطعاتی چون لامپهای فلورسنت (که تعداد آنان بین ده تا هجده عدد متغیر است)، مدارات و قطعات تامین کننده ولتاژ داشته باشد. کارشناسان تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک –در تلویزیون های ال سی دی- امکان دارد اقدام به تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب و یا تعمیر برد بک لایت تلویزیون ال سی دی نمایند.

بروز خرابی در این بخش‌ها معمولاً به دلیل چوک های زیاد شدن ولتاژ و قطعات درایور این چوک ها و هم چنین مدارات پروتکتور اتفاق می‌افتد.خرابی لامپ های فلورسنت تلویزیون ال سی دی عموما با تغییر رنگ و یا شکستگی آنان همراه میباشد. در هر ۲ این حالت‌ها، زیاد شدن میزان جریان مصرفی مدار، سبب فعال شدن مدارات محافظ بخش بک لایت شده و در نهایت منجر به قطع شدن نور زمینه عکس و قطع شدن عکس تلویزیون می‌گردد.

کاربران تلویزیون های Panasonic می‌توانند جهت دریافت خدمات دارای ارتباط با تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک به نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک مراجعه نمایند.

تعمیر بک لایت تلویزیون LED پاناسونیک

قطعاتی که در تلویزیون های ال ای دی به عنوان لامپ شناخته میشوند در واقع دیودهای نورانی هستند که به ۲ گونه اتصال کوتاه (short) و قطع شدن (open) امکان خراب شدن آنان وجود دارد. در گونه اتصالی کوتاه ۱ لامپ، این لامپ روشن نخواهد شد ولی همچنان جریان در مدار برقرار باقی می ماند. در این شرایط سایر لامپ ها روشن میشوند و محدوده لامپ خرابی که خاموش مانده میباشد، در عکس تلویزیون بصورت تاریکی دیده می‌شود.

در صورتی که لامپ قطع شده و روشن نشود، جریان کلی مدار و یا بخشی از مدار که بصورت سری بسته شده میباشد، قطع می‌شود و سبب میشود که جریان کلی لامپ های بک لایت و یا حداقل بخشی از مدار قطع شود.این قطعی هم در نهایت خود را بصورت قطعی عکس و یا تاریکی بخشی از آن نشان خواهد داد. در تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک ، در گونه خرابی لامپ ها، در وهله نخست بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته می‌شوند و بعدا لامپهای معیوب شناسایی و جایگزین می‌شوند.

بد نیست بدانید که اکثریت قریب به اتفاق نمایندگی های تعمیرات تلویزیون به دلیل نازک بودن صفحات ماژور و امکان شکسته شدن آنان، از تعمیر این بخش صرف‌نظر کرده و اقدام به تعویض آنان می‌کنند.

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

معمولا ترمیم بک لایت، جزو مراحل پر قیمت در تعمیرات تلویزیون نیست. با این حالا برای برآورد دقیق تر قیمت ترمیم و تعویض این قطعه میبایست آن را به طور کامل عیب یابی نمود.

 تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

اگر بک لایت قابل ترمیم باشد، میتوان اجزای آسیب دیده آن را با قیمت متناسب، تعویض نمود. ولی در صورتی که امکان تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک وجود نداشته باشد، میبایست آن را به طور کامل تعویض نمود. بک لایت جزئی از پنل بوده و نمونه اورجینال آن گران میباشد. بنابراین قیمت تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک یا هر برند دیگری هم نسبتا بالاست.

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

روش رایج برای تعمیر بک لایت تلویزیون، روش اصلاحی است. یعنی مشکلات بک لایت شناسایی شده و اصلاح گردند. در این روش، ولت آمپر ورودی اصلاح میشود تا مشکلات ناشی از خرابی بک لایت هم برطرف شوند.

همکاران ما برای تعمیر، دستگاه را باز می کنند تا به لامپ ها و دیگر اجزای بک لایت دسترسی داشته باشند. پس از آن، بک لایت را تست کرده و مناسب با نتیجه تست بک لایت، تصمیم به ترمیم یا تعویض این قطعه می گیرند. معمولا توان ال ای دی و ولت و آمپر ورودی اصلاح شده و هماهنگی آن به سطح تعادل می رسد.

کدام لامپ‌ها در تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک تعویض می‌شوند؟

یکی از پرسش‌های پرتکرار مطرح شده از سوی مراجعان به مرکز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک آن میباشد که در تعمیر بک لایت تلویزیون چه لامپ هایی تعویض می‌شوند و تعداد این لامپ های تعویض شده چقدر است؟ در جواب به این پرسش میبایست گفت که تعویض یا عدم تعویض ۱ لامپ تا حد زیادی منوط به کارکرد کلی دستگاه و میزان استهلاک قطعات آن، علی الخصوص لامپ های سالم بک لایت دارد. اکثر تلویزیون هایی که دچار اشکال در بخش بک لایت می‌گردند، دچار زیاد شدن ولتاژ راه‌انداز هستند.

با اِعمال اصلاح در این بخش، یعنی در بخش ولتاژ راه‌انداز و کاهش آن، در صورتی که سایر لامپ ها از سلامت نسبی برخوردار باشند، نیازی به تعویض تمامی لامپ ها در بخش بک لایت وجود نخواهد داشت. به طور کلی تشخیص این مسئله پس از بررسی تلویزیون و میزان خرابی قبل آمده در آن مشخص می‌گردد.

باکیفیت‌ترین تلویزیون ها در نمایندگی تلویزیون پاناسونیک

نمایندگی تلویزیون پاناسونیک ارائه‌دهندۀ تخصصی‌ترین سرویس‌های فروش، تعمیر و تعویض قطعات انواع تلویزیون پاناسونیک به متقاضیان میباشد. متقاضیان هر ۱ از سرویس‌های مذکور می‌توانند به نمایندگی رسمی تلویزیون پاناسونیک مراجعه کرده و پس از حضور در بخش مربوطه، خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

برخی از خدمات ارائه شده بوسیله کارشناسان نمایندگی مجاز تلویزیون پاناسونیک عبارت میباشد از:دریافت مشاوره‌های تخصصی و عمومی در ارتباط با هر ۱ از تلویزیون‌های پاناسونیک، تعمیر تلویزیون پاناسونیک (تعمیر تلویزیون‌های LED، LCD، OLED، QLED، پلاسما و …)، تعویض قطعات معیوب تلویزیون‌های پاناسونیک، تعمیر پنل تلویزیون، عیب‌یابی تلویزیون و برآورد قیمت تعمیر، تعمیر در محل تلویزیون پاناسونیک و … .

نمایندگی تلویزیون پاناسونیک با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، از معدود شرکت‌های حالا حاضر کشور میباشد که در زمینه ارائه‌ی خدمات دارای ارتباط با تعمیر و فروش تلویزیون پاناسونیک و تجهیزات دارای ارتباط با آن مشغول بکار میباشد و سرویسهای متنوعی را در هر ۲ زمینه به متقاضیان عرضه می‌دارد.

مطالب مرتبط :

 

11 نظر

 • رضا حیدری

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • حمید ترابی

  حرف نداشت👌🏻

 • رحیم هاشمیان

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • جلال تبریزی

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • مسعود نظری

  گل گفتید دست مریضاد

 • مهرداد آزادی

  چرا اینقد زیاد؟

 • ابراهیم کریمی

  محتوا خوبی بود

 • کریم رنجبر

  چقد خوبین شما

 • حسن میرزایی

  متشکرم

 • غلامحسین ذولفقاری

  دستخوش

 • محمود بیگی

  با اجازتون بازنشر شد

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *