تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران

تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران

تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران : در تعمیرات مجاز ال سی دی ال جی بعد از پدیده دستگاه پلاسما دستگاه ال سی دیبا برند های مختلف روانه بازار شد.ال سی دی از ۱ قاب مستطیل شکل سبک تر ازپلاسما و اجزایی از قبیل پنل,بک لایت,اینورتور,پاور ,برد مین و تیکان تشکیل شده میباشد.برد پاور ولتاژ شهر را به ولت DC با ولتاژ پایین با آمپرهای مختلف تبدیل می کند و بردهایدیگر را تغذیه می کند دیگر برد مهم دستگاه ال سی دی برد مین می باشد که پایان فرماندستگاه از این برد صادر می شود.

برد دیگر دستگاه ال سی دی برد تیکان می باشد کهوظیفه آن ساخت قسمتی از عکس و رنگ آن می باشد.یکی دیگر از بردهای این دستگاهبرد اینورتور میباشد که وظیفه آن نور پشت زمینه یا همان بک لایت می باشد.دیس پلی یاهمان تاچ که فرمان کنترل را میپذیرد.

تعمیرات مجاز ال سی دی ال جی در جنوب تهران 

نمایشگرهای LCD ال جی با توجه به هزینه , ابعاد و کیفیت از رایج ترین نمایشگرهای موجود هستند. در این جا به بررسی ساختار و عملکرد این نمایشگرها میپردازیم :

کریستال مایع چیست ؟

مواد در ۳ فاز جامد , مایع و گاز قرار دارند. جامدات حالت بلوری و مولکولی ثابتیدارند ولی مایعات تغییر وضعیت می بدهند. گرما و حرارت سبب تغییر وضعیت مولکولیو کریستالی مواد میشود. برای تبدیل کریستال مایع به مایع واقعی درجه حرارت زیادی ضروری میباشد.

تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران

 

کریستال مایع LCD ال جی از ترکیب مواد آلی همچون کلستریل واسید بنزویک ساخته میشود.کریستال مایع در سال ۱۸۸۸ شناخته شده میباشد اما نخستین نمایشگر کریستالمایع LED ال جی در سال ۱۹۶۸ و جهت استفاده در دستگاه های کوچک طراحی و بکار گرفته شده میباشد.((تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران))

۳ نوع کریستال مایع وجود دارد :

Nematic , Smectic , Cholestric

۴ خاصیت کریستال مایع LCD ال جی که باعث استفاده از آن در ساخت نمایشگر میشود عبارتند از :
نور را پلاریزه میکند , کریستال های مایع تغییر وضیت داده و نور پلاریزه را تغییرمی بدهند , جریان الکتریکی سبب تغییر ساختار کریستال های مایع میشود و مواد شفافی هستند که جریان الکتریکی را عبور می بدهند.(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)

سيستم LCD

LCDهاي از نوع سطح مشترك يا (common-plane-Based) براي نمايشگرهاي معمولی متناسب است؛ نياز دارد همان اطلاعات را از جدید به كرات نمايش دهد. ساعت و تايمرهاي مايكروويو در اين مجموعه جاي دارند. هر چند نمايشگر با نوع الكترود و با فرمت ۶ ضلعي از پیش براي اين نمايشگرها معمول بود و لي تقريبا امكان شناخت با هر شكل ديگري وجود دارد.براي رويت شكلهاي الكترودها مي‌توانيد به كارتهاي بازي،ماشينهاي مراسلات و… مراجعه كنيد.

تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران

۲ نوع اصلي از LCD در كامپيوترها وجود دارد؛ ماتريس غيرفعال( passiv matrix) و ماتريس فعال(active matrix) ال سی دی هاي ماتريس غير فعال از يك شبكه ساده، براي تامين شارژ پيكسلهاي موجود بر روي نمايشگر استفاده مي‌كنند. ايجاد شبكه در واقع يك مرحله پردازشي است. آن با ۲ لايه شفاف شروع مي‌شود.به يكي از اين لايه‌ها ستونها و به ديگري رديف‌هايي واگذار مي‌شود كه از مواد هادي وشفاف ساخته مي‌شود؛ اينها معمولا اكسيداينديم قلع هستند.(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)

ستونها و رديفها بهمدارات مجتمع(ICها) دارای ارتباط مي‌شوند و زماني كه شارژ از ستون يا سطرخارج شود با اين مدارات،كنترل خواهد شد. مواد كريستال مايع مابين ۲ لايه شفاف ذكر شده قرارخواهد گرفت؛ يك فيلم پلاريزه به بخش خارجي از هر يك از اين لايه اضافه مي‌شود.سادگي سيستم ماتريس غيرفعال جالب میباشد ولی نواقصي نيز به همراه دارد؛از جمله وقت جواب كوتاه و كنترل ولتاژ بدون دقت. وقت جواب به توانايي LCD براي تازه‌سازي(refresh) نمايش تصوير بر مي‌گردد.(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)

LCD ماتريس غير فعال

راحت‌ترين راه براي مشاهده وقت جواب كوتاه در يك LCD ماتريس غير فعال اين میباشدكه نشانگر ماوس را به سرعت از سمت صفحه نمايش به سمت ديگر حركت دهبد؛در حالتي كه اين حركت انجام مي‌شود به “سايه”هايي كه در پي نشانگر ظاهر مي‌شود توجه كنيد.كنترل ولتاژ با عدم دقت از توانايي ماتريس غير فعال جلوگيري مي‌كند و در يك وقت تنها بر يك پيكسل تاثير مي‌گذارد.

زماني كه ولتاژ براي از هم بازكردن يك پيكسل بكار گرفته مي‌شود، تصاوير پيكسلهاي اطراف نيز تا حدي از هم باز مي‌شود كه سببمي‌شود تصاوير تار به پیشنهاد آمده و كنتراست خود را از دست بدهد.LCD هاي ماتريس فعال به TFTها وابسته هستند. اساسا TFTها ترانزيستورها و خازنهاي كوچك سوييچ شوندههستند. آنان در يك ماتريس و بر روي يك لايه شفاف مرتب مي‌شوند. براي آدرس‌دهي يك پيكسل،رديف متناسب سوييچ شده و بعدا شارژ به ستون اصلي فرستادن مي‌شود.

خازن قادر به نگهداري شارژ تازه به دوره تازه‌سازي بعدي مي‌باشد.اگر دقيقا مقدار ولتاژي كه براي يك كريستال تامين مي‌شود كنترل گردد، خواهيد توانست آن را از هم باز كنيد(فقط براي گذرمقداري از نور)، بيشتر نمايشگرهاي امروزي درهر پيكسل ۲۵۶ سطح روشنايي پيشنهاد مي‌كنند.

در تعمیرات مجاز ال سی دی ال جی ال سی دی هایی که با حروف لاتین LM,LK,LCاسکالت UF60 آغاز می شوند عمدتا به عیب های ذیل دچار میشوند:

-خاموشی مطلق یعنی نبودن چراغ STAND BY که مربوط به برد پاور می باشد.برد های پاور احتمال خیلی فراوان تعمیر می شوند و یا چراغ STAND BY روشن می شود اما دستگاه بالا نمی آید که این هم به برد پاور مربوط می شود.-(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)

گاهی دیده شده که دستگاه روشن میشود اما بعد از مدتی عکس می رود اماصدا هست که این مورد به قسمت بک لایت و برد اینورتورمربوط میشود.-در مدل های LK دیده شده که چراغ STAND BY روشن می شود و از آن خارج هم میشود اما دستگاه تصویر العملی ندارد که این عیب فقط در برد مین میباشد.

تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران

-خرابی تلویزیون های ال سی دی ال جی سری B

عیب های شایع این سری از تلویزیون های ال سی دی ال جی قطع و وصل نمودن میباشدکه گاهی اوقات تلویزیون روشن میشود و گاهی روشن نمی شود. برای برطرف نمودن این عیب برد مین میبایست تعویض شود و در بعضی موارد برد مین تعمیر هم میشود.-

خرابی دستگاه ال سی دی سری CSدستگاه به صورت نا منظم روشن نمیشود و یا بمدت چندین دقیقه که کار می کند عکس یا صداثابت می شود و یا دستگاه خاموش می شود و روی STAND BY میماند که اصطلاحا دستگاه هنگ کرده و برای روشن شدن مجدد آن چند دقیقه ۲ شاخه دستگاه را میبایست از پریز برقکشید در این حالت دستگاه را نبایستی فراوان روشن نمود چون سبب صدمه به قسمتهای دیگرمی شود.(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)

تلویزیون در حالت HDMI عکس ندارد :در این حالت اول توصیه میکنیم دستگاه را ریست نرم افزاری کرده و از اتصالاتدستگاه مطمئن بشوید و در گونه برطرف نشدن عیب از بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی یاری بگیرید.-تلویزیون هنگام کار نمودن هنگ میکند و خاموش و روشن میشودهنگ نمودن تلویزیون معمولا مربوط به برد مین میباشد. خرابی برد مین ال سی دی های ال جی قابل تعمیر میباشد که در منزل انجام میشود.(تعمیر تلویزیون ال جی در جنوب تهران)

مطالب مرتبط :

تعمیر تلویزیون ال جی شرق تهران

تعمیر تلویزیون ال جی در غرب تهران

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی شمال تهران

11 نظر

 • جمشید بابایی

  حرف نداری

 • عباسعلی فرهادی

  مرسی

 • امین رضا

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 • وحید آزادی ور

  خرید آنلاین هم دارید

 • مسعود کیان

  نویسنده این متن کیه؟

 • عبدالله انصاری

  بیشتری بنویسین لطفا

 • رمضان سبحانی

  هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

 • جعفر امامی

  خیلی عالی بود

 • هادی کشاورز

  حرفتون خیلی عالیه

 • رمضان زندی

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • امین مرتضوی

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *