تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL

تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL

تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL : یکی از برندهای کمتر آشنا در صنعت تلویزیون سازی، شرکت TCL میباشد. تی سی ال ۱ کمپانی انگلیسی میباشد و ۱ شرکت الکترونیکی چند ملیتی چینی به شمار می‌رود. این شرکت علاوه بر تولید تلویزیون محصول های دیگری هم همچون ماشین لباسشویی، یخچال، فریزر، تلفن و دیگر لوازم الکتریکی را تولید می کند. تعمیر تلویزیون

در سال۲۰۱۲ برند tcl به عنوان چهارمین تولید کننده تلویزیون جهان شناخته شد. مشکلات رایج و خرابی تلویزیون TCL از مواردی میباشد که میبایست پیش از خرید تلویزیون‌های این کمپانی راجع به آن‌ها بدانید.آیا تلویزیون تی سی ال پسندیده است؟

هر برند از تلویزیون دارای یکسری مزایا و معایب هستند و ما در ادامه قرار در مورد عیب یابی تلویزیون TCL صحبت کنیم بعد از خواندن متن مورد پیشنهاد در انتخاب تلویزیون بیش دقت خواهید نمود، با ما همراه باشید.( تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL)

تعمیر تلویزیون سامسونگ Samsung

بررسی تخصصی تلویزیون TCL

در سال ۲۰۱۳ tcl سومین تولید کننده بزرگ تلویزیون در بازار جهانی شناخته شد. تلویزیون‌های تولید شده در این شرکت همگی از تکنیک و عملکردی زیاد پیشرفته و علمی پیروی می‌کنند، اما با همه این تفاسیر خرابی تلویزین تی سی ال امکان دارد برای هر مصرف کننده این دستگاه رخ دهد.

درحال حاضر شرکت تی سی ال برای تلویزیون‌های خود شعار “زندگی خلاق” را در پیشنهاد گرفته میباشد. با این شعار می‌توان پی برد که این شرکت، تولید کننده تلویزیون‌های پیشرفته و کاربردی برای مصرف کنندگان میباشد.( تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL)

برند tcl سومین تولید کننده تلویزیون بزرگ جهان میباشد.

از آن جایی که تی سی ال با Roku هم همکاری دارد، ویژگی‌های هوشمند را در تلویزیون‌های خود اعمال می‌کند. تلویزیون‌های چند رسانه‌ای از تولیدات چند سال اخیر این شرکت میباشد. در ادامه این مقاله به بررسی خرابی تلویزیون تی سی ال می‌پردازیم و هم چنین راهکارهایی که می‌توانند تا حد بسیاری به رفع این عیوب بپردازند را معرفی می‌کنیم.( تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL)

تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL

معایب تلویزیون تی سی ال

قطع شدن صدا که مربوط به نقص در مین برد می‌شود.
نداشتن عکس، این خرابی دارای ارتباط با بلک لایت یا مین برد میباشد.
قطع و وصل شدن عکس پس از استفاده از تلویزیون در مدت وقت طولانی.
چشمک زدن چراغ پاور بصورت ممتد.
کم نوری و محوی عکس صفحه نمایش.
دیر روشن شدن یا روشن نشدن تلویزیون که این مشکل مربوط به برد و یا پاور میباشد.
پخش شدگی رنگ‌ها و مشاهده خطوط افقی و یا عمودی اضافه در صفحه نمایش.

قطع شدن صدا در تلویزیون tcl به دلیل اختلال در مین برد میباشد.
صفحه نمایش ضعیف و کم نور

تمامی تلویزیون‌های تی سی ال صفحه نمایشی ضعیف و کم نور دارند. شاید روشن و شفاف نبودن صفحه نمایش به عنوان خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار نرود اما می‌توان گفت که این مسئله از نقاط ضعف این تلویزیون به شمار می‌رود. به همین دلیل میباشد که زاویه دید تلویزیون‌های تی سی ال در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها به مراتب ضعیف‌تر میباشد. برای اینکه این عیب را تا حدی برطرف نمایید بهتر میباشد تلویزیون را در مکانی دور از پنجره قرار داده و حتی المقدور هنگام تماشای آن نور محیط را کاهش بدهید تا بتوانید عکس بهتری را از این تلویزیون تماشا نمایید.( تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL)

دلیل سوختن لامپ عکس چیست؟

سوختن لامپ عکس مشکلی میباشد که در بسیاری از تلویزیون‌ها رخ می‌دهد. این عیب در بیش مدل‌هایی که گارانتی درست و قابل اعتباری ندارند مشاهده می‌شود. هم چنین مشکل در بخش بلک لایت برد تلویزیون تی سی ال رخ می‌دهد. زمانیکه دچار این مشکل می‌شوید عکس تلویزیون به طور کلی قطع می‌شود.

در برخی از مدل‌های تلویزیون تی سی ال امکان دارد در اول مدتی عکس تلویزیون قطع و وصل شده و در نهایت بصورت کلی عکس از بین رود. هر چه در مرور وقت تعداد لامپ‌های سوخته بیش می‌شود این اتفاق رخ می‌دهد.

این مشکل می‌تواند به خاطر برد پاور هم باشد، برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون انرژی ضروری برای روشن و خاموش شدن تلویزیون را فراهم می‌کند. تعمیراتی که در ناحیه برد و پاور انجام می‌شود می‌تواند این عیب را برطرف کند.( تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL)

https://tamiriha.com/%d8%aa%d8%b9%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d9%84%d9%88%db%8c%d8%b2%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%84-%d8%ac%db%8c/

به چه دلیل صدا قطع می‌شود؟

یکی دیگر از مشکلاتی که برای تلویزیون‌های تی سی ال امکان دارد رخ دهد این میباشد که صدا به طور قطع شود. اول صدای تلویزیون قطع و وصل می‌شود و بعد تلویزیون به کل بی صدا می‌شود. برای رفع خرابی تلویزیون تی سی ال در قسمت صدا میبایست از ورودی‌های صدا مطمئن بشوید. پورت‌هایی همچون AV یا HDMI از ورودی‌های صدا هستند.
قطعی صدا در تلویزیون tcl به اختلال در بخش مادر برد برمی‌گردد.

اگر این کابل‌های ورودی مشکلی نداشته باشند ایراد به بخش مادر برد بر می‌گردد. ایراداتی که در مادر برد رخ می‌دهد معمولا ناشی از گرم شدن و فراوان کار نمودن تلویزیون میباشد. البته استفاده از کابل‌های hdmi بی کیفیت هم می‌تواند باعث خرابی مادر برد و در نهایت قطعی صدا گردد.

هنگ نمودن تلویزیون و ریموت کنترل به چه دلیل است‌؟

در برخی از موارد تلویزیون روشن است اما دستگاه ریموت کنترل هیچ کاری انجام نمی‌دهد. در این شرایط تلویزیون و ریموت کنترل هنگ کرده‌اند. ریموت کنترل خود را بررسی نمایید، در صورتی که از وجود باطری‌های قوی و سالم ریموت کنترل مطمئن هستید می‌توانید به سراغ دکمه‌های اصلی روی خود تلویزیون بروید. اگر این دکمه‌ها هم به درستی کار نکنند برد تلویزیون نیاز به تعمیر و در مواقعی خاص نیاز به تعویض دارد.

تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL

مشاهده خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات که روی صفحه نمایش تلویزیون رخ می‌دهد و می‌تواند خرابی تلویزیون تی سی ال به شمار رود، مشاهده خطوط افقی و یا عمودی روی صفحه نمایش است. امکان دارد صفحه نمایش بدون اینکه هیچ ضربه و یا آسیبی دیده باشد ۱ خط روشن بصورت افقی و یا عمودی را در وسط و یا کنار عکس نمایان بکند.

این مشکل به طور عمده مربوط به پنل تلویزیون می‌شود. از آن جایی که این قطعه زیاد گران هزینه میباشد بهتر میباشد با نمایندگی تلویزیون خود تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام نمایید.
استفاده بیشتر از اندازه از تلویزیون tcl به قطع و وصل شدن تصاویر می‌انجامد.

دیر روشن شدن تلویزیون به چه دلیل است؟

یکی دیگر از علت‌ها که خرابی تلویزیون تی س ال به شمار می‌رود و در مرور وقت برای بیش تلویزیون‌ها رخ می‌دهد اختلالاتی در زمینه پاور میباشد. سوختن و یا خرابی‌های پاور می‌تواند در عکس به خصوص روشن شدن تلویزیون اختلال درست کردن بکند. همانطور که اشاره کردیم برد پاور منبع تغذیه انرژی تلویزیون برای روشن و خاموش نمودن دستگاه میباشد.
برد پاور انرژی ضروری برای روشن و خاموش شدن تلویزیون tcl را فراهم می‌کند.

خرابی این قطعه باعث می‌شود، تلویزیون دیر روشن شده و این فرایند طولانی‌تر شود. در نهایت ۱ مرتبه تلویزیون در حالت استند بای رفته و هرگز روشن نمی‌شود. این آسیب از بخش پاور است که می‌تواند به بخش مین برد هم خسارت وارد بکند.
پنل‌های خراب شده؛ فراموش نکنید

یکی دیگر از ایرادات تلویزیون تی سی ال مشکلاتی در پنل میباشد که منجر به خرابی عکس می‌شود. وجود ایراد در قسمت پنل، می‌توانند منجر به تاریک شدن عکس و یا درست کردن عکس دوتایی شود.

تلویزیون روشن را در نظر بگیرید، در اول عکس از بالای صفحه کم کم تاریک و سیاه می‌شود بعدا این تاریکی به پایان عکس صفحه منتقل می‌شود و یا اینکه عکس با هاله‌ای بصورت ۲ تایی نمایش داده می‌شود. برای رفع این اشکال میبایست قسمت پنل صفحه نمایش بوسیله ۱ تکنسین متخصص مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد.( تعمیر تلویزیون تی سی ال TCL)

عیب یابی تلویزیون tcl؛ مطرح نمودن مهمترین مشکلات

در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، نظر می‌کنیم با ۱ کارشناس متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

کیفیت تلویزیون تی سی ال

مهمترین سوالی که در مورد تلویزیون TCL می پرسند این میباشد که آیا این تلویزیون دارای کیفیت هست؟ بله تلویزیون تی سی ال از رقبای خود محصول های باکیفیت تری تولید میکند. از لحاظ نور و رنگ و هم چنین عکس عالی دارد بطوری که میتوانید فیلم را با وضوح زیاد بالای ببینید.

امداد رایانه (تعمیریها) با شعار تعمیر تلویزیون ، تعمیر مانیتور و تعمیر انواع گیرنده های دیجیتال و برد ها و وسایل الکترونیکی و همچنین تعمیر ماشین آلات اداری به صورت حرفه ای با استفاده از متخصصین مجرب و متعهد فعالیت می نماید. این مجموعه با بیش از ۲۳ سال تجربه آماده ارائه خدمات در کمترین زمان و حداقل هزینه و با بهترین کیفیت به شما عزیزان میباشد.

مطالب مرتبط :

تعمیر تلویزیون و مانیتور و ماشین آلات اداری – نمایندگی رسمی مادیران و ایکس ویژن

11 نظر

 • حامد طهماسبی

  شادکام و سلامت باشید

 • بهزاد حسینی

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • نادر کاظمی

  چرا اینقد زیاد؟

 • غلام خوش نیت

  آدرس دفترتون کجاست

 • بهزاد نصیری

  خرید آنلاین هم دارید

 • میلاد محمدی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • محمدعلی جوادی

  خیلی خوب بود

 • منصور آدینه

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • مرتضی صمدی

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 • میلاد هامون

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • داوود امین

  من زندگیمو مدیون شمام

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *