تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها

 تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها

 تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها : بازار تلویزیون‌های ال سی دی راکد است و بسیاری از خریداران تلویزیون‌های LED را به LCD ‌هاي ارزان قیمت‌تر ترجیح می‌دهند

آشنایی با انواع تلویزیون وشناسایی پرفروش ترین آنها

– بازار تلویزیون مملو از مدل و برندهای مختلفی است که هرکدام بسته به تکنولوژی به کار رفته در آن، قابلیت‌های فنی و مهم‌تر از همه قیمت کالا، مخاطبان خاص خود را دارند. مخاطبانی که سلیقه خرید آنها هر از چند گاهی تحت تاثیر ورود تکنولوژی‌هاي مدرن تر تغییر کرده و به این ترتیب بر رفروش و کم فروش شدن کالاها در بازار تاثیر می‌گذارند.تا همین یکسال پیش، یعنی قبل از عرضه گسترده نمونه‌هاي سه بعدی تلویزیون به بازار، این LCDها بودند که به رغم عرضه نمونه‌هاي LED، بازار را در اختیار داشتند.

البته برخی از فعالان بازار معتقدند تلویزیون‌های LCD همچنان رکورددار فروش در بازار هستند، ولی نظر اکثر فعالان بازار، کارشناسان و واردکنندگان و تولیدکنندگان تلویزیون این است که در حال حاضر بازار در اختیار نمونه‌هاي LED است.یکی دیگر از تغییر و تحولاتی که در ذائقه و سلیقه خرید مصرف‌کنندگان ایجاد شده است، تغییر گرایش آنها از تلویزیون‌هایی با سایز ۳۷ اینچ به نمونه‌هایی با سایزهای ۴۲ تا ۴۷ اینچ است.

به گفته فعالان بازار، در حال حاضر LED‌هاي ۴۲ تا ۴۷ اینچ از پرفروش‌ترین‌هاي بازار هستند و اکثر خریداران دست روی این نمونه از تلویزیون‌ها می‌گذارند.در این گزارش ما برخی از تلویزیون‌های پرفروش LED را در بازار معرفی مي‌کنیم.

 تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها
تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها

LG

اگرچه این برند در رقابت با سایر عرضه‌کنندگان تلویزیون، سعی در ارائه سریع‌تر تکنولوژی‌هاي جدید و مدرن‌تر دارد، ولی برای پاسخگويی به نیاز مصرف‌کنندگان، بخش بزرگی از توان خود را در عرضه و خدمات‌دهی به محصولات پرفروش بازار یعنی LEDها گذاشته است.براساس اعلام بنیامین دارمی، مدیر بازاریابی صوتی و تصویری شرکت گلدیران، اگر چه تکنولوژی‌هاي جدیدتر به سرعت وارد بازار مي‌شوند ولی این یک حقیقت است که در حال حاضر نمونه‌هاي LED،با سایزهای ۴۲ اینچ در بازار فروش بیشتری نسبت به سایر نمونه‌ها و همچنین سایزها دارند.

وي از اين خانواده مدل‌های ۴۲LED4600،۴۲LED 5400 و ۴۲LED5600 را از تلویزیون‌هاي LED پرفروش این برند در بازار معرفی کرد که به ترتیب با قیمت یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، یک میلیون و ۱۹۰ هزار تومان و یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند.این تلویزیون‌ها کیفیت تصویر FULL HD با وضوح تصویر ۱۹۲۰×۱۰۸۰ نقطه در اینچ داشته و قابلیت پخش صدای دالبی دیجیتال، قابلیت پخش فرمت HD DIVX و… را داشته و به ورودی‌هاي HDMI،USB و… مجهزند.

SONY

به گفته خان محمدی، مسوول فروش فروشگاه سونی مرکزی در خیابان جمهوری، طی مدت اخیر تقاضا برای تلویزیون‌هاي LCD کاهش یافته است و در مقابل این نمونه‌هاي LED هستند که در بازار پرفروش شده‌اند.به گفته وی میزان تقاضا برای نمونه‌هاي LED در حدی بوده است که در حال حاضر با کاهش موجودی در این زمینه مواجه شده‌اند و مدل‌های جدید از تلویزیون‌های LED این برند در راه باار است.

وی ضمن معرفی مدل جدید تلویزیون LED سونی که با سایز ۴۰ اینچ وارد بازار می‌شود، گفت: این مدل ۴۰ EX520 است که طی روزهای آینده میهمان بازار داخلی می‌شود.وی همچنین مدل KDL-46EX700 را از تلویزیون‌هاي پرفروش این برند در بازار داخلی معرفی کرد که دارای ویژگی‌هایی چون، تجهیز به حسگر تشخیص حضور بیننده، سازگاری با WIFI، فناوری صرفه‌جويی در مصرف برق و… است. این تلویزیون LED با سایز ۴۶ اینچ با قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

همچنین مدل KDL-46EX520 از تلویزیون‌های LED سونی با سایز ۴۶ اینچ است که در بازار فروش بالایی دارد.کیفیت پخش تصاویر وسط این تلویزیون FULL HD است و با قیمت دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به بازار عرضه شده است.

PANASONIC

از خانواده پاناسونیک هم مدل ۳۷D25 كه با قیمت یك میلیون و ۴۷۷ هزار تومان و مدل ۴۲D25 كه با قیمت یك میلیون و ۷۹۷ هزار تومان به فروش می‌رسند، جزو پرفروش این برندهستند.از خانواده پلاسما نیز مدل‌ ۴۲V20 جزو پرفروش‌های بازار است. این تلویزیون با قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به بازار داخلی عرضه شده است.به گفته پاشا، مسوول فروش نمایندگی مرکزی شریعتی، اگر چه در مور برندهایی نظیر ال جی و سامسونگ تقاضا برای نمونه‌هاي LED زیاد است.

ولی برای برند پاناسونیک، نمونه‌هاي پلاسما مخاطبان زیادی دارند. ولی ین موضوع باعث نمی‌شود که این شرکت روی تکنولوژی‌هاي LED و سه بعدی سرمایه‌گذاری نکند.

JVC

اگرچه بسیاری از فعالان بازار و کارشناسان از محبوبیت نمونه‌هاي LED طی ماه‌های اخیر خبر می‌دهند، ولی برخی از برندها همچنان بر ارجحیت LCD بر LED اصرار دارند.جی وی سی یکی از برندهایی است که همچنان روی نمونه‌هاي LCD تمرکز دارد و خالق نخستین نمونه‌هاي فوق باریک در بازار است.به گفته محبتی، مسوول فروش یکی از نمایندگی‌هاي شرکت مهوار الکترونیک، اگر چه نظر بسیاری بر این است که نمونه‌هاي LED از لحاظ کیفی مطلوب تر هستند تا نمونه‌هاي LCD.

ولی طبق بررسی‌هاي انجام شده مشخص شده است که نمونه‌هاي LED تنها در میزان انرژی مصرفی بر LCD‌ها ارجحیت دارند .وی در مورد سایزهای پرفروش تلویزیون نیز گفت، در حال حاضر سایزهای ۳۷ که تا پیش از این در بازار بسیار پرفروش بودند کم فروش شده‌اند و در مقابل نمونه‌هاي ۴۲ تا ۴۷ اینچ فروش بالایی دارند.

وی مدل‌های LT 42 E10،LT 42Z10، ۴۲ WX70 و ۴۷DV1 را از نمونه‌هاي پرفروش LCD این برند در بازار معرفی کرد که به ترتیب با قیمت یک میليون و ۲۷۰ هزار تومان، دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، يك میلیون و ۴۱۰ هزار تومان و سه میلیون و ۲۷۰ هزار تومان به فروش مي‌رسند.

 تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها
تلویزیون‌های LED و فروش بالای آنها

SAMSUNG

اخوان، مسوول فروش شرکت حافظ پخش هم با تایید این مورد که امسال سال فروش خوب برای مونه‌هاي LED است، گفت: برخلاف سال گذشته که سایزهای ۳۷ پرفروش بودند امسال سایزهای ۴۰ و ۴۶ اینچ فروش خوبی دارند.

وی همچنین مدل‌های ۴۰۶۹۶۰، ۴۰۶۲۶۰ را از نمونه‌هاي LED پرفروش با سایز ۴۰ اینچ در بازار معرفی کرد که به ترتیب با قیمت یک میلیون و ۷۱۹ هزار تومان و یک میلیون و ۶۱۹ هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند. مدل‌های ۴۶-۶۹۶۰ و ۴۶-۶۲۶۰ نیز از تلویزیون‌های ۴۶ اینچ LED در بازار هستند که فروش بالایی دارند. این تلويزيون‌ها نیز به ترتیب با قیمت دو میلیون و ۴۳۹ هزار تومان و دو میلیون و ۲۳۹ هزار تومان به بازار عرضه شده‌اند.

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • محمد طباطبائی

  مطلب به درد بخوری بود

 • حسن نهاوندی

  بی نظیر هستید

 • موسی عباسی

  عاااااااااااالی

 • حبیب فرجی

  ایول

 • ابوالفضل فاطمی

  چقد خوبین شما

 • حیدر اصغری

  حرف نداری

 • پرویز جمشیدی

  احسنت عالی بود

 • میلاد فلاح

  با اجازتون بازنشر شد

 • حبیب الله همدانی

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • مسلم حقیقی

  خیلی زیبا بود مهندس

 • مصطفی نجفی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *