تلویزیون مخصوص ناشنوایان

تلویزیون مخصوص ناشنوایان

تلویزیون مخصوص ناشنوایان : پزشک سعید ملایری؛ شنوایی شناسی از این به بعد با تلویزیون Mimi، تماشای تلویزون چه در تنهایی و چه در جمع‌های خانوادگی و دوستانه، به ۱ تجربه منحصر به فرد و لذت‌بخش تبدیل می‌شود.تکنولوژی پیشرفته در تلویزیون Mimi با ویژگی‌های منحصر به فرد شنوایی فرد تطابق می‌یابد تا کیفیت عالی صدا و جزئیات پیچیده آن را دوباره به نفر هدیه دهد.

تلویزیون‌های مخصوص کم شنوایان

پروفایل‌هایی برای تک تک اعضای خانواده تلویزیون Mimi می‌تواند صدا‌های در حالا پخش را بر اساس توانایی‌های شنیداری فرد تنظیم بکند.با این فناوری همه جزئیات صدا رساتر، گرم‌تر و متعادل‌تر از پیش شنیده و تجربه می‌شود.برای مثال، کلمات همراه با موسیقی، فیلم‌ها و مستند‌ها راحت‌تر از گذشته بوسیله شنونده درک می‌شود و کلمات در شدت‌های پایین‌تر هم زیاد واضح هستند.با استفاده از تلویزیون Mimi، راحتی کامل شنوایی و صدا‌های اختصاصی برای همه گروه‌های سنی فراهم شده است.

در گذشته این امکان بوسیله هدفون برقرار می‌شد، ولی برای نخستین بار با فناوری Mimi کاربر بدون نیاز به هدفون و تنها با فشردن ۱ دکمه می‌تواند صدای تلویزیون را با شنوایی خود انطباق دهد.فناوری Mimi Defined چیست؟فناوری Mimi Defined، ۱ تکنولوژی نوآورانه میباشد که برترین صدای ممکن را برای افراد مختلف با توانایی‌های شنیداری متفاوت فراهم می‌کند.

تلویزیون مخصوص ناشنوایان

صدای مختص شما، در دستگاه شما

شنوایی هر فرد اختصاصی و پیچیده بوده و هم چنین در طول وقت تغییر می‌کند.گوش‌های هر فرد به طور فعال میزان بهره شنوایی او را تعیین می‌کنند.بر این اساس، صدا برای هر کسانی که از ۱ دستگاه استفاده می‌کنند، به طور متفاوت پخش می‌شود.تکنولوژی Mimi Defined برای حل این معضل طراحی شده است تا برترین و مناسب‌ترین صدا را برای شما به ارمغان بیاورد.

در هر سنی هستید، تمام جزئیات صدا را بشنوید

به راحتی بین صدا‌های فرد و صدا‌های محیطی تمایز بدهید و جزئیات مورد نیاز خود را استخراج نمایید.زمانیکه سن ما زیاد شدن می‌یابد، توانایی شنیدن ما به مرور وقت ضعیف می‌شود که سبب گنگ شدن صدا‌ها و وضوح شنیداری کمتر آن‌ها می‌شود.فناوری Mimi Defined می‌تواند با هر دستگاه الکترونیکی در حالا پخش هماهنگ شده و در نتیجه صدا می‌تواند به طور کامل با توانایی شنیداری فرد منطبق شود،

حتی اگر فرد کم شنوا باشد.پردازش صدای همزمان Mimi Definedبه طور مداوم ورودی صدا را تحلیل کرده و همزمان آن را با میزان درک شنوایی فرد تطابق می‌دهد.این تکنولوژی با شبیه سازی نحوه تطابق صدا در گوش داخلی انسان، به بخش‌هایی از پیام‌های صوتی تاکید می‌کند که کمتر تلفظ می‌شوند.این تکنولوژی با استفاده از اطلاعات سنین مختلف یا داده‌های مربوط به هر فرد، ۱۰۰ پارامتر علمی برای شخصی‌سازی کامل صدا‌ها را بکار می‌گیرد تا صدا را به برترین شکل به گوش شما برساند.

با فناوری Mimi Defined ریزترین پرده‌های موسیقی را بشنوید 

استفاده از سمعک برای تماشای تلویزیون آیا چیزی بهتر از اینکه در انتهای ۱ روز کار پا‌های خود را روی هم انداخته و در کنار خانواده به تماشای تلویزیون بنشینید، وجود دارد؟با تماشای برنامه‌های مورد علاقه خود شما گریه می‌کنید، می‌خندید و سرگرم می‌شوید.متاسفانه تماشای تلویزیون برای برخی می‌تواند تبدیل به میدان جنگ بر سر تنظیم شدت صدا شود.

امکان دارد هنگامی شما به سختی سعی می‌کنید که مکالمات را بشنوید خانواده از شما بخواهد که صدای تلویزیون را کم کنید.خوشبختانه شما می‌توانید این مجادله را با ۱ تست شنوایی انتها بدهید، چه بسا سمعک و تلویزیون برترین راهکار برای شما باشد.تماشای تلویزیون با دستگاه‌های کمکیبسته به میزان کم‌شنوایی شما، چندین راه برای تماشای تلویزیون و درک مکالمات آن وجود دارد.

علاوه بر تماشای تلویزیون با سمعک، می‌توانید از راهکار‌های ذیل هم استفاده کنید:

 اسپیکر پرتابل یا سینمای خانگی :

این امکان برای پایان اعضای خانواده میباشد و با اتصال اسپیکر خارجی یا سینمای خانگی به تلویزیون می‌توانید شدت صدا را برای هر پارامتری تنظیم نمایید تا پسندیده بشنوید حتی بر اساس فیلم یا برنامه مورد علاقه خود می‌توانید تنظیمات را تغییر بدهید.در این حالت برای مثال صدای ماشین را متفاوت‌تر از مکالمات می‌شنوید و می‌توانید با تنظیم متناسب صدا، تجربه بهتری داشته باشید.

تقویت‌کننده شخصی:

صحیح مثل اسپیکر شخصی، تقویت‌کننده شخصی هم صدا‌ها را زیاد شدن می‌دهد، ولی زیاد واضح‌تر و نزدیک‌تر. بسیاری از این تقویت‌کننده‌ها در اطراف گوش قرار می‌گیرند، درنتیجه فقط اصوات مخصوص به شما را تقویت می‌کنند.این دستگاه‌ها برای یاری به کسانی که می‌خواهند سمعک تهیه کنند، اما هنوز آمادگی ضروری را ندارند، می‌توانند یاری کننده باشند.

هدفون‌های بی‌سیم :

این هدفون‌ها برای همه چیز از تماشای تلویزیون گرفته تا گوش دادن به موسیقی و مکالمه تلفنی می‌توانند استفاده شوند.هدفون از فناوری بلوتوث برای دریافت صدا‌ها از منبع خارجی استفاده می‌کند.اگر خانواده شما اصلاً نمی‌خواهد صدای تلویزیون را بشنود شما می‌توانید هدفون را روی گوش خود گذاشته و در سکوت مطلق نسبت به اتفاقات محیط اطراف به تماشای برنامهی تلویزیونی خود بپردازید.

تلویزیون مخصوص ناشنوایان
تلویزیون مخصوص ناشنوایان

 سمعک‌ها :

این برترین گزینه برای افرادی میباشد که در بسیاری از موقعیت‌ها کم‌شنوایی دارند.اگر به نادیده گرفتن کم‌شنوایی خود ادامه بدهید، می‌توانید بیشتر از این به شنوایی خود آسیب بزنید به همین دلیل میبایست به شنوایی شناس مراجعه و شنوایی خود را ارزیابی نمایید.تماشای تلویزیون با سمعک بسیار راحت و دلپذیرتر میباشد، چون می‌توانید مثل سایر اعضای خانواده بشنوید.

اخیراً در بازار برخی از انواع سمعک‌ها وجود دارند که از فناوری بلوتوث برای اتصال به تلویزیون استفاده می‌کنند و دقیقاً مثل هدفون بی‌سیم می‌تواند مستقیماً صدای تلویزیون را به گوش شما فرستادن بکند.و در ۷۰ سالگی فقط ۳۰ درصد افراد می‌توانند از سمعک بهره بجویند.یکی نشانه‌های اولیه کم‌شنوایی بالا بردن ولوم تلویزیون میباشد هنگامی که خانواده شما صدا را روی ۲۵ درصد می‌گذارند و شما برای شنیدن مکالمات نیاز دارید که صدا روی ۵۰ درصد باشد.

برخی دیگر از نشانه‌های رایج عبارت‌اند از تکرار در حین مکالمه، کاهش ارتباطات اجتماعی و مشکل شنوایی در محیط‌های خاص.با استفاده از سمعک در زندگی خود می‌توانید سلامت ذهنی، جسمی و اجتماعی خود را بهبود بخشید.هم چنین می‌توانید صدای تلویزیون را کم نمایید تا سایر اعضای خانواده هم بتوانند از تماشای تلویزیون با صدای معقول لذت ببرند.

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • جمشید پارسا

  نویسنده این متن کیه؟

 • علیرضا پناهی

  سایتتون محشرههههه

 • هدایت

  این مطلب حرف نداشت

 • شهرام صادقی

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 • اسماعیل حیاتی

  شادکام و سلامت باشید

 • مجید حقیقی

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 • بهرام رشیدی

  خیلی زیبا بود مهندس

 • وحید گلپایگانی

  با اجازتون بازنشر شد

 • منصور زندی

  چرا اینقد زیاد؟

 • حامد محرابی

  هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

 • یعقوب ملک

  خیلی عالی بود

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *