درباره ی تلویزیون نانوسل ال جی بیشتر بدانیم

تلویزیون نانوسل ال جی

 تلویزیون نانوسل ال جی :   اختراع صفحه های IPS باعث بروز ۱ انقلاب بزرگ در صنعت تولید صفحه نمایش تلویزیون ها شد. صفحه نمایش های IPS به مرور وقت و با پیشرفت تکنولوژی ارتقا یافتند و به نمایشگرهای نانوسل تبدیل شدند.

شرکت ال جی به عنوان نخستین تولیدکننده تلویزیون نانوسل و به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه شناخته میشود و نقشی اساسی در توسعه تکنولوژی نانوسل ( Nano Cell ) داشته میباشد.در ادامه این مقاله به بررسی نقاط قوت و ضعف این تلویزیون ها و مقایسه ان ها با تلویزیون های QLED و OLED میپردازیم.

لیست عناوین

تاریخچه تلویزیون نانوسل
تلویزیون نانوسل چیست؟
بررسی سیر تغییر در پنل های تلویزیون ها
تلویزیون نانوسل با چه فناوری ساخته شده است؟
تلویزیون های نانوسل به چه شکل عمل می کنند؟
مزایای تلویزیون نانوسل
معایب تلویزیون نانوسل
معرفی تلویزیون های OLED و QLED
مقایسه تلویزیون های نانوسل با تلویزیون های OLED و QLED
برتری های فناوری نانوسل با سایر پنل های تلویزیون
تلویزیون های نانوسل که تا الان وارد بازار شده اند؟
معایب تلویزیون نانوسل ال جی
بین مدل های مختلف تلویزیون کدام را انتخاب کنیم؟

تاریخچه تلویزیون نانوسل

شرکت ال جی در سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ میلادی از فناوری نانوسل در تلویزیون های خود رونمایی نمود. این کمپانی که جز یکی از بزرگترین و نام آشنا ترین شرکتهای تولید کننده تلویزیون، لوازم خانگی و … محسوب می شود، نخستین تلویزیون نانوسل را به بازار خرید و فروش تلویزیون و لوازم خانگی ارائه نمود.

معرفی تلویزیون نانوسل بوسیله شرکت ال جی در همان سال ابتدایی عرضه سبب بروز ۱ تحول عظیم در تلویزیون ها شد. تکنولوژی نانوسل ( Nano Cell ) در حالا حاضر بصورت انحصاری به کمپانی ال جی تعلق دارد و تنها این کمپانی حق استفاده از این تکنولوژی ( Nano Cell ) را دارد.

تلویزیون نانوسل چیست؟

فناوری بکار رفته در تلویزیون نانوسل سبب زیاد شدن شدت رنگ ها در تلویزیون میشود. تلویزیون های نانوسل از وضوح عکس فوق العاده ای برخوردارند و جزئیات عکس را به برترین شکل ممکن نمایش می بدهند. تکنولوژی بکار رفته در تلویزیون نانوسل می تواند طول موج های جدیدی از نور را جذب نماید به همین دلیل از خلوص رنگی فوق العاده ای برخوردار میباشد.

در تلویزیون های نانوسل تولید شده بوسیله شرکت ال جی دیگر خبری از افت کیفیت عکس، درخشش صفحه نمایش هنگام قرار گرفتن در مقابل نور های محیطی، ناپایداری و … نیست.

درباره ی تلویزیون نانوسل ال جی بیشتر بدانیم

بررسی سیر تغییر در پنل های تلویزیون ها

همانطور که میدانید بعد از اتمام دوره تلویزیون های سنتی، به ترتیب صفحه نمایش های QLED، OLED،LED، LCD وارد بازار شدند. کمپانی ال جی از نقش قابل توجهی در سیر تکاملی پنل و صفحه نمایش تلویزیون ها برخوردار میباشد و این نقش در سال ۲۰۱۷ با ارائه صفحه نمایش های نانوسل پر رنگ تر هم شده میباشد.

تلویزیون نانوسل ال جی در واقع از ورژن آپدیت شده و به روز صفحه نمایش های IPS استفاده میکند. شرکت ال جی امروزه از صفحه نمایش های IPS معمولی برای ساخت دیگر تلویزیون های خود بهره میبرد.

تلویزیون نانوسل با چه فناوری ساخته شده است؟

فناوری بکار رفته در تلویزیون نانوسل، از قرارگیری تعداد زیاد زیادی ذرات نانو در کنار یکدیگر تشکیل شده میباشد. ذرات نانو بکار گرفته شده در این تکنولوژی از ابعاد زیاد کوچکی برخوردارند، ولی کارایی و عملکرد فوق العاده ای دارند. در تلویزیون نانوسل بین صفحه نمایشگر و برد حاوی لامپ های ال ای دی، ۱ صفحه تشکیل شده از ذرات نانو بکار رفته میباشد.

این صفحه سفید رنگ سبب تصفیه و جهت دهی پرتو های منتشر شده از لامپ های ال ای دی میشود. به همین دلیل کیفیت عکس تلویزیون های نانوسل و وضوح رنگ های آن زیاد بالاست.

فناوری تلویزیون نانوسل

تلویزیون های نانوسل به چه شکل عمل می کنند؟

در تلویزیون نانوسل علاوه بر صفحه نمایشگر و برد لامپ های ال ای دی، از ۱ صفحه نانو هم استفاده میشود. همانطور که گفته شد این صفحه سفید رنگ نازک سبب جهت دهی متناسب پرتو های منتشر شده از برد لامپ های ال ای دی میشود. صفحه نانو موجود در تلویزیون نانوسل رنگ های نمایش داده شده را اشباع میکند و می تواند طول موج های گوناگون تری نسبت به سایر تلویزیون های بازار نمایش دهد.

عملکرد تلویزیون های نانوسل به قدری قشنگ و چشم نواز میباشد که پایان دنیای عکس را به چالش کشیده میباشد. به طوری بسیاری از کارشناسان عکس پخش شده بوسیله تلویزیون نانوسل را فراتر از تصاویر طبیعی نام گذاری کرده اند.

مزایای تلویزیون نانوسل

در این بخش به بررسی نقاط قوت تلویزیون نانوسل میپردازیم. تلویزیون نانوسل دارای هزینه زیاد متناسب تری نسبت به تلویزیون های اولد میباشد. این تلویزیون ها زاویه دید زیاد عالی و کیفیت رنگی فوق العاده ای دارند. به علاوه از فرمت های متنوع مثل Dolby Atmos پشتیبانی می کنند. این محصول های برای استفاده در محیط های روشن زیاد متناسب هستند. تلویزیون های نانوسل دارای امکانات نرم افزاری بسیاری می باشند و می توانند تصاویر را با کیفیت سینمایی بصورت به طور کامل زنده و طبیعی پخش نمایند.

معایب تلویزیون نانوسل

تمامی مدل های تلویزیون علاوه بر مزایای خود معایبی هم دارند که در این بخش به بررسی معایب تلویزیون نانوسل میپردازیم از جمله آن میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

یکنواختی و عدم تفکیک متناسب رنگ خاکستری و مشکی
کیفیت پایین رنگ مشکی در جا های تاریک
کنتراست معمولی
معایب تلویزیون نانوسل
معرفی تلویزیون های OLED و QLED

تلویزیون های OLED و QLED هم در کنار تلویزیون نانوسل جز نسل های نو تلویزیون به حساب می آیند. فناوری ساخت این تلویزیون ها بر خلاف تلویزیون نانوسل تنها به شرکت ال جی تعلق ندارد و دیگر کمپانی ها مثل سامسونگ، سونی و … هم از این مدل تلویزیون ها تولید می کنند.

درباره ی تلویزیون نانوسل ال جی بیشتر بدانیم

بزرگترین تفاوت تلویزیون های OLED و QLED با تلویزیون نانوسل، عدم حضور صفحه سفید رنگ تشکیل شده از ذرات نانو بین نمایشگر و برد لامپ میباشد. البته تلویزیون های OLED و QLED از پیشنهاد هزینه، کیفیت عکس، کنتراست، میزان روشنایی و … هم با تلویزیون نانوسل تفاوت دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

مقایسه تلویزیون های نانوسل با تلویزیون های OLED و QLED

تلویزیون های OLED و QLED با تلویزیون های نانوسل از جنبه های مختلف و گوناگونی تفاوت دارند. ما در این بخش به بررسی تفاوت های اصلی و اساسی بین این تلویزیون ها میپردازیم.تلویزیون QLED عمق عکس مشکی بهتری نسبت به تلویزیون نانوسل ارائه میدهد.تلویزیون های نانوسل در محیط های روشن دارای برترین عملکرد ممکن در بین پایان تلویزیون ها می باشند.فناوری پنل در تلویزیون QLED با VA و در تلویزیون نانوسل با IPS درست کردن میشود.

فناوری صوتی به کار رفته در تلویزیون های QLED با فرمت Dolby میباشد اما در تلویزیون نانوسل با فرمت Dolby Atmos قابل اجراست.در تلویزیون نانوسل قابلیت ارتقاء کیفیت تا (۴K ( Film Maker Mode را پشتیبانی میکند ولی در تلویزیون QLED این قابلیت بصورت هوشمند ( Ambient Mode) میباشد.

تلویزیون نانوسل با OLED

در تلویزیون ها اولد هر پیکسل می تواند بصورت مستقل خاموش و روشن شود اما این قابلیت در ۱ تلویزیون نانوسل وجود ندارد و پایان پیکسل ها به طور همزمان برق مصرف می کنند.
تلویزیون های OLED عکس بهتری نسبت به تلویزیون های نانوسل منتشر می کنند.
تلویزیون های نانوسل در مقابل تلویزیون های OLED و QLED از کنتراست ضعیف تری برخوردارند.
تفاوت تلویزیون نانوسل با QLED،OLED
برتری های فناوری نانوسل با سایر پنل های تلویزیون
رنگ های واقعی

فناوری نانو بکار رفته در تلویزیون های نانوسل باعث شده میباشد که این تلویزیون ها بتوانند رنگ ها را با کیفیت و وضوح زیاد خوبی نمایش بدهند. صفحه نانو موجود در این محصول های سبب میشود، طول موج رنگ های اصلی به شکل بهتری به صفحه نمایشگر تلویزیون برسد و بیننده رنگ ها را با کیفیت بیش مشاهده بکند.

جزئیات ریز با برترین کیفیت

جهت دهی متناسب نور در این تلویزیون ها سبب شده میباشد که جزئیات عکس با برترین کیفیت ممکن و بصورت کامل تفکیک شده نمایش داده شوند. به طوری که بیننده می تواند جزئیات عکس را با خلوص رنگی زیاد مناسبی ببینند.

ظرافت تلویزیون

اضافه شدن صفحه نانو بین نمایشگر و برد لامپ های ال ای دی باعث ضخیم شدن نمایشگر تلویزیون های نانوسل نشده میباشد و این محصول های با ظرافت و طراحی زیاد جذابی به بازار خرید و فروش لوازم خانگی وارد میشوند. طراحی زیبای این محصول های یکی از دلایل اصلی پرفروش بودن آنان میباشد.

برتری های تلویزیون نانوسل
زاویه دید گسترده

تلویزیون نانوسل می تواند زاویه دید زیاد گسترده ای (حدود ۱۸۰ درجه) را به نمایش بگذارد، بدون این که از کیفیت عکس در زوایای مختلف کم شود. این ویژگی یکی از اصلی ترین مزیت های تلویزیون نانوسل میباشد و سبب شده میباشد که امروز از این تلویزیون ها در اکثر جا های شلوغ و پرجمعیت استفاده شود.

تلویزیون های نانوسل که تا الان وارد بازار شده اند؟

همانطور که گفته شد تلویزیون نانوسل به طور انحصاری بوسیله شرکت ال جی تولید و عرضه میشود. از سری تلویزیون های نانوسل عرضه شده بوسیله این شرکت می توان به :

تلویزیون ال جی مدل ۶۵SJ85000GI
تلویزیون ال جی مدل ۴۹SJ8000
تلویزیون ال جی مدل NANO 86
تلویزیون ال جی مدل NANO 90
تلویزیون ال جی مدل SK9000
تلویزیون ال جی مدل SK9500
تلویزیون ال جی مدل SK8000

دقت داشته باشید که هنگام خرید تلویزیون نانوسل به سراغ برند ها سامسونگ، ایکس ویژن، سونی و … نروید زیرا تکنولوژی و فناوری نانوسل تنها در اختیار کمپانی ال جی قرار دارد.

معایب تلویزیون نانوسل ال جی

شاید تنها ایراد تلویزیون های نانوسل ال جی هزینه آن باشد. هزینه تلویزیون های نانوسل ال جی به دلیل کاربرد و امکاناتی که دارد از تلویزیون های معمولی بالاتر میباشد. ولی میبایست توجه داشت که هر چه ۱ محصول کیفیت بالاتری داشته باشد، برای تهیه آن میبایست قیمت بیشتری پرداخت نمایید.

شما کاربران میبایست توجه داشته باشید که تلویزیون‌های نانوسل ال‌جی شما را مجذوب خود می‌کنند و ارزش واقعی خود را در طول وقت به شما نشان می‌دهند.توجه داشته باشید که این مدل از تلویزیون در گونه خرابی نیاز به متخصص زبده دارد که برای مشاوره میتوانید با تعمیر تلویزیون ال جی ارتباط برقرار نمایید.

درباره ی تلویزیون نانوسل ال جی بیشتر بدانیم

بین مدل های مختلف تلویزیون کدام را انتخاب کنیم؟

انتخاب و خرید ۱ تلویزیون نانوسل به طور کامل بستگی به شرایط شما دارد. به عنوان مثال آپشن هایی مثل بودجه و قیمت قابل تامین برای خرید تلویزیون، سایز و ابعاد مورد نیاز، کاربرد مد پیشنهاد خریدار و … همگی بر روی خرید شما تاثیر گذار خواهد بود.

در نتیجه برای خرید ۱ تلویزیون نانوسل میبایست اول از امکانات و قابلیتهای موجود در تلویزیون اطلاع یابید بعدا سایز مورد پیشنهاد خود را انتخاب و در پایان قیمت تلویزیون را پرداخت کنید. ولی نظر ما به شما انتخاب تلویزیون های نانوسل به روز تر و نو تر میباشد. زیرا این محصول های مشکلات نسل های قبلی خود را ندارند و آپشن های تازه ای هم به آن ها اضافه شد میباشد.

در انتها مقاله توجه داشته باشید تلویزیون نانوسل که از فناوری پیشرفته تر و به روزتری برخودار میباشد در گونه نیاز به تعمیر تلویزیون میبایست از تکنسین های خبره و کار بلد استفاده نمود. مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی در تماس باشید این مرکز بصورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان میباشد.

مطالب مرتبط :

 

11 نظر

 • هادی بختیاری

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 • علیرضا زندی

  چه مطلب خوبی

 • خلیل شریعتی

  هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

 • امین تقی زاده

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 • جعفر مستوفی

  خیلی زیبا بود مهندس

 • حسین حیاتی

  دمتون گرم

 • ابوالقاسم فتحی

  بی نظیر هستید

 • محمدحسن بخشی

  حرف نداری

 • ابوالقاسم ساعی

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 • ابوالقاسم امامی

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 • جمشید

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *