تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار

 تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار

 تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار :  در حالا حاضر جدید ترین تکنولوژی در زمینه تلویزیون، تکنولوژی ۳ بعدی میباشد و اگر کسی بخواهد تلویزیون خریداری بکند، با توجه به تنوع بالای برند و مدل‌های این کالا سردرگم مي‌شود. از سوی دیگر موضوع نوع تکنولوژی استفاده شده در تلویزیون‌هاي ۳ بعدی (پسیو یا اکتیو) خریداران این تلویزیون‌ها را با ولی و اگرهای بسیاری مواجه کرده میباشد.

در این شرایط بسیاری نمي‌دانند که از تلویزیون‌هاي «اکتیو شاتر» با عینک‌هاي قابل شارژ و گران هزینه استفاده کنند یا از تلویزیون‌هاي «پسیو».تلویزیونهایی که دیدن تصاویر ۳ بعدی با آنان به وسیله عینک‌های ارزان قیمتی که قابلیت شارژ ندارند و هم چنین فاقد مدار الکتریکی هستند مقدور میباشد. این ولی و اگرها سبب شده میباشد که بین تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان تلویزیون‌هاي ۳ بعدی هم جنگی تکنولوژیکی در بگیرد.

جنگی که در ۱ طرف طرفداران تکنولوژی اکتیو شاتر(کارخانه‌هاي سامسونگ، پاناسونیک و سونی) ایستاده اند و در سوی دیگر شرکت‌های فیلیپس و ال‌جی به عنوان تولیدکننده تلویزیون‌های سه‌بعدی مبتنی بر تکنولوژی پسیو. جنگی كه سبب شده میباشد خریداران تلویزیون‌هاي ۳ بعدی با سوالاتی نظیر کدام تلویزیون ۳ بعدی بهتر است؟ چه برندی بخریم؟ کدام تکنولوژی (اتیو شاتر، پسیو) بهتر، بی‌دردسرتر و بی‌خطر است؟ و… مواجه شوند.

 تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار
تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار

LG : مدل:۴۲LW57000

ویژگی‌ها: این تلویزیون ۴۲ اینچ بر خلاف سایر نمونه‌هاي موجود در بازار، مبتنی بر تکنولوژی پسیو میباشد.این تلویزیون هوشمند (Smart TV) با نسبت کنتراست ۱:۸۰۰۰۰۰۰ ،دارای قابلیت تبدیل تصاویر ۲ بعدی به ۳ بعدی ،قابلیت دسترسی به اطلاعات فایل با استفاده از مدیا لینک و… است.تلویزیون مذکور با یاری عینک‌هاي سبک وزن پانزده گرمی و ارزان هزینه پسیو تصاویر ۳ بعدی را نمایش مي‌دهند .

این عینک‌ها به دلیل این که فاقد مدار الکترونیکی هستند کمتر از عینک‌های اکتیو شاتر سبب سردرد و سرگیجه و… مي‌شوند.در مورد زاویه دید این تلویزیون هوشمند هم میبایست بگوییم این تلویزیون خطوط افقی را به خوبی نمایش می‌دهد. ضمن این که در گونه چرخش سر شاهد عکس سیاه یا نامشخص نخواهید بود. این تلویزیون هم چنین قابلیت پخش فرمت HD DivX، قابلیت DLNA/WiFi و قابلیت Time Machine Ready) DVR) را دارد.

نقاط ضعف: یکی از نقاط ضعف تلویزیون هوشمند ال جی، زاویه دید عمودی محدود آن میباشد. البته شرکت ال‌جی اعلام کرده میباشد که زاویه دید عمودی چندان بکار نمي‌آید و سایر شرکت‌ها که زاویه دید عمودی را به خوبی نمایش مي‌دهند چندان استفاده‌ای از آن نمي‌کنند. برخی هم مي‌گویند، عینک‌های سبک وزن پسیو هم همچون سایر برندها سبب سردرد و سرگیجه و… مي‌شود که البته شرکت ال‌جی به شدت این موضوع را تکذیب کرده میباشد.

SONY : مدل:KDL-40NX710

ویژگی‌ها: تجهیز به فناوری نور زمینه Dynamic Edge LED و پانل OptiContrast، فناوری حرکت فریم سریع ۱۰۰ هرتز پیشرفته با مکانیزم کاهش لرزش عکس، تجهیز به Wi-Fi داخلی، تجهیز به موتور براویا برای پردازشگر پیشرفته سیگنال که تصاویر را بمنظور حذف اختلال، پارازیت و نویز، پاک و تمیز مي‌کند.

تلویزیون ۳ بعدی sony به سیستم کاهنده نویز عکس MPEG مجهز میباشد و به انواع روابط خروجی و ورودی مجهز میباشد. امکان برقراری ارتباط شبکه زنده دیجیتال DLNA، قابلیت نمایش تصویر با کیفیت HD و… از سایر ویژگی‌هاي این تلویزیون میباشد.

نقاط ضعف: از آن جا که KDL-40NX710 مبتنی بر تکنولوژی اکتیو شاتر میباشد برای دیدن تصاویر ۳ بعدی بوسیله این تلویزیون میبایست از عینک‌های سنگین وزن مبتنی بر همین تکنولوژی استفاده شوند.

عینک‌هایی که وزنی بیشتر از ۳۰ گرم دارند و نیاز به شارژ دارند. باور اکثر کارشناسان بر این میباشد که عینک‌های مبتنی بر تکنولوژی اکتیو شاتر سبب سردرد، حالت تهوع و… مي‌شوند و بهتر میباشد استفاده از آنان با وقفه‌هاي چند دقیقه‌ای باشد.یکی دیگر از نقاط ضعف این تلویزیون این میباشد که همچون سایر تلویزیون‌هاي مبتنی بر تکنولوژی اکیتو شاتر دارای پرش عکس هستند. زاویه افقی این مدل محدود و زاویه عمودی آن باز میباشد.

SAMSUNG :مدل: ۴۰D6940

ویژگی‌ها: این تلویزیونSMART TV از لحاظ طراحی ظاهری از سایر برندها ۱ سر و گردن بالاتر میباشد. نسبت کنتراست این تلویزیون هم ۱به۷۰۰۰۰۰۰ است. قابلیت جست‌وجوی خودکار کانال در دسترس، اسکن عکس ۴۰۰ هرتز، تجهیز به ۴ ورودی HDMI و ۳ ورودی USB، تجهیز به موتور پردازش عکس ۳D HyperReal و… از سایر ویژگی‌هاي این تلویزیون میباشد.

به گفته کارشناسان بازار، این برند در زمینه طراحی و دیزاین تلویزیون‌هایش حرفی برای گفتن دارد و در غیر این گونه تلویزیون‌هاي سه‌بعدی این برند تفاوت چندانی با سایر نمونه‌هاي اکتیو شاتر موجود در بازار ندارد.

نقاط ضعف: یکی از نقاط ضعف مدل ۴۰D6940 و کلا تلویزیون‌های سه بعدی مبتنی بر تکنولوژی اكتيوشاتر، پرش بیش عکس در نمونه‌هاي اکتیو شاتر میباشد.سایه‌هاي ناخواسته هم در این تلویزیون با وجودی که اندک است، ولی وجود دارد. زاویه دید افقی این تلویزیون هم محدود میباشد و در عوض زاویه دید عمودی این تلویزیون بر خلاف نمونه‌هاي مبتنی بر تکنولوژی پسیو باز میباشد.

هم چنین همانند سایر تلویزیون‌های مبتنی بر تکنولوژی اکتيو شاتر، مدل ۴۰D6940 دیدن تصاویر ۳ بعدی منوط به وجود عینک سنگین وزنی میباشد که قابل شارژ میباشد.

 

 تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار
تلویزیون‌ های سه‌ بعدی پرفروش بازار

Panasonic : مدل:۴۲st30

ویژگی‌ها: این تلویزیون پلاسمای ۳ بعدی به سیستم Infinite black PRO دو برای نمایش رنگ مشکی عمیق تر مجهز میباشد. در این تلویزیون کنتراست در مکان‌هاي روشن در حد قابل توجهی زیاد شدن یافته میباشد. این تلویزیون به تکنولوژی plasma display panel مجهز میباشد که دارای پنل ۳ بعدی پلاسما میباشد.۴۲ST30 هم چنین فاقد محدوديت زاویه دید میباشد و کاربر از هر زاویه ای که تمایل داشته باشد، در حالت‌های مختلف خوابیده و … می‌تواند تصاویر ۳ بعدی را مشاهده بکند.

هم چنین در گونه چرخش سر صفحه تلویزیون سیاه نمي‌شود و همان عکس ۳ بعدی دیده مي‌شود. ضمن این که این تلویزیون برای انجام بازی‌هاي اکشن و… انتخاب بسيار خوبی میباشد. تجهیز به اتصالات ویدئویی کامپوننت، کامپوزیت ویدئو، اترنت، HDMI، نوری صوتی، اسکارت، USB، خروجی صوتی دیجیتال و… از سایر ویژگی‌هاي این تلویزیون
میباشد.
نقاط ضعف: این تلویزیون هم از تکنولوژی اكتيو شاتر بهره‌مند میباشد و طبعا تصاویر سه‌بعدی بوسیله عینک‌هاي سنگین وزن و گران هزینه اکتیو شاتر
نمایش داده مي‌شوند. هم چنین عینک این تلویزیون نیازمند به باتری میباشد.
در مورد کیفیت عکس این تلویزیون هم میبایست بگوییم که کیفیت پخش تصاویر ۲ بعدی بوسیله ۴۲ST30 در حد زیاد خوبی میباشد، ولی کیفیت عکس ۳ بعدی آن در حد سایر برندها نیست.

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • میثم مرادخانی

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 • علی محمد

  مهندس جان عالی بود

 • محمدحسن صمدی

  خیلی خوشحالم که هستین

 • حسن شریفی

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 • امیرحسین توفیق

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 • علی محمد عظیمی

  afarin matlab khobi bood

 • مسلم رمضانی

  مطلب خوبی بود

 • بهروز بهرامی

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 • اکبر ابراهیمی

  مرسی

 • محمد نامور

  بیشتری بنویسین لطفا

 • رامین یوسفی

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *