تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها

تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها

تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها : امروزه بازار تلویزیون های هوشمند زیاد داغ است؛ به طور که هر کدام از تلویزیون های نو خدمات منحصر به فردی ارائه می بدهند. یکی از خدمات جالبی که تلویزیون های نو دارند، قابلیت ارائه شبکه های ماهواره ای میباشد. با مقاله ی معرفی انواع تلویزیون های ماهواره دار با ما همراه باشید.زمانیکه ۱ تکنولوژی نو برای محصول خاص در پیشنهاد گرفته می شود؛ بی تردید با مزایا و معایب مختلفی همراه میباشد.

در مورد تلویزیون های رسیوردار هم همین موضوع صدق میکند. در برخی تلویزیون های رسیوردار مشاهده شده این قابلیت بعد از مدتی از کار افتاده و یا با خراب شدن رسیور کیفیت تلویزیون از دست رفته میباشد.مطمئنا این موضوع بر روی تصمیم شما هنگام خرید تلویزیون رسیوردار تاثیرگذار میباشد و دچار سردرگمی می بشوید. حالا برای اینکه مدل نهایی خود را برگزینید میبایست بدانید پشتیبانی تولید کننده های تلویزیون برای ارائه شبکه های تلویزیونی واقعیت میباشد یا ۹٫ یا این قابلیت موقتی میباشد.

تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها (ماهواره تلویزیونی چیست؟)

تلویزیون‌های ماهواره‌ای به تلویزیون‌های گفته می‌شود که از راه ماهواره مخابراتی سیگنال های بخش خود را دریافت می کنند. اینکار بوسیله دیش ماهواره و رسیور قابل اجرا میباشد. رسیور ماهواره می تواند ۱ گیرنده دیجیتال جدا برای تلویزیون ماهواره ای باشد یا ۱ تیونر درون خود ماهواره.مطمئناً با شنیدن این ویژگی دچار تردید می بشوید که آیا تلویزیون ماهواره دار بخرید یا بدون ماهواره.

برای اینکه بدانید مزایا و معایب تلویزیون های ماهواره دار چیست در این مطلب همراه ما باشید تا برترین انتخاب را تجربه نمایید.ولی امروزه برای زیباتر شدن فضای شهری و حذف آنتن ها و دیش های ماهواره ای و عدم نیاز به تنظیم آنتن، سرویسهای ماهواره ای همراه با قابلیتهای هوشمند برای تلویزیون های نو ارائه میشوند.

البته هدف اصلی روی کار آمدن تلویزیون‌های ماهواره‌ای فعالیت در زمینه های تجاری بوده میباشد که به محض ورود این نوع تلویزیون ها در بازار با رشد فناوری و استقبال بیشتر از اندازه کاربران روبرو شدیم و بصورت فراگیر در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گرفت؛ طوری که کمتر در بام خانه ها شاهد آنتن های بشقابی هستیم.

با مزایای تلویزیون رسیوردار آشنا بشوید

مطمئناً می‌دانید برای مشاهده کانال های ماهواره ای میبایست ۱ رسیور پسندیده و حرفه‌ای داشته باشید تا بتوانید شبکه های بین المللی را با کیفیت زیاد بالا مشاهده نمایید. ولی اگر تلویزیون شما بدون رسیور باشد مجبور هستید رسیورهای جداگانه خریداری نمایید که اینکار قیمت زیادی دربر میگیرد و فراهم نمودن آن امکان دارد آسان نباشد.راه حل زیاد ساده تر خرید تلویزیون های رسیوردار میباشد که نسبت به خرید رسیور جداگانه هزینه زیاد مناسبی دارد.

تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها
تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها

 

ولی در کنار آن خدمات زیاد فوق‌العاده‌ای در اختیار شما قرار میدهد و موجب می‌شود به راحتی به دیگر شبکه‌های ملی دسترسی پیدا نمایید.هم چنین یکی دیگر از مزایای تلویزیون های رسیوردار قابلیت به ارائه کیفیت عکس ۴K میباشد.

در واقع با بهرمندی از شبکه هایی که کیفیت عکس ۴K دارند می‌توانید نمایش فوق العاده ای از تلویزیون را تجربه نمایید. این یعنی، تنها با داشتن رسیور امکان پشتیبانی از کیفیت عکس ۴K برای شما میشود. در غیر این گونه با اتصال رسیور جداگانه میتوانید از قابلیت ۴K برخوردار بشوید.

آیا تلویزیون های ماهواره دار معایبی هم دارد؟

هر تکنولوژی که ارائه می‌شود در کنار داشتن مزایا، امکان دارد معایبی هم داشته باشد. پس برای خرید تلویزیون رسیوردار بهتر میباشد معایب آن را هم بدانید. البته این قابلیت معایب چندانی ندارد. چراکه شما با داشتن این ویژگی به راحتی به کانال های بسیاری دسترسی پیدا می نمایید و در هر ساعتی یار داشته باشید موضوع انتخابی خود را دنبال می نمایید.

تنها عیب تلویزیون های رسیوردار این میباشد که کانال ها در هیچ دسته بندی قرار نگرفتند و شما با تعداد بسیاری کانال مواجه می بشوید و نمیدانید کدام گزینه برای شما بهتر میباشد و انتخاب از میان آنان برای شما کمی سخت به پیشنهاد می رسد. از این رو بهتر میباشد برای نصب تلویزیون های ماهواره دار از ۱ نصاب حرفه ای یاری بگیرید تا فقط امکاناتی در اختیار شما قرار بگیرد که به آن‌ نیاز دارید.

از کجا بفهمیم تلویزیون ماهواره دارد؟

حالا چطور تشخیص بدهیم تلویزیون رسیوردار کدام است؟ نخستین راهی که برای تشخیص تلویزیون ماهواره دار وجود دارد این میباشد که از راه خواندن کاتالوگ محصول به راحتی میتوانید به این موضوع پی ببرید.دیگر راه تشخیص مراجعه به قسمت کانال یابی در بخش تنظیمات تلویزیون میباشد. در این قسمت، بخش جداگانه ای برای کانال یابی ماهواره ای وجود دارد که با مشاهده آن به راحتی میتوانید تشخیص بدهید تلویزیون مورد پیشنهاد دارای رسیور میباشد یا ۹٫

البته این نکته را فراموش نکنید که در کنار داشتن رسیور، دستگاه شما نیاز به ۱ رمزگشایی عکس دارید. این رمزگشایی موجب میشود برای دریافت امواج خارج از کشور مشکلی نداشته باشید و به راحتی رمز به عکس تبدیل شود. در غیر این گونه رسیور بدون رمزگشا هیچ فایده ای برای شما ندارد و عملاً این قابلیت بی استفاده می‌ماند.

نصب تلویزیون ماهواره دار

برای نصب تلویزیون ماهواره دار ضروری میباشد در اول تنظیمات اولیه را مشخص نمایید. تنظیمات اولیه بر اساس موقعیت مکانی، سلیقه و شرایط شما اجرا میشود. برخی تنظیمات غیرقابل تغییر میباشد. همچون موقعیت مکانی. ولی برخی گزینه های دیگر با توجه به شرایط شما مشخص میشود. البته تنظیمات دیگری هم وجود دارد که سلیقه شما در آن دخیل میباشد. همچون تنظیمات رنگ و نور دستگاه.

برای نصب تلویزیون ماهواره دار میبایست به قسمت تنظیمات و راه اندازی اولیه تلویزیون و جستجو کانال ها و شبکه های قابل دریافت مراجعه نمایید. در این بخش ۲ تیونر ورودی وجود دارد که تیونر ابتدا برای دریافت امواج و سیگنال آنتن هوایی و قسمت دوم مربوط به دریافت امواج ماهواره ای میباشد. ورودی معمولی دستگاه تیونر RF میباشد که ورودی تیونر امواج ماهواره در کنار آن قرار دارد و هنگام وصل کابل سیگنال از راه سوئیچ مربوط به آن، ارتباط برقرار میشود.

 

تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها
تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها

تلویزیون های که ماهواره دارند

تلویزیون های بسیاری در بازار وجود دارد که از قابلیت رسیور برخوردارند. در واقع پایان برندها این مدل تلویزیون را تولید کرده اند. مخصوصاً برندهای مطرح دنیا یعنی سامسونگ، ال جی و… ولی اینکه کدام تلویزیون انتظارات شما را برآورده میکند مسئله زیاد مهمی میباشد. یکی از ویژگی‌های مهم تلویزیون های رسیوردار داشتن کیفیت پسندیده عکس میباشد.

حالا سوالی که برای اکثر خریداران تلویزیون رسیوردار قبل می آید این میباشد که کدام تلویزیون ماهواره دار میباشد یا کدام مدل تلویزیون سامسونگ ماهواره دارد؟ اکثر تلویزیون های میان رده و بالارده سامسونگ از قابلیتهای بسیاری برخوردارند.تلویزیون سامسونگ رسیوردار در کنار ارائه خدمات منحصر به فرد، امکان دسترسی به کانال و شبکه های خارج از کشور را برای شما فراهم می کنند که با برقراری تناسب بین کیفیت عکس تلویزیون و شبکه ها برترین خروجی را برای کاربران عزیز در پیشنهاد گرفتند.

هم چنین با قابلیت ارائه تصاویر با کیفیت ۴K به خوبی از محتوای شبکه های خارجی پشتیبانی می کنند.برند ال جی هم دارای تلویزیون های رسیوردار میباشد که هزینه آنان نسبت به تلویزیون های معمولی بیش خواهد بود و دلیل آن هم این میباشد که با اضافه شدن قابلیت نو هزینه تلویزیون زیاد شدن پیدا میکند.

تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیوردار

برای تنظیم ماهواره تلویزیون سامسونگ رسیوردار میبایست به تنظیمات دستگاه مراجعه نمایید تا شرایط کاربر و وضعیت کنونی تنظیمات مشخص شود. بعدا برای دستیابی تنظیمات ماهواره­­ای میبایست به قسمت ورودی دستگاه بروید و با کلیک بر روی آیکون ماهواره وارد تنظیمات ماهواره‌ای بشوید.در این قسمت به راحتی کانال یابی خودکار را کلیک می نمایید و دستگاه بصورت خودکار شبکه های ماهواره ای را جستجو میکند.

از آن جا که پیش از شما هیچ تنظیماتی هنگام راه اندازی ماهواره تلویزیون سامسونگ انجام نشده احتمال اینکه برخی اطلاعات بر روی دستگاه مشخص نشده باشد، فراوان میباشد.در این حالت با یاری گزینه تغییر تنظیمات ماهواره میتوانید به تنظیمات بیش این قسمت وارد بشوید و پارامترهای مختلف را بر اساس نیازتان تنظیم نمایید.در واقع این قسمت تنظیمات به شما یاری می‌کند که ماهواره تلویزیونی را تنها برای دریافت شبکه های خاص تنظیم نمایید.

هم چنین دقت داشته باشید که برخی شبکه های ماهواره ای امکان دارد در لیست تلویزیون سامسونگ با نام های دیگری معرفی شده باشند.بعدا بعد از انجام تنظیمات، مراحل فعال سازی ماهواره را به انتها برسانید و شبکه های ماهواره ای لذت ببرید. البته اگر احساس کردید برخی قسمت ها نیاز به تجربه و اطلاعات بیشتری دارید، حتماً از ۱ متخصص حرفه ای یاری بگیرید.

راهنمای تلویزیون ال جی ماهواره دار

یکی از قابلیتهای منحصر به فرد تلویزیون های ال ای جی برخوردار بودن ماهواره میباشد که با داشتن رسیور و گیرنده های داخلی، کاربران به راحتی می تواند امواج از سراسر دنیا دریافت کنند و به تماشای شبکه های مختلف داخلی و خارجی بپردازند.تنظیم ماهواره تلویزیون ال جی رسیور دار زیاد ساده و راحت میباشد طوری که گیرنده در سریع ترین وقت ممکن به شبکه‌های داخلی و خارجی دسترسی پیدا میکند و هر شبکه ای که یار دارد در لیست برنامه های تلویزیونی فعال میکند.

اگر شما تصمیم دارید تلویزیون ال جی ماهواره دار خریداری نمایید، میبایست هنگام خرید در کنار قابلیت هایی که از تلویزیون انتظار دارید قابلیت ماهواره دار بودن را هم لحاظ نمایید. بعدا با خریداری تلویزیون ال جی ماهواره دار و مراجعه به قسمت کانال یابی خودکار به جستجو شبکه های خارجی بپردازید.

تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها
تلویزیون های ماهواره دار مزایا و معایب آنها

جمع بندی

امروزه برندهای مختلف بخصوص برندهای مطرح همچون ال جی، سامسونگ و سونی برخی مدل‌های خود را به عنوان ماهواره دار طراحی و ارائه داده اند. اگر تصمیم تان از خرید تلویزیون رسیوردار حتمی میباشد، بدانید که برندهای مطرح حتما می توانند نیاز شما را برآورده کنند. البته اگر از اصل بودن تلویزیون اطمینان کافی داشته باشید. برای همین نظر میکنیم از محصول های ما برای این برندها دیدن فرمایید.

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • علی اصغر صمدی

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • ناصر ذاکری

  متشکرم

 • حبیب دهقان

  چطوری می تونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 • عباس بهاور

  مطلب خوبی بود

 • علی محمد امینی

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • ناصر نیشابوری

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 • حبیب صالحی

  گل گفتید دست مریضاد

 • مسلم شکیبا

  سایتتون محشرههههه

 • علی رضا اسدی

  شادکام و سلامت باشید

 • محسن اسدی

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • حامد طباطبائی

  خیلی خوشحالم که هستین

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *