تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف

 تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف

 تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف : اگر تلویزیون را تازه خریده و می خواهید آن را نصب نمایید و یا به دلیل به هم ریختن تنظیمات، میبایست مجددا کانال های آن را تنظیم نمایید، ادامه مطلب برای شما کاربردی میباشد. در این مقاله نحوه تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف را به شما آموزش می بدهیم.

 تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف چگونه است؟

معمولا با یاری دفترچه راهنما میتوانید تلویزیون خود را کانال یابی کنید؛ با این حالا نکته ها تکمیلی به شما یاری می کنند که اینکار را به نحو احسن و بدون ایراد انجام بدهید. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید، از ۱ تکنسین تعمیر تلویزیون برای دریافت خدمات تخصصی یاری بگیرید.

نحوه تنظیم کانال تلویزیون ال‌جی

برای تنظیم نمودن کانال ها در تلویزیون ال جی، مسیر ساده ای قبل روی شما است. البته برای اینکه خطایی رخ ندهد و نیاز به تعمیر تلویزیون ال جی نباشد، بهتر میباشد اینکار را دقیقا مطابق دفترچه راهنما و مراحل آن انجام بدهید. تنظیم کانال تلویزیون lg به ۲ روش اتوماتیک و دستی، به ترتیب ذیل انجام می شود:

کانال یابی خودکار

برای کانال یابی تلویزیون LG بصورت خودکار، وارد منو شده و گزینه راه اندازی را برگزینید. بعدا وارد قسمت تنظیم کانال ها بشوید که احتمالا با واژه هایی همچون setup یا Program مشخص شده میباشد. روی این گزینه ها کلیک کرده و با انتخاب گزینه کانال یابی خودکار، اجازه بدهید دستگاه بصورت اتوماتیک کانال ها را جست و جو بکند. پس از انتها مراحل کانال یابی خودکار، پیغام جست و جوی ۱۰۰ درصدی کانال ها نمایش داده میشود.

کانال یابی دستی

برای تنظیم کانال تلویزیون های ال جی بصورت دستی، ابتدا میبایست کدهای مربوط به شبکه های مورد پیشنهاد را داشته باشید تا بتوانید آنان را بصورت دستی وارد نمایید. وارد منوی تلویزیون و بخش کانال یابی شده و در مقابل گزینه ای به نامCH VHF/UHF کد پهنای باند شبکه ای که در اختیار دارید را وارد نمایید. بعدا گزینه Add یا گزینه Update را بزنید و این مراحل را برای هریک از کدها انجام بدهید. به این ترتیب، بخشی از شبکه ها نمایش داده میشوند.

 تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف

کانال یابی تلویزیون سامسونگ

تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ هم کار دشواری نیست و در گونه نیاز میتوانید برای اینکار از کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ یاری بگیرید. در تلویزیون های این برند، میبایست پورت ها را متصل کرده و وارد تنظیمات تلویزیون بشوید. اگر تلویزیون شما از کانال ها و گیرنده های دیجیتالی پشتیبانی میکند، نحوه کانال یابی دیجیتالی دستگاه به ۱ گونه است؛ در عین حالا امکان کانال یابی دستی هم وجود دارد.

کانال یابی دیجیتالی

یکی از روشهای کانال یابی تلویزیون samsung، روش دیجیتالی میباشد که برای دستگاه هایی که از شبکه های دیجیتال پشتیبانی می کنند متناسب میباشد. در این مدل ها میبایست وارد بخش Smart Hub بشوید و گزینه ای با عنوان Source Menu را برگزینید. در قسمت تنظیمات این بخش، گزینه ای برای تنظیم کانال ها تحت عنوان “ Channel setting “ وجود دارد. با انتخاب این گزینه، لیستی نمایش داده میشود که امکان دسترسی به کانال یابی خودکار را به شما میدهد.

“ Auto Store “ یا “ Automatic Scan “ عناوین مربوط به گزینه کانال یابی خودکار در تلویزیون های سامسونگ هستند. با انتخاب این گزینه ها کار کانال یابی خودکار آغاز شده و بعد از اتمام فرایند، کانال های موجود روی دستگاه نمایش داده میشوند.

کانال یابی بصورت دستی

۱ روش دیگر برای تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ، کانال یابیی دستی میباشد. برای این منظور، باز هم میبایست مسیر منو، تنظیمات و انتخاب گزینه کانال یابی را پشت سر بگذارید. البته دقت نمایید که برخی از گزینه های بخش کانال یابی در مدل های مختلف تلویزیون متفاوت میباشد. کانال یابی دستی یا Manual tuning را در این بخش انتخاب کرده و با وارد نمودن فرکانس کانالی که در پیشنهاد دارید، عملیات کانال یابی تلویزیون را انجام بدهید.

تنظیم کانال تلویزیون سونی

با توجه به محبوبیت بالای تلویزیون های سونی، بد نیست که با مراحل تنظیم کانال تلویزیون سونی هم آشنا بشوید. از راه دکمه HOME روی کنترل، وارد تنظیمات تلویزیون بشوید. در گونه موج يابی خودکار آنالوگ، پایان کانال های آنالوگ موجود بصورت اتوماتیک پیدا میشوند. در تنظیمات دستی، پیش از انتخاب مسیر / AFT]] //، میبایست PROG +/– را برای انتخاب شماره برنامه به همراه کانال فشار بدهید. بعد از کانال یابی تلویزیون sony، تمامی کانال ها بصورت خودکار جستجو شده و ذخیره میشوند.

 تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف

دقت نمایید که در تنظیم کانال تلویزیون های سونی، ۲ نوع موج یابی دیجیتال نرمال و کامل قبل روی شما است. موج یابی نرمال، کانال های موجود در منطقه یا کشور را جستجو کرده و موج یابی کامل هم کانال های موجود را بدون توجه به منطقه یا کشور جستجو میکند. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید، بهتر میباشد برای کانال یابی صحیح و سریع، از تیم تعمیر امداد رایانه کمک بگیرید.

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • امیرحسین رشیدی

  بی نظیر هستید

 • یعقوب کشانی

  Awli bood

 • عبدالرضا همدانی

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین بنده ارسال کنین

 • محمود محمدی

  آدرس دفترتون کجاست

 • بهزاد جمالی

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 • بهروز مدنی

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 • مسعود مددی

  نویسنده این متن کیه؟

 • حامد محمودی

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 • علی رضا رحمتی

  عاااااااااااالی

 • محمدحسن هدایت

  هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

 • جلال ابراهیمی

  چقد خوبین شما

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *