خطوط عمودی تلویزیون

خطوط عمودی تلویزیون

خطوط عمودی تلویزیون یکی از متداول‌ترین مشکلاتیست که می‌تواند برای هر شخصی به وجود آید. ولی علت این مشکل چیست و چطور میبایست آن را برطرف کرد؟

در صورتی که خطوط روی تلویزیون شما به وجود آمده باشد و یا پنل تلویزیون شما آب خورده باشد، خوشبختانه این مشکلات قابل تعمیر میباشد. ولی اگر پنل تلویزیون سونی شکسته باشد، هیچ راهی به جز تعویض آن برای شما نمی‌ماند. پس اگر با مشکل خطوط عمودی تلویزیون مواجه شده‌اید، نگران نباشید و این مقاله را دنبال نمایید.

تعمیر تلویزیون و مانیتور و ماشین آلات اداری – نمایندگی رسمی مادیران و ایکس ویژن

خطوط عمودی روی تلویزیون سونی

یکی از مشکلات رایجی که می‌تواند برای هر تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی قبل بیاید و تجربه‌ی دیداری شما را مختل بکند، ظاهر شدن یکسری خطوط عمودی روی صفحه میباشد. خطوط عمودی تلویزیون به شکل یکسری خط سیاه و سفید و یا حتی به رنگ‌های قرمز، سبز و آبی روی پنل به نمایش درمی‌آیند. فرقی نمی‌کند تعداد آن‌ها چقدر میباشد، همه‌ی آن‌ها از ۱ منشأ به وجود آمده‌اند.

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

علت به وجود آمدن خطوط عمودی تلویزیون

علت به وجود آمدن این خطوط تلویزیون سونی می‌تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. این احتمال وجود دارد تلویزیون شما با ۱ باگ نرم افزاری مواجه شده باشد که باعث به وجود آمدن این خطوط روی نمایشگر شده میباشد. ولی در مورد دوم، امکان دارد مشکل به خاطر قطع شدن خروجی IC پردازنده عکس، قطع شدن گرافیت اتصال روی پنل و یا قطع شدن فلت در اتصال به پنل به وجود آمده باشد.

خریدار تلویزیون صفحه شکسته

حل مشکل خطوط تلویزیون سونی

اگر مطمئن هستید که هیچ ضربه‌ای به تلویزیون نخورده و بدون دلیل خطوط تلویزیون ظاهر شده‌اند، خیلی آهسته آن قسمت از صفحه را با انگشت دست خود بفشارید. اگر مشکل حل نشد، آنگاه میبایست تلویزیونتان را به‌روزرسانی نمایید. همانطور که در بالاتر اشاره کردیم، امکان دارد مشکل از ۱ باگ باشد که با به‌روزرسانی سیستم عامل تلویزیون حل می‌شود. در گونه حل نشدن مشکل، میبایست تلویزیون باز شود و اتصالات داخلی بررسی شود.

توصیه می‌کنیم اگر دانش کافی و ابزارآلات مناسبی در اختیار ندارید، به هیچ عنوان خودتان اقدام به باز نمودن تلویزیون نکنید؛ چرا که امکان دارد منجر به بار آمدن مشکلات بزرگ‌تری شود. امداد رایانه (تعمیریها) با بهره‌گیری از متخصصان باتجربه و ابزارآلات مدرن، می‌تواند مشکل خطوط عمودی تلویزیون شما را برطرف کنند.

 

مطالب مرتبط :

 

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.