دستیار صوتی تلویزیون

دستیار صوتی تلویزیون

دستیار صوتی تلویزیون چیست؟ دستیار در اصطلاح عامیانه به کسی یا چیزی گفته می شود ؛ که ما را در انجام کار و فعالیت یاری و همیاری می کند. این امر اکنون در دنیای امروزی در لوازم صوتی و تصویری هم محقق شده میباشد.google assistant-bixby…..

دستیار صوتی تلویزیون به کمکی اطلاق می گردد که تنها با اشارات صوتی به تلویزیون ، می توان تمامی فرمان ها و دستوراتی که بر روی کنترل هوشمند تلویزیون و هم چنین تمامی برنامه های دستگاه ، به معرض اجرا درآید، در این حالت فقط کافیست دستور مورد نظر را گفته تا دستگاه عینا اجرا بکند.

معرفی دستیار های صوتی تلویزیون

دستیار های موجود در صنعت الکترونیک به پایان جنبه های لوازم الکتریکی رسیده میباشد ؛ تا جایی که می توان بسیاری از وسایل را با هم لینک کرده و قابل استفاده باشند.

یکی از ویژگی هایی که در یک سیستم هوشمند همچون تلویزیون، اگر در نظر گرفته شود و مهم باشد، GOOGLE ASSISTANT یا VOICE ASSISTANT میباشد که زیاد در خور توجه میباشد.

GOOGLE ASSISTANT

GOOGLE ASSISTANT :ترجمه یا مفهوم اسیستنت ASSISTANT اگر در پیشنهاد بگیریم ، دستیار می شود .حالا هیچ فرقی نمیکند که منظور ما دستیار گوگل باشد یا صدا. دستیارها وظیفه آن را بر عهده دارند که یک سری کارها را با قابلیتی که دارند انجام دهند؛ از جمله جستجو در انواع موارد میباشد.

در کارایی دستیار صدا اگر دقت کرده باشیم متوجه میشویم که بخشی از دستیار گوگل بوده و با آن کار می کند، در اصل کاربرد این دستیار ها برای زمانی میباشد که کارهای خود را بدون استفاده از ریموت جادویی یا کنترل انجام بدهید.

دستیار صوتی تلویزیون

GOOGLE ASSISTANT تلویزیون

ویژگی دستیار صوتی ها و کاربرد آن از سال ۲۰۱۹ به بعد به طور چشمگیری در تلویزیون ها دیده می شود. دستیارها این امکان را به کاربران میدهند که با صدای خود کانال ها را عوض کرده ، دستگاه را خاموش و روشن نمایند، به جستجو در گوگل بپردازند ، از اطلاعاتی مانند نوع آب و هوا و سایر اطلاعات دیگر مطلع شوند، هم چنین قابلیت لینک شدن با سایر دستگاه ها را فراهم می کند.

کارایی اسیستنت ASSISTANT تلویزیون های ال جی

کارایی اسیستنت ASSISTANT تلویزیون ال جی به شیوه ای زیاد متفاوت بوده ؛ یعنی همانطور که میدانید؛ جایگاه ال جی از سایر برند ها و کمپانی ها جداست ، تلویزیون های ال جی با دارا بودن سیستمی هوشمند که از سرعت، کارایی بالا و راحتی زیاد برخوردار بوده ، معروف شده و سیستم عامل WEBOS ال جی محبوبیت جداگانه ای در بین کاربران برای خود دارد.

به غیر از تمامی ویزگی هایی که در محصول های ال جی به چشم می خورد قابلیت دستیار صوتی آن هم در صدر لیست بلند بالای کاربرد های آن قرار گرفته میباشد. ال جی تلویزیون های پیشرفته خود را از جمله OLED C9 و OLED B9 خمچنین تلویزیون های نو ۲۰۲۰ یعنی سری نانوسل ها به GOOGLE ASSISTANT یا VOICE ASSISTANT با نام مخصوص AL THINQ به کاربران معرفی کرده میباشد.

GOOGLE ASSISTANT تلویزیون ال جی چطور عمل میکند؟

GOOGLE ASSISTANT تلویزیون ال جی نمونه ایی از دستیار صوتی تلویزیون میباشد که میتواند قابلیتهای فراوانی را برای شما فراهم بکند از جمله با گفتن ” HEY GOOGLE” بعد از آن جمله مورد پیشنهاد را بگویید. گوگل اسیستنت با قدرت تشخیص صدای شما کارها را انجام داده و اطلاعات مورد پیشنهاد را به شما می دهد ، برای مثال در مورد نوع پوشش لباس یک بازیگر یا نتیجه بازی تیم مورد علاقه تان.

دستیار صوتی تلویزیون ال جی webos

گوگل اسیستنت با کارایی راحت و سریع خود طرفداران زیادی به سمت خود جلب کرده ، ولی یک نکته که زیاد مهم میباشد در جاهایی که سروصدا فراوان باشد احتمال قدرت تشخیص صدا برای گوگل زیاد سخت میباشد. البته نه برای گوگل بلکه در مورد همه دستیار صوتی ها این مورد موجود می باشد.

دستیار صوتی تلویزیون

ASSISTANT در تلویزیون های سامسونگ یا بیکسبی bixby

ASSISTANT در تلویزیون سامسونگ متفاوت اند به گونه ای که حتی سیستم عامل آن هم زیاد تفاوت دارد. سامسونگ در محصول های خود از سیستم تایزن و یا اسمارت هاب بهره برده که سیستمی زیاد متنوع و عالی هستند. سامسونگ با اضافه نمودن قابلیت دستیار صوتی ها به تلویزیون خود یعنی سری ۲۰۲۰ با دستیار مخصوصی به نام bixby بیکسبی وارد بازار فروش می شوند.

دستیار صوتی بیکسبی bixby شرکت سامسونگ

دستیار صوتی بیکسبی bixby شرکت سامسونگ یکی از معدود فناوری هایی میباشد که ناب بوده و دستیاری عالی در خصوص تلویزیون های سامسونگ به شمار میرود. دستیار صوتی تلویزیون با عملکرد راحت، سریع ، و آسان به کاربران اجازه می دهد که هر چیزی را می خواهند با سریع ترین وقت برای آن ها فراهم بکند تنها از راه صدا.

بله واقعیت دارد شما تنها می توانید از راه صدای خود هر حرفی را به بیکسبی بگویید تا برای شما انجام دهد. در تلویزیون های نو QLED 2019 سامسونگ این قابلیت برای کاربران فراهم شد که بدون استفاده از کنترل تنها با گفتن ” HI bixby” دستورات خود را به تلویزیون دهید. البته در مدلهای ساخت ۲۰۲۰ با بروز رسانی های انجام شده در بیش مدلها کرد پیدا کرده میباشد.

دستیار صوتی در تلویزیون سونی

تا جایی که می دانید و برای همه خیلی واضح میباشد محصول های سونی از سیستم عاملی به نام اندروید پشتیبانی کرده و کارایی بالا ، سرعت عالی را دارا می باشد. سونی تقریبا از سال ۲۰۱۵ تلویزیون های خود را به ویژگی دستیار صوتی هوشمند مجهز کرده ، که این اسیستنت هم از اندروید پشتیبانی و به راحتی کارها را انجام می دهد.

به علاوه سونی ، فیلیپس هم در محصول های تلویزیون خود از دستیار صوتی یا GOOGLE ASSISTANT بهره برده ، این برند هم در تلویزیون های خود از سیستم اندروید استفاده و پشتیبانی می کند.

تمامی تلویزیون های دارای سیستم اندرویدی حالا چه سونی یا فیلیپس از ویژگی با نام CHROME CAST بهره برده؛ که امکان آن را به کاربران می دهد که صدا و عکس دستگاه های دیگر را بر روی تلویزیون اجرا کرده و از آن استفاده کرد.

تلویزیون های شارپ با دستیار صوتی

در کل تلویزیون های شارپ فراوان قابلیت فراوانی در خصوص هوشمند بودن ندارند و می توان تنها آخرین مدل های آن را نام برد که پیشرفته بوده و به دستیار صوتی تلویزیون مجهز هستند ، ولی امیدواریم که شارپ بیش برند های خود را هوشمند کرده و از کارایی بیشتری در محصول های خود استفاده بکند.

مقایسه بین GOOGLE ASSISTANT و AMAZON ALEXA دستیار های صوتی تلویزیون

در مقایسه میان GOOGLE ASSISTANT و AMAZON ALEXA می‌توانیم به یک ویژگی هایی پی بریم هر دو موتور یا دستگاه هایی جستجوگر؛ که به عنوان دستیار کار کرده و عملکردی زیاد زیاد دارند تا جایی که به جز استفاده در تلویزیون ها می توان به تنهایی هم از آن استفاده کرد.

اگر بخواهیم واقعیت را بگوییم الکسا یک موتور جستجو ناب و گوگل محبوب ترین بوده ، شاید به دلایلی محبوبیت گوگل در راحتی و کارایی سریع و آسان آن باشد .ولی در قبال آن الکسا در سری از موارد عملکردی بهترو پشتیبانی قوی تری در دستگاه ها دارد.

کمپانی ها برای راضی نگه داشتن کاربران سعی کرده اند هر دوی این ویژگی ها را در محصول های بکار ببرند. ولی در واقع باز هم از لحاظ کارایی اولویت با الکسا خواهد بود.

در بسیاری از محصول های تنها گوگل اسیستنت وجود دارد یا تنها الکسا ؛ هرچند که در محصول های نو کمپانی ها تلاش کرده اند هر دو را بکار ببرند ؛که رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد. دستگاه هایی که در کل از بیکسبی و الکسا پشتیبانی می کنند از گوگل بیش کارایی داشته و می توان از استفاده نمودن از آن ها بهره برد. در قبال آن گوگل اسیستنت از محبوبیت بیشتری برخوردار میباشد.

دستیار صوتی تلویزیون

خلاصه مطلب ها

امروزه با وجود دستگاههای دستیار صوتی که مختص به تلویزیون ها ساخته شده اند، شما می توانید کارایی فراوانی را با آن تجربه نمایید. از جمله اینکه حتی در زمانیکه از تلویزیون هم استفاده نمی نمایید ، می توانید با دستیار صوتی کار انجام بدهید ، برای نمونه الکسا که یک دستیار ناب به شمار میرود چون رابط بین تلویزیون و تلفن های همراه به حساب آمده و تنها دستگاهی میباشد که از برنامه SKYPE پشتیبانی کرده و از آن بهره ببرید.

دستیار صوتی تلویزیون ، کارایی فراوانی دارد. از جمله کارهای دستیار صوتی می توان به این اشاره نمود که در برنامه ریزی برای کارها ، پیدا نمودن محتواهای مورد علاقه تان، کنترل نمودن محتواها، دسترسی به تنظیمات و اداره وسایل خانه خود میباشد.

دستیار صوتی تلویزیون به دلیل محبوبیتی که در بین افراد پیدا کردند به مرور وقت به انواع زبان ها مجهز شده تا آن جایی که ۱۱ زبان به منوی آن افزوده شد. در اصل با زبان انگلیسی قابل استفاده بود ولی اکنون قابلیت استفاده با زبان های دیگر را هم دارد.

در این میان تنها برند های کمپانی هایی که از این ویژگی بهره مند هستند ال جی ، سامسونگ ، سونی و فیلیپس هستند که از سال ۲۰۱۹ به بعد در تلویزیون ها این ویژگی به وجود آمد. هم چنین هزینه تلویزیون هایی که به دستیار صوتی مجهز میباشند کمی بالاست زیرا قابلیت و کارایی زیادی برای ما فراهم می کنند.

سایت امدادرایانه (تعمیریها) تعمیرات تلویزیون شما را به بهترین نحو انجام می دهد، با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط :

دستیار صوتی تلویزیون

انواع تکنولوژی های صوتی به کار رفته در تلویزیون

ضدعفونی کردن لوازم صوتی و تصویری منزل

هوش مصنوعی AI ThinQ

11 نظر

 • یدالله رحمانی

  مهندس جان عالی بود

 • نادر صدر

  aaaaliii bood

 • مسلم امامی

  حرف نداشت👌🏻

 • فرهاد باقری

  حرفتون خیلی عالیه

 • ابوالفضل نجفی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • مهدی خسروی

  Awli bood

 • حامد حیدری

  خرید آنلاین هم دارید

 • محسن زارعی

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 • بهروز سلیمانی

  دستخوش

 • رحیم زارعی

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 • خادمی

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *