راهنمایی در خرید تلویزیون

راهنمایی در خرید تلویزیون

هفت نکته خیلی مهم در خرید تلویزیون

راهنمایی در خرید تلویزیون : ما به بازار می رویم و همچنان از حضور پر رنگ تلویزیون های هوشمند تعجب میکنیم. این تلویزیون ها احتمالا ۱ روز به جایگاه واقعی خود دست پیدا می کنند؛ شاید صد هزار سال بعد! از آخرین مرتبه ای که به سراغ بازار تلویزیون های صفحه باریک رفته ایم.(راهنمایی در خرید تلویزیون)
وقت زیادی می گذرد. در این مدت اتفاقات زیادی افتاده و حتی میتوانیم بگوییم بازار به شکل کامل پوست انداخته میباشد.

با این که چندتایی تلویزیون LCD هنوز در ۱ گوشه دلگیر از فروشگاه به چشم می خورند، میبایست قبول کنیم که عمر آنان به انتها رسیده میباشد. فروشنده ها فعلا ترجیح می بدهند برترین محل فروشگاه را به تلویزیون های ۳ بعدی اختصاص دهند؛ جایی که نور در ایده آل ترین شکل ممکن است.

با یاری تصاویر پرزرق و برق تبلیغاتی سعی میشود ۳ بعدی ها جلوه ای اغراق شده داشته باشند.

با اینحال هزینه ها همچنان مهم ترین عامل بازدارنده هستند تا نمونه های LED از بخت و اقبال مساعدی برخوردار شوند. ۱ تلویزیون LED پسندیده حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج روی دستتان می گذارد. غیر این یکسری قوانین هم وجود دارد که میبایست موقع خرید رعایتشان نمایید.(راهنمایی در خرید تلویزیون)

تلویزیون های نو مجهز به DVB

وقت زیادی از آغاز پخش شبکه های تلویزیونی به شکل دیجیتال می گذرد. این ۱ روش عالی برای تماشای تصاویر تلویزیونی با کیفیت جشم نوازتر میباشد و اصلا منطقی نیست که خودتان را از چنین نعمتی محروم نمایید.

حال تولیدکننده ها هم خودشان را با الهه بامحبت تکنولوژی وفق داده اند و محصولاتی عرضه می کنند که به گیرنده مجهز میباشد. با این که گیرنده های دیجیتال هزینه خیلی زیادی ندارند ولی خرید ۱ تلویزیون نو بدون DVB کار عاقلانه ای نیست. خودتان را به انجام کارهای شسته و رفته عادت بدهید و مطمئن بشوید که تلویزیون صفحه باریک جدیدتان به گیرنده دیجیتال مجهز میباشد.

راهنمایی در خرید تلویزیون

قیمت حمل و نصب رایگان

تقریبا پایان تولیدکننده ها برای مشتری هایشان امتیازات ویژه ای در پیشنهاد می گیرند. قیمت حمل و نصب رایگان ابتدایی ترین آنهاست. با اینحال بعضی از نمایندگی ها همچنان علاقه خود را به کسب سودهای خرد و قبل پا افتاده حفظ کرده اند.

آنان با شما طوری رفتار می کنند تا خیال نمایید انتقال کالا از انبار به فروشگاه و از فروشگاه به منزل شما از سخت ترین کار موجود روی کره خاکی میباشد و هیچ کس غیر از خودشان قادر به انجام آن نیست.

بعد از شما میخواهند پس از پرداخت مبلغ خرید به خانه بروید و منتظر فرستاده ویژه شان بمانید. این فرستاده جعبه کوچک و باریک تلویزیون را چند ساعت بعد جلوی خانه تحویل میدهد. بعضی هایشان حتی فرمول بامزه ای برای زیاد شدن قیمت حمل مناسب با تعداد طبقات آپارتمان پیدا کرده اند و از شما میخواهند مبلغ بیشتری پرداخت نمایید. تا حال میبایست یاد گرفته باشید که چه جوابی به آنان دهید!(راهنمایی در خرید تلویزیون)

خریدهای بعدی

هنگامی تلویزیون نو خریده اید؛ برای ولخرجی های بعدی هم آمادگی دارید. خریدهای بعدی می تواند ۱ پخش کننده DVD یا بلو – ری باشد یا سینمای خانگی! چرا که نه! ما توصیه میکنیم چنین خریدهایی را به ۲۴ ساعت بعد موکول نمایید.

اینکار باعث میشود وقت بیشتری برای فکر نمودن داشته باشید. اگر پخش کننده قبلی تان از خروجی HDMI پشتیبانی نمی کندو تصاویر همچنان با کابل های AVI به تلویزین فرستادن میشود، پس خرید پخش کننده نو ولخرجی به حساب نمی آید.

خرید سینمای خانگی تنها به این شرط توصیه میشود که موجودی حساب های بانکی تان جوابگوی ۱ محصول نو با قابلیت پخش بلو – ری باشد. سینماهای خانگی DVD حال از مد افتاده اند. مدام این جمله را برای خودتان تکرار نمایید تا ملکه ذهنتان شود:

«بقیه لوازم جانبی هم میبایست ساخت کارخانه تلویزیون باشند.» اینکار علاوه بر این که از پیشنهاد ظاهری عکس معقول تری را به نمایش می گذارد، باعث میشود تا ویژگی های همگام سازی شده بوسیله کارخانه تولیدکننده را از دست ندهید. آنان محصولاتشان را طوری طراحی می کنند تا عملکرد هماهنگی داشته باشند. مثلا میتوانید با کنترل تلویزیون، پخش کننده بلوری را هم کنترل نمایید.(راهنمایی در خرید تلویزیون)

ولخرجی های خرد به دردنخور

هنگامی تلویزیون جدیدتان را از نمایندگی تحویل بگیرید باز هم میبایست صبر پیشه نمایید. قدم بعدی زنگ زدن به شرکت میباشد. با این که عملیات خارج نمودن تلویزیون از داخل جعبه و نصب آن کار چندان پیچیده ای نیست تولیدکننده ها ترجیح می بدهند اینکار بوسیله نصاب مورد اعتماد آنان انجام شود.

بعد از حدود ۲۴ ساعت این فرد به شما مراجعه خواهد نمود و پایان کارهایی که خودتان هم توانایی انجامشان را داشتید، مو به مو تکرار میکند. این فرد در ادامه سعی خواهد نمود شما را به اهمیت تجهیزاتی مثل محافظ برق، میز تلویزیون، پایه های دیواری، آنتن جانبی یا بسته ویژه تمیز نمودن تلویزیون تشویق بکند.

همه این وسایل واقعا به درد شما نمی خورد و تنها سود بیشتری عاید نصاب میکند. حال که این نوشته را می خوانید، «نه گفتن» را یاد بگیرید.(راهنمایی در خرید تلویزیون)

تلویزیون های هوشمند به دردنخور

ما به بازار می رویم و همچنان از حضور پررنگ تلویزیون های هوشمند تعجب میکنیم. این تلویزیون ها احتمالا ۱ روز به جایگاه واقعی خود دست پیدا می کنند؛ شاید ۱۰۰ هزار سال بعد!

اتصال به اینترنت، تبادل اطلاعات، دسترسی به شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن محتواهای هیجان انگیز همیشه وسوسه کننده میباشد ولی با سرعت و محدودیت هایی که اینترنت فعلی ما با آ« روبرو میباشد، کدام ۱ از این ویژگی ها در واقعیت هم در دسترس هستند؟ هیچ کدام! پس تلویزیون های هوشمند نخرید یا لااقل نگذارید قابلیتهای هوشمند تنها متر و معیار انتخابتان باشد.(راهنمایی در خرید تلویزیون)

راهنمایی در خرید تلویزیون

آنچه میبایست درمورد ورودی و خروجی بدانید

امکان دارد در اول خیلی برایتان اهمیت نداشته باشد. فقط هنگامی متوجه می بشوید چه کلاهی سر خودتان گذاشته اید که تعداد پورت های تلویزیون جدیدتان جوابگوی نیازهایتان نباشد.

هر تلویزیون صفحه باریک جدید به تعدادی ورودی و خروجی مجهز میباشد که به شما اجازه میدهد وسایل جانبی مثل پخش کننده DVD (یا بلو – ری)، گیرند ها دیجیتال، سیستم های صوتی، پخش کننده های دیجیتال، کنسول های بازی یا حافظه های فلش را به آن متصل نمایید.

اگر با کیفیت ترین تلویزیون بازار را بخرید که تولید کننده در تعداد پورت های آن خساست به خرج داده، در حقیقت پولتان را دور ریخته اید. از همان ابتدا محل پورت ها را بررسی نمایید و مطمئن بشوید به حداقل سه ورودی HDMI، ۲ ورودی USB و ۱ ورودی AVI یا کامپوننت مجهز باشد. (راهنمایی در خرید تلویزیون)

محل قرارگیری این پورت ها میبایست به نحوی باشد که پس از نصب دستگاه همچنان دسترسی به آنان ساده و بی دردسر انجام شود. شما که نمی خواهید برای وارد یا خارج نمودن ۱ فلش ساده خودتان را شکنجه کنید؟

نسل نو تلویزیون ها

نسل نو تلویزیون ها با اسم رمز Ultra HD تازه ترین موهبت الهه تکنولوژی به ماست و زیاد خرسندیم که آنان اینقدر زود سر از بازار داخلی درآورده اند. هنگامی برای نخستین بار یکی از آنان را از نزدیک امتحان می نمایید، احساس خواهید نمود تلویزیون ها از ابتدا اختراع شده اند. (راهنمایی در خرید تلویزیون)

بعد از این که ویژگی های هولناک چنین تلویزیونی دست و دلتان را لرزاند بهتر میباشد عنایتی هم به ۱ نکته کوچک ولی لازم داشته باشید: بهای این تلویزیون ها در حالا حاضر با هزینه ۱ پژو ۲۰۶ صندوق دار برابر است!

 

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • امید فاضلی

  شادکام و سلامت باشید

 • علیرضا سلیمی

  اکانت اینستا هم دارید؟

 • داوود عرب

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 • محمدجواد نوروزی

  سلام عالی بود

 • کریم روحانی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • ابوالفضل رحمانی

  گل گفتید دست مریضاد

 • هادی رضوانی

  afarin matlab khobi bood

 • حسین حسینی

  مرسی

 • بهنام بختیاری

  چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

 • محمد جمالی

  خیلی عالی بود

 • سیدمحمد نعمتی

  ایول

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *