راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس : شرکت هایسنس تمامی تلویزیون‌های خود را با طراحی منحصر بفرد و قابلیت‌های به روز دنیا، تولید و به بازار ارائه کرده است. این برند از لحاظ تنوع محصولات و مدل‌هایی که دارد، تقریبای توانسته در رده‌ی اول شرکت‌های تولید کننده‌ی تلویزیون قرار بگیرد. برند هایسنس در شهر چینگ دائو چین راه اندازی شد و توانست از سال ۱۹۶۹ فعالیت رسمی خود را شروع کند. جالب است بدانید که هم اکنون این برند قدرتمند ۱۳ شرکت در داخل چین و ۴۰ شرکت تابعه در دیگر قاره‌ها دارد.

در این مقاله از مرکز تعمیرات تلویزیون امدادرایانه (تعمیریها) قصد داریم تمامی نکات مرتبط با راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس را بیان و به توضیح آن بپردازیم. نکات ارائه شده به شما یاری می‌کند تا بتوانید در مدت طولانی‌تری از تلویزیون هایسنس استفاده کنید و تمامی قابلیت‌های آن را بدانید‌.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس

در کنار تمامی وسایل برقی یک دفترچه‌ی راهنمای فارسی نیز ارائه می‌شود. در دفترچه‌ی فوق تمامی نکات و اطلاعات مرتبط با نصب، راه اندازی و استفاده از آن وسیله به صورت کامل و شفاف توضیح داده شده است. دفترچه‌ی راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس نیز در هنگام خرید به شما عرضه می‌شود. با خواندن این دفترچه می‌توانید هر آنچه که لازم است را متوجه شوید و بتوانید با کیفیت بهتری از تلویزیون خود استفاده کنید. دفترچه‌ی راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس یکی از ضروری ترین مواردی است که خوشبختانه همراه با کالا به خریدار ارائه می‌گردد.

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

نحوه نصب و راه اندازی تلویزیون هایسنس در دفترچه راهنما

برای نصب و راه اندازی هر دستگاه برقی باید نکات متفاوتی را در نظر گرفت و اعمال کرد. نصب و راه اندازی تلویزیون هایسنس نیز به همین منوال است. در دفترچه‌ی راهنمای فارسی تلویزیون هایسنس نحوه‌ی نصب و راه اندازی به صورت جزئی توضیح داده شده است. از بین نکات اعلام شده در این دفترچه، مهم‌ترین موارد در ادامه بررسی می‌شود. نحوه‌ی راه اندازی و نصب تلویزیون هایسنس در دفترچه‌ی راهنمای فارسی به صورت زیر است؛

مکان قرارگیری تلویزیون هایسنس را به گونه‌ای انتخاب کنید تا به پریز برق نزدیک باشد و نیاز به سیم کشی های طولانی از پریز برق به تلویزیون نباشد.
برای قرار دادن تلویزیون خود به اطراف و بالای تلویزیون توجه کنید که اشیایی قرار نداشته باشد که امکان سقوط آنها وجود دارد.
نور خورشید ممکن است به صفحه تلویزیون آسیب برساند در نتیجه بهتر است تلویزیون شما به دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد.
توجه کنید که محل قرارگیری تلویزیون خود را به صورتی انتخاب کنید که پشت آن پنجره نباشد.
به ارتفاع میز تلویزیون نیز توجه کنید. میز تلویزیون شما باید ارتفاع مناسب و استانداردی داشته باشد، تا افراد در هنگام تلویزیون دیدن با مشکل مواجه نشوند.
لازم است به این موضوع نیز توجه کنید که بهتر است، قسمت پشتی دستگاه شما به سمت دیوار باشد تا با تکان خوردن دستگاه تلویزیون سقوط نکند.

نکاتی که باعث افزایش طول عمر تلویزیون هایسنس میگردد

لازم است بدانید که شما با رعایت کردن یکسری از نکات می‌توانید طول عمر تلویزیون هایسنس را افزایش دهید. این نکات مربوط به نحوه‌ی نصب، تمیز کردن و استفاده از تلویزیون است. میتوان گفت که طول عمر تلویزیون هایسنس دائمی است و قرار نیست در یک مقطع کوتاه عملکرد داشته باشد. اما برای افزایش این طول عمر می‌توانید با در نظر گرفتن چند راهکار ساده، سهم خود را اجرا کنید‌. در ادامه به مهم‌ترین راهکارهای موجود اشاره خواهیم کرد.

اجازه ندهید تلویزیون برای مدت طولانی کثیف بماند و حتماً به صورت روزانه تلویزیون را با دستمال مخصوص تمیز کنید.
یک دستمال نرم و مناسب برای تمیز کردن تلویزیون هایسنس انتخاب کنید و این دستمال را فقط برای تمیز کردن تلویزیون اختصاص دهید.
از دستمال های زبر برای تمیز کردن تلویزیون هایسنس استفاده نکنید.
تا حد امکان از روشن کردن تلویزیون در ساعت اوج مصرف برق خودداری کنید.
توجه داشته باشید که به هیچ عنوان برای تمیز کردن تلویزیون از مواد شوینده یا شیمیایی استفاده نکنید و فقط با دستمال مخصوص این کار را انجام دهید.

آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون هایسنس

زمانی که صحبت از آشنایی با قسمت‌های مختلف تلویزیون هایسنس می‌شود، منظورمان قطعات و قسمت‌های جزئی و تخصصی نیست. شما در صورتی که عملکرد کلی و قسمت‌های مهم سخت‌افزاری تلویزیون خود را بشناسید، می‌توانید از قابلیت‌های مهم و متفاوت آن به راحتی استفاده کنید‌. همچنین توجه داشته باشید که اطلاع داشتن از قسمت‌های مختلف تلویزیون هایسنس به شما این دیدگاه را می‌دهد تا در صورت خراب شدن تلویزیون متوجه شوید که اشکال و خرابی از کدام قسمت است.

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

اجزای مهم تلویزیون هایسنس:

سیم پیچی و اتصالات تلویزیون هایسنس
پایه تلویزیون هایسنس
صفحه قاب تلویزیون هایسنس
درگاه USB و HDMI تلویزیون هایسنس
دکمه های موجود بر روی بدنه تلویزیون هایسنس
ریموت کنترل تلویزیون هایسنس

آشنایی با نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون هایسنس

برای استفاده از ریموت کنترل تلویزیون هایسنس، لازم است نحوه‌ی استفاده از آن را بدانید. بدین منظور چند نمونه از مهم‌ترین عملکردهای ریموت کنترل تلویزیون هایسنس را در ادامه بیان می‌کنیم. دانستن موارد فوق می‌تواند در زمینه‌ی اعمال تنظیمات مورد نظرتان به تلویزیون یاری بزرگی به شما بکند.

طبق راهنمای تلویزیون هایسنس برای برگشتن به مرحله قبل باید از دکمه back استفاده نمایید.
همچنین در نظر داشته باشید که برای بی صدا کردن می توانید با استفاده از دکمه mute این کار را انجام دهید.
برای خاموش و روشن کردن تلویزیون خود باید از دکمه on/off در این دستگاه استفاده کنید.
جهت بسیار و کم کردن صدای دستگاه باید فلشهای روی دکمه‌ی کنار ولوم را فشار دهید.
برای ورود به منوی تنظیمات تلویزیون هایسنس از دکمه menu و سپس setting اقدام کنید.
برای توقف پخش ویدئوهایی که از قبل ضبط شده است می‌توانید از stop استفاده کنید.
همچنین با استفاده از FF و REW میتوانید سرعت پخش را تغییر دهید و ویدئو را عقب و جلو ببرید.

چگونه گوشی خود را به تلویزیون هایسنس متصل نماییم؟

اگر بگوییم که یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین سرگرمی‌های افراد، فیلم دیدن است اشتباه نکرده‌ایم. دیدن فیلم در تلویزیون‌های هوشمند و فوق پیشرفته‌ی هایسنس، حال و هوای خوبی را به ما می‌تواند هدیه کند. اما در صورتی که فیلم و تصاویری را بر روی تلفن همراه خود دارید، می‌توانید تلفن همراه خود را به تلویزیون هایسنس متصل کنید و سپس تصاویر و ویدئوهای مربوطه را در تلویزیون تماشا کنید. لازم است بدانید که وضوح تصویر و کیفیت نمایش فیلم در این حالت با حداکثر مقدار ممکن صورت می‌گیرد‌.

اتصال گوشی به تلویزیون هایسنس با پورت MHL و Slimport :

از آنجایی که همه‌ی تبلت ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند، در صورتی که از گوشی‌های نسخه‌ی اندرویدی استفاده میکنید، میتوانید از اتصال با بردهای گفته شده استفاده کنید. این اتصال میتواند کیفیت بالا و انتقال همزمان صدا و تصویر را برای شما انجام دهد.

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

اتصال کردن گوشی و تبلت به تلویزیون هایسنس از طریق کابلHDMI :

در این روش کافیست که کابل HDMI داشته باشید. با استفاده از این کابل می‌توانید انتقال همزمان صدا و تصویر را با کیفیت بالا از گوشی خود بر روی تلویزیون مشاهده کنید.
برای متصل کردن گوشی خود به تلویزیون هایسنس در صورتی که سیستم عامل گوشی شما ios باشد، باید از برنامه Airport Express portable hotspot استفاده کنید.
لازم است توجه داشته باشید که راه های گفته شده تنها چند نمونه از راه های ارتباطی موجود است که در بین روش های دیگر کیفیت بهتری را برای ویدئوهای شما به همراه دارد.

نحوه ی متصل کردن تلویزیون هایسنس به اینترنت
برای متصل کردن تلویزیون هایسنس به اینترنت اقدامات زیر را انجام دهید:

وارد گزینه Menu روی کنترل تلویزیون شده و در قسمت Setup گزینه تایید یا ok را بزنید.
سپس Wireless Network setup را انتخاب کنید.
در این قسمت وارد Internet Protocol setup شده و آن را در حالت Auto setup قرار دهید.
پس از گذراندن مراحل فوق، گزینه Access Point select را انتخاب کنید.
با مشاهده انواع وایرلس‌ها، وایرلس خود را انتخاب کرده و پسوردتان را بزنید و به اینترنت متصل شوید.

وظیفه موتور پردازشگر در تلویزیون هایسنس چیست؟

موتور پردازشگر در هر وسیله‌ی برقی، وظیفه‌ی اعمال دستور و بررسی آن را برعهده دارد. در واقع می‌توان گفت که موتور پردازشگر شبیه به مغز فعالیت می‌کند. برای به نمایش درآورن تصاویر و فیلم‌ها، موتور پرداشگر تلویزیون هایسنس وظیفه‌ی آنالیز و اعمال دستورات را برعهده دارد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توانید برای اینکه وظایف اصلی و کلی موتور پردازشگر را متوجه شوید، ادامه‌ی مقاله را مطالعه نمایید.

موتور پردازشگر تلویزیون هایسنس وظیفه دارد وضوح و کنتراست تصویر را بالا ببرد.
موتور پردازشگر باید بتواند تصاویر با گرافیک بالا و انیمیشن های حرفه‌ای را در دستگاه شما قابل اجرا کند و به تلویزیون یاری کند تا بتواند تصاویر و فیلم ها را با وضوح بالاتر به شما نشان دهند.

راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

تلوزیون های برند هایسنس

برند هایسنس از زمانی که تلویزیون‌های سیاه و سفید تولید میکرد تا امروز محصولاتش قطعات منحصر بفردی داشته‌اند و همین موضوع باعث شده که محصولات این شرکت کیفیت فوق‌العاده‌ای داشته باشند. در واقع شرکت هایسنس یک برند تولید قطعات اورجینال است که محصولات صوتی و تصویری آن بهترین کیفیت را دارند. از مهم‌ترین قابلیت‌های تلویزین‌های هایسنس می‌توان به صدای آن اشاره کرد که به وسیله‌ی فناوری‌هایی از جمله دالبی دیجیتال بهبود پیدا کرده است.

این فناوری باعث می‌شود که صدا از تمامی جهات و در حالت‌های مختلف به گوش شنونده برسد و حالت چند بعدی داشته باشد. شرکت هایسنس در تمامی سال های فعالیت خود از مهندسان و متخصصان با مهارت استفاده کرده و توانسته محصولات خود را نسبت به انتظارات مخاطبین و علم روز دنیا مجهز و به روزرسانی کند. علاوه بر موارد فوق قیمت گذاری منطقی و قابلیت های متفاوتی که دارد، تلویزیون های این برند را به یکی از پر طرفدارترین محصولات موجود در بازار کنونی تبدیل کرده است.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس

در این مقاله تمامی موارد مرتبط با استفاده‌ درست از تلویزیون هایسنس را بررسی کردیم. همچنین راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون هایسنس را به شما ارائه دادیم. لازم است بدانید که اتفاقاتی مانند ضربه‌ی ناگهانی و سنگین، استفاده از مواد شوینده، تابش مستقیم و بیش از اندازه‌ی نور خورشید و… می‌تواند تلویزیون شما را در معرض خرابی قرار دهد.

بدین منظور سعی کنید تلویزیون خود را نسبت به نکات گفته شده نصب و راه اندازی کنید و همچنین نکات لازم برای مراقبت از آن را اعمال نمایید. تمامی موارد ذکر شده به شما یاری میکند تا بتوانید بدون نیاز به آموزش و یا پرسیدن پرسش از افراد متعدد بتوانید قابلیت های متفاوت تلویزیون خود را درک کنید.


تعمیر انواع تلویزیون با بهترین قطعات و مجرب ترین تعمیرکاران در مرکز خدمات تعمیر تلویزیون امدادراینه ( تعمیریها). تعمیر تلویزیون هایسنس ، تعمیر تلویزیون ال جی ، تعمیر تلویزیون سونی ، تعمیر تلویزیون دوو ، تعمیر تلویزیون ایکس ویژن و … از جمله خدمات ماست، برای بهره مندی از این خدمات و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط :

بهترین تلویزیون های ۴۹ و ۵۰ اینچ

مانیتور وبکم s4 سامسونگ

تعمیر تلویزیون crt

راهنمای استفاده از تلویزیون ایکس ویژن

بهترین تلویزیون های ۴۳ اینچ

ارزان ترین تلویزیون های ۴k سامسونگ

نصب ، راه اندازی و تنظیمات تلویزیون ال جی lg

تعمیر مانیتور سامسونگ Samsung

پلتفرم بازی ابری در تلویزیون های تایزن سامسونگ

تعمیر تلویزیون سونی sony

آنتی ویروس تلویزیون هوشمند

بهترین تلویزیون های FULL HD

تلویزیون SUHD چیست؟

11 نظر

 • رضا قشقایی

  اینا فوق العادن

 • اسماعیل لطفی

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین بنده ارسال کنین

 • میثم اصغری

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • جواد خانی

  مطلبتون بسیار مفید بود

 • وحید حسینی

  این مطلب حرف نداشت

 • رضا عزیزی

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 • امیرحسین خادمی

  محتوا خوبی بود

 • میثم جمشیدی

  حرف نداری

 • عباس رسولی

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 • رضا اشکان

  afarin matlab khobi bood

 • بهمن سعیدی

  چه سایت قشنگی دارین

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *