رفع مشکلات رایج تلویزیون

رفع مشکلات رایج تلویزیون

رفع مشکلات رایج تلویزیون : اگر در سیستم منوی تلویزیون خود فرو نرفته اید ، امکان دارد با عجیب و غریب های آزار دهنده ای روبرو باشید که حتی نمیدانید میتوانید آنان را اصلاح نمایید. تنظیمات قبل فرض در بسیاری از تلویزیون ها همیشه برترین عکس را ارائه نمی بدهند ، خصوصاً هنگامی در پیشنهاد بگیرید که هر منبع ویدیویی (جعبه کابل ، پخش کننده رسانه ، پخش کننده Blu-ray ، سیستم بازی) احتمالاً تنظیمات ایده آل خود را دارد که اعمال میشود. در این جا رفع ۴ مشکل معمول عکس وجود دارد.

رفع مشکلات تلویزیون ها

رفع ۱ تصویر له شده ، کشیده یا برش داده شده

آیا تا به حالا تلویزیون تماشا کرده اید و فکر کرده اید که عکس کمی دور از ذهن است؟ امکان دارد افراد له شده به پیشنهاد برسند ، یا امکان دارد قسمت هایی از عکس به پیشنهاد برسد که از لبه صفحه ناپدید میشوند. این ۱ مشکل رایج در بسیاری از تلویزیون ها میباشد و میتوانید به راحتی آن را برطرف نمایید.

اندازه عکس تنظیماتی میباشد که نامهای مختلفی در تلویزیونهای مختلف دارد ، ولی همه آنان همان کار را انجام می دهند: بر نحوه نمایش هندسی سیگنال ویدیویی تلویزیون بر روی صفحه تأثیر بگذارید.

در حالت ایده آل ، عکس از تلویزیون پیکسل به پیکسل ترسیم میشود ، ولی همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات نسبت ابعاد خاموش میباشد و باعث میشود عکس کشیده یا بریده شود. بار دیگر تلویزیون برای مناسب نمودن با فرمت های پخش ، لبه عکس را اصلاح میکند. هنگامی این اتفاق می افتد ، میبایست اندازه عکس را اصلاح نمایید.

تنظیمات اندازه عکس(رفع مشکلات رایج تلویزیون)

از تنظیمات اندازه عکس میتوان به عنوان بزرگنمایی ، عریض ، نسبت ابعادی یا حتی فقط بصورت Picture هم نام برد. منوی تنظیمات تلویزیون خود را برای هر موردی که به پیشنهاد می رسد یکی از این اصطلاحات باشد بررسی نمایید.

اگر مطمئن نیستید که انتخاب درستی میباشد ، گزینه های موجود را بررسی نمایید و به دنبال بزرگنمایی ، کشش ، گسترده یا ۱۶: نه باشید. این گزینه ها نشان میدهد که شما در حالا دیدن تنظیمات متناسب هستید. آنان هم چنین به این معنی هستند که شما برای به دست آوردن برترین عکس در تلویزیون خود به گزینه های اشتباه نگاه می نمایید

رفع مشکلات رایج تلویزیون
رفع مشکلات رایج تلویزیون

مشکل TV

برای هر سیستم بازی مدرن ، هاب رسانه ، جعبه کابل یا رایانه ای که با کیفیت ۱۰۸۰p (1،۹۲۰ در ۱،۰۸۰) یا ۴K (3،۸۴۰ در ۲،۱۶۰) خروجی دارد ، شما می خواهید که تلویزیون شما پیکسل سیگنال را برای پیکسل نمایش دهد.

در منوی Picture Size ، Direct یا Just-Fit را برگزینید. این به تلویزیون شما می گوید بدون کشش یا برش هر چیزی ، ویدیویی را که از دستگاه متصل به شما دریافت میکند هنگام دریافت ، به نمایش بگذارد. این گزینه ساده می تواند هرگونه اعوجاج عجیبی را که هنگام تماشای تلویزیون مشاهده می نمایید برطرف بکند.

اگر حالت پیکسل برای پیکسل کمکی نکرد (به ویژه اگر از منبع ویدیوی قدیمی و قبل از HD متصل شده از راه ورودی های کامپوزیت یا م componentلفه استفاده می کنید) ، تنظیمات ۱۶: نه و ۴: سه را امتحان نمایید. سیستم های بازی قدیمی و پخش کننده های دی وی دی با نسبت ابعاد ۴: سه خروجی می گیرند و در تلویزیون های مدرن با نوارهای سیاه در هر ۲ طرف بهتر دیده میشوند تا این نسبت را حفظ کنند.

مشاهده مشکل جدید(رفع مشکلات رایج تلویزیون)

اگر رایانه یا برخی از دستگاه های دیگر را به تلویزیون وصل نمایید ، امکان دارد مشکل دیگری را تجربه کنید: اسکن بیشتر از حد بیشتر از حد. پیش از پخش تلویزیون دیجیتال ، سیگنال های تلویزیونی بیش از آنچه برای نمایش در تلویزیون در پیشنهاد گرفته شده بود ، عکس را منتقل می کردند.

این فریم عکس اضافی به عنوان اسکن بیشتر از حد شناخته میشود و تلویزیون ها برای کوتاه نمودن آن طراحی شده اند. برخی از تلویزیون ها هنوز اسکن بیشتر از حد را قطع می کنند ، و وقتی که آنان منبع ویدئویی را به هم متصل می کنند ، نمی دانند که چطور از عهده کار برآیند ، این همان کاری میباشد که انجام می بدهند. ما این را اغلب در تلویزیون های سامسونگ هنگام اتصال رایانه های شخصی به آنان مشاهده کرده ایم.

اسکن بیش از حد

اگر تغییر اندازه عکس ، تصویری را به شما نشان میدهد که به پیشنهاد می رسد در لبه ها قطع شده میباشد ، با اسکن بیشتر از حد روبرو هستید. از راه سیستم منوی تلویزیون خود ۱ گزینه جداگانه به نام Overscan را جستجو نمایید.

احتمالاً نزدیک گزینه Picture Size در منو خواهد بود ، ولی امکان دارد در هر کجا ظاهر شود (از جمله تنظیمات پیشرفته). Overscan را روی Off یا Disable تنظیم نمایید تا در نهایت عکس کامل را ببینید.

تعمیر تلویزیون و مانیتور و ماشین آلات اداری – نمایندگی رسمی مادیران و ایکس ویژن

نحوه خاموش نمودن اثر صابون اپرا(رفع مشکلات رایج تلویزیون)

“جلوه اپرای صابون” ۱ شکایت عادی از عکس میباشد که هنگامی غیر طبیعی به پیشنهاد می رسد حرکت روی صفحه رخ میدهد. علت آن این میباشد که تلویزیون هنگامی فیلم منبع آن را ارائه نمی دهد ، ۶۰ فریم یا بیش در ثانیه شبیه سازی میکند. بیش فیلم ها و نمایش ها با سرعت ۲۴ یا ۳۰ فریم در ثانیه نمایش داده میشوند. ۲۴fps نرخ فریم استاندارد برای فیلم است ، در حالی که ۳۰fps نرخ فریم استاندارد برای تلویزیون تولید شده است.

نرخ تازه سازی بسیاری از تلویزیون ها ۱۲۰ هرتز است یا می توانند تا ۱۲۰ فریم در ثانیه نمایش بدهند. آنان هم چنین غالباً ویژگی های پردازش عکس را ارائه می بدهند که می تواند حرکت را مناسب با آن نرخ فریم نرمتر نشان دهد یا حتی نرخ فریم بالاتر را شبیه سازی بکند.

مشکل نرخ فریم

این ویژگی ها در درست کردن زیاد روان ویدئو با کیفیت ۲۴ یا ۳۰ فریم در ثانیه موثر هستند. مشکل این میباشد که باعث میشود ویدیو خیلی روان باشد. غیرطبیعی و آشفته به پیشنهاد می رسد و نتیجه آن اثر اپرای صابون میباشد. هنگامی در حالا تماشای ورزش یا بازی های ویدئویی هستید ، می توانند پسندیده باشند ، ولی در بیش فیلم ها و برنامه های تلویزیونی ، همه چیز عجیب به پیشنهاد می رسد ، همچون این که پشت دوربین ایستاده اید و دقیقاً آنچه را می بیند ، می بینید.

راه حل ساده است: هموار سازی حرکت را خاموش نمایید. خودشه. فقط به این دلیل که تلویزیون دارای نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز میباشد ، به این معنی نیست که شما میبایست از آن استفاده نمایید.

غیرفعال نمودن ویژگی های صاف نمودن حرکت جلوه صابون را متوقف میکند. فیلم ها همچون فیلم ها و نمایش های تلویزیونی دوباره همچون نمایش های تلویزیونی به پیشنهاد می رسند.

میزان وضوح تلویزیون خود را کم کنیم !!

قرار دادن تلویزیون در حالت تئاتر یا سینما امکان دارد این ویژگی ها را به طور خودکار خاموش بکند ، ولی در غیر این گونه ضروری میباشد آنان را بصورت دستی غیرفعال نمایید. راهنمای ما برای خاموش نمودن هموار سازی حرکت را بخوانید تا بفهمید تنظیمات در سیستم های منوی تلویزیون های فعلی LG ، Samsung ، Amazon Fire TV ، Android TV و Roku TV کجا دفن شده میباشد.

اگر عکس خیلی تاریک باشد چه میبایست نمود

آیا تابحال توجه داشته باشید که عکس تلویزیون شما بسته به وقت روز روشن تر یا کم نورتر به پیشنهاد برسد؟ این احتمالاً به دلیل ۱ ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی میباشد که محدوده سینفیل ها در همه مکان است: سنسور نور. بسیاری از تلویزیون ها دارای حسگرهای نور محیط هستند که روشنایی عکس را بر اساس روشن یا تاریک بودن اتاق تنظیم می کنند. به پیشنهاد می رسد روی کاغذ مفید میباشد ، ولی به این معنی میباشد که خودتان نمی توانید از کنترل مداوم روشنایی تلویزیون اطمینان حاصل نمایید.

اصلاح رنگ در TV(رفع مشکلات رایج تلویزیون)

با خاموش نمودن سنسور نور محیط میتوانید کنترل مستقیم روشنایی تلویزیون خود را حفظ نمایید. بسته به رابط کاربری ، این تنظیم در چندین قسمت مختلف از سیستم منوی تلویزیون شما پنهان میشود.

برای تلویزیون های Android ، این تنظیماتی میباشد که در منوی Backlight تنظیمات عکس مشاهده میشود. در تلویزیون های LG با webOS ، در فهرست صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد. غیرفعال نمودن هرگونه تنظیم که می گوید Ambient Light یا Intelligent Sensor ویژگی را خاموش میکند. برای اطمینان از خاموش ماندن حالت عکس هم میبایست مجبور بشوید – و از هر حالت عکس صرفه جویی در مصرف انرژی خودکار (APS) دور بشوید ، زیرا هم چنین روشنایی تلویزیون شما را به طور خودکار تنظیم میکند و اغلب در کنار کم نورتر خطا میکند.

کترل دقیق تر

برای کنترل دقیق تر ، میتوانید هرگونه ویژگی صرفه جویی در انرژی را در تلویزیون خود غیرفعال نمایید. این موارد لزوماً از سنسورهای نور استفاده نمی کنند ، ولی برای صرفه جویی در مصرف برق نور پس زمینه تلویزیون را تغییر می بدهند. به دنبال تنظیمات صرفه جویی در مصرف برق ، صرفه جویی در مصرف انرژی یا اکو باشید و آن را روی کم یا خاموش تنظیم نمایید.

بعدا میتوانید نور پس زمینه تلویزیون را با توجه به سلیقه خود بصورت دستی تنظیم نمایید. مطمئناً ، این باعث میشود تلویزیون شما از انرژی بیشتری استفاده بکند مگر این که ترجیح بدهید به ۱ عکس کم نور نگاه نمایید. بسته به نوع پنل و حالت عکس ، ۱ تلویزیون ۶۵ اینچی در شرایط عادی دید می تواند از ۸۰ تا ۳۰۰ وات مصرف بکند.

علت بهم ریختگی رنگ تلویزیون

نحوه اصلاح رنگ در تلویزیون(رفع مشکلات رایج تلویزیون)

اگر تلویزیون تماشا کرده اید و فکر می نمایید عکس کمی عجیب به رنگ آبی یا سبز به پیشنهاد می رسد یا رنگ پوست به طور غیر طبیعی زرد به پیشنهاد می رسد ، امکان دارد تنظیمات رنگ تلویزیون شما خاموش باشد. با ۱ کالیبراسیون کامل میتوانید برترین رنگ های ممکن را از تلویزیون دریافت نمایید ، ولی این ۱ روند پیچیده و گران هزینه میباشد که اکثر کاربران نمی خواهند آن را انجام بدهند. خوشبختانه ، چندین تنظیم ساده وجود دارد که میتوانید از آنان استفاده نمایید تا رنگهای کاملاً دقیق را از جعبه خارج نمایید.

تراز سفیدی

سیگنال های ویدئویی در اطراف نقطه سفید D65 ساخته میشوند ، ۱ مقدار استاندارد که سفید را روی دمای رنگ ۶۵۰۴ کلوین تنظیم میکند. بدون وارد شدن به ریاضیات گسترده پشت آن ، این چیزی میباشد که سفید میبایست در ذیل نور متوسط ​​ظهر به پیشنهاد برسد. حالت های قبل فرض عکس تلویزیون ها سفید رنگ تنظیم میشوند تا کمی آبی تر از آن باشد که میبایست.

این تنظیم تراز سفیدی شناخته شده میباشد و تقریباً در همه تلویزیون ها در دسترس میباشد. بیش حالت های عکس ، همچون Normal ، Standard و Vivid ، تعادل رنگ سفید را عمداً خنک می کنند. این باعث میشود عکس بیش نمایان شود ، ولی طبیعی نیست.

استفاده از حالت عکس متمرکز

در تست ما ، استفاده از حالت عکس متمرکز بر ۱ تلویزیون به طور کلی دقیق ترین رنگ ها را تولید میکند. این حالت عکس امکان دارد Movie ، Cinema یا Calibrated باشد ، و بصورت خودکار تنظیم درجه حرارت رنگ را بدون کالیبراسیون کامل ، نزدیک به آنچه که سازندگان فیلم از جعبه در پیشنهاد گرفته اند ، میکند. در گونه موجود بودن تلویزیون خود را روی این حالت قرار بدهید.

اگر اینکار به انتها نرسید ، تراز سفیدی تلویزیون خود را روی گرمترین تنظیم موجود قرار بدهید. شما فقط میبایست بدانید که چطور میتوانید آن تنظیم را پیدا نمایید. در سیستم منوی تلویزیون خود ، در بخش گزینه های عکس ، به دنبال مقداری به نام تراز سفید یا دمای رنگ باشید.

این تنظیم میبایست چند گزینه مختلف همچون Cool ، Normal و Warm به شما ارائه دهد. با انتخاب Warm احتمالاً دقیق ترین رنگی را که میتوانید خارج از جعبه داشته باشید به تلویزیون می بخشد.

اگر بیشتر از ۱ تنظیم Warm مشاهده کردید ، یا اگر تنظیم Warm وجود ندارد ، میبایست گزینه ای را برگزینید که باعث میشود عکس کمترین آبی-سبز و بیشترین قرمز-صورتی را داشته باشد. نگران نباشید این ایستگاه از قبل تنظیم شده به طرز وحشتناکی رنگ ها را کج نمی بکند و حتی اگر در اول صورتی بودن عکس عجیب به پیشنهاد برسد ، در واقع دقیق ترین گزینه میباشد.

از منوهایی که شما را به تنظیم تعادل رنگ سفید دعوت میکند فاصله بگیرید!(رفع مشکلات رایج تلویزیون)

نزدیک این تنظیمات به احتمال فراوان ذیل منوهای پیشرفته ای را پیدا می نمایید که شما را به کالیبراسیون رنگ یا تنظیم تعادل رنگ سفید دعوت میکند. از این منوها یا هر گزینه ای که شما را به تغییر شماره دعوت میکند ، فاصله بگیرید.

این تنظیمات مربوط بکار کالیبراتورها میباشد و اگر کاملاً نمیدانید که چه کاری انجام می بدهید ، دقت رنگ تلویزیون را کاملاً منحرف می نمایید. اگر این اتفاق افتاد ، میبایست تنظیمات قبل فرض تلویزیون خود را بازیابی کرده و دوباره آغاز نمایید.

حتی در تلویزیون های جدید موارد را بررسی نمایید

به یاد داشته باشید ، حتی اگر تلویزیون کاملاً جدیدی داشته باشید ، امکان دارد برای برترین عکس ممکن پیکربندی نشده باشد ، بنابراین ارزش دارد که از راه منوی تنظیمات پیمایش نمایید تا موارد را بررسی نمایید.

در همین حالا ، اگر می خواهید تلویزیون جدیدی خریداری نمایید ، به داستان های ما در مورد این که شماره مدل ها و SKU های تلویزیون واقعاً به چه معناست و نحوه انتخاب اندازه صفحه متناسب را ببینید. و توضیحات ما را در ۴K ، ۸K و HDR بررسی نمایید تا بفهمید چه ویژگی هایی برای شما مهم هستند.

 

مطالب مرتبط در سایت امداد رایانه (تعمیر تلویزیون و تعمیر مانیتور):

11 نظر

 • محمدعلی فرهادی

  با اجازتون بازنشر شد

 • هادی داوودی

  اینا فوق العادن

 • ابوالقاسم نجفی

  مطلب به درد بخوری بود

 • صادق رجبی

  Awli bood

 • احمد سبزواری

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 • اسماعیل رحمانی

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • بهرام سهرابی

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 • امید حبیبی

  این مطلب حرف نداشت

 • اسماعیل حاجی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • غلامحسین مجد

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 • محمد رجبی

  مطلب خوبی بود همکار گرامی

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *