سرویس پرینتر

سرویس پرینتر

سرویس پرینتر : همگام با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه چاپگر یا همان پرینتر یکی از پرکاربردترین ماشین آلات اداری در شرکتها و بسیاری از مراکز کوچک و بزرگ محسوب می‌شود. همچنین با پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از خانه ها نیاز به داشتن پرینتر نسبت به گذشته بیشتر احساس میشود. کلمه کلیدی : سرویس پرینتر / اهمیت سرویس دستگاه پرینتر

از این رو با توجه به نیاز کاربران، خرید پرینتر فراوان شدن چشم گیری داشته و نکته مهم بعد از خرید پرینتر استفاده از کارتریج استاندارد و شارژ کارتریج مناسب می‌باشد. قابل ذکر می باشد نگهداری و سلامت پرینتر تنها به نوع کاغذ و جنس کارتریج یا شارژ کارتریج مناسب معطوف نمی‌شود و سرویس دستگاه در بازه های مشخص می‌تواند کمک شایانی به فراوان شدن طول عمر پرینتر شما بکند.

سرویس دستگاه پرینتر Epson در تهران – نمایندگی رسمی Epson
نمایندگی تعمیرات پرینتر های EPSON

عمل سرویس همانطور که گفته شد نقش فراوان مفید و اساسی در فراوان شدن عمر بیشتر پرینتر دارد. چرا که سرویس نکردن پرینتر می‌تواند مشکلات بسیاری را برای پرینتر شما کاربر گرامی به وجود آورد.

سرویس پرینتر
چرا باید دستگاه پرینتر خود را سرویس کنیم؟

با گذشت زمان و استفاده مکرر از پرینتر خود، و همینطور با توجه به شرایط دمای اتاق، گرد غباری که در هوای اتاق جریان دارد، جنس کاغذ مورد استفاده، بازه های کارتریج و استفاده از کاتریج جایگزین میتوان انتظار داشت که پرینتر به مرور با این شرایط آلوده شده و نیاز به سرویس مجدد پیاد میکند.
در گونه فراموشی سرویس در بازه های مشخص، پرینتر من چه مشکلاتی پیدا میکند؟

سرویس دستگاه پرینتر در مصارف خانگی و اداری متفاوت می باشد و همچنین در ارگانهای بزرگ با کاربران زیاد متقاضی فراوان بیشتری پیدا میکند. چرا که پرینت گرفتن زیاد با پرینتر استفاده از کاغذ و شارژ کارتریج را فراوان شدن داده که در نتیجه هر یک از این موارد اگر از جنس خوبی نباشند ایراداتی را در قسمتهایی از جمله یونیت های درام، لیزر، کاغذ کش های پرینتر و فیوزینگ پرینتر ایجاد می‌کنند.
سرویس دستگاه چاپگر در تهران پرینتر – تمامی مناطق تهران

تعمیر پرینتر و چاپگر

سرویس کردن پرینتر چه مزایایی بدنبال دارد؟

تعمیرات پرینتر و تعویض قطعات معیوب به مراتب با هزینه بیشتری نسبت به سرویس انجام می‌گیرد. از این رو تهران پرینتر توصیه می‌کند با توجه به حجم روزانه پرینت کاربران، سرویس دوره ای پرینتر حتما در بازه های زمانی مشخص انجام شود. چراکه با هزینه به مراتب پایین تری این عمل انجام شده و عمر مفید دستگاه را چند برابر میکند.
تهران پرینتر، نمایندگی رسمی HP در ایران. بیشتر بدانید …

سرویس دستگاه در زمان مشخص می‌تواند از ایراداتی از قبیل گیر کردن کاغذ در کاست یا انتهای پرینتر، نکشیدن کاغذ از قسمت کاست پرینتر، نکشیدن کاغذ از قسمت دستی پرینتر، کشیدن چند تایی کاغذ، صدای ناهنجار در پرینتر، دیر عمل کردن و زمان بر بودن پرینت مورد نیاز، کثیف چاپ کردن، خط مشکی بصورت عمودی و افقی در پرینت، کمرنگ گرفتن، خط سفید بر روی پرینت، کرکره ای کردن کاغذ جلوگیری کرده و ایرادات را با هزینه پایین بر طرف خواهد کرد و با سرویس دستگاه چاپگر نیاز به تعویض قطعه، به مراتب کمتر خواهد بود.

نمایندگی پرینترهای HP
درخواست مشاوره رایگان – مشاوره به طور کامل رایگان برای مشتریان – تهران پرینتر
سرویس دستگاه چاپگر شامل چه خدماتی است؟

سرویس کردن پرینتر شامل بررسی جز به جز پرینتر و چک کردن صفر تا صد پرینت خروجی از چاپگر، تمیز کردن شستن قطعات و قابها، گریس کاری، اسپری زدن می‌باشد. مرکز تهران پرینتر در کل سرویس چاپگر یا همان پرینتر را در چند دسته دو تایی طبقه بندی کرده است:
تصویر انواع سرویس ها

انواع چاپگرها

سرویس قطعات مکانیکی و قطعات الکترونیکی، سرویس داخل پرینتر و بیرون پرینتر

سرویس دستگاه پرینتر بصورت معمولی و جنرال امکان پذیر می‌باشد. در سرویس های کلی تمامی قطعات به طور کامل بررسی شده و پس از باز کردن قاب های پرینتر تمامی یونیت های کارتریج و درام، فیوزینگ، لیزر از دستگاه پرینتر خارج شده و به طور کامل چک خواهند شد.
تعمیرات دستگاه فتوکپی شارپ، با بهترین امکانات و خدمات + گارانتی یکساله تعمیرات

تمامی چرخ دنده های پرینتر، فن ها و موتورها را از یونیت شاسی پرینتر خارج کرده و سرویس و گریس کاری می‌شوند. تمامی بردهای پرینتر از جمله فورمتر و پاور چاپگر به همراه سنسورها باز شده و با اسپری مخصوص شسته شده و در گونه لزوم قسمتهای قلع مرده شده بر روی برد مجدد لحیم کاری می‌شوند.

نمایندگی سرویس و تعمیرات پرینتر در تهران

کاغذ کش های پرینتر و تمامی غلطک ها با تینر به طور کامل شسته شده و در انتها فنرها چک شده و در گونه معیوب شدن تعویض خواهند شد.

سرویس پرینتر های Samsung – نمایندگی سرویس سامسونگ
نمایندگی تعمیرات پرینتر های SAMSUNG

پس از شسته شدن تمامی قابها و باد گرفتن داخل پرینتر، قطعات باز شده بر روی پرینتر، مجدد بر روی پرینتر اسمبل شده و کارتریج در گونه لزوم شارژ و یا تعویض خواهد شد.

در انتها دستگاه پرینتر توسط کارشناسان مجرب به طور کامل چک شده و تنظیمات اولیه کارخانه یا همان ریست انجام می‌پذیرد و به همراه تست کنترل کیفیت نهایی تقدیم مشتری می‌گردد.
انواع سرویس های پرینتر

تعمیر پرینتر سامسونگ SAMSUNG

سرویس دستگاه چاپگر یا همان تعمیر پرینتر به دو حالت کلی و جزئی انجام می‌پذیرد. بنا به تشخیص کارشناس و یا کاربر سرویس دستگاه در یکی از این دو حالت انجام خواهد شد. تفاوت میان General Service و سرویس عادی بدین گونه می باشد که سرویس جنرال پرینتر حتما در نمایندگی تعمیرات پرینتر و مراکز معتبر امکان پذیر می باشد.

نکته دیگر در مورد سرویس جنرال پرینتر این می باشد که همانطور که گفته شد تمامی قسمتهای پرینتر چک و سرویس جزء به جزء خواهند شد اما در سرویس عادی و معمولی تنها به ایرادات مشاهده شده و گفته شده توسط کاربر پرینتر اکتفا کرده و سرویس کردن پرینتر بصورت یونیت کلی می‌باشد و تمرکز کارشناس به رفع ایراد لحاظ شده توسط مشتری خواهد بود.

قابل ذکر می باشد در سرویس جنرال پرینتر بسیاری از ایرادات می‌تواند بدون تعویض قطعه امکان پذیر باشد اما در فرایند سرویس بصورت معمولی این احتمال بصورت چشم گیری کاهش می‌یابد.

اهمیت سرویس دستگاه پرینتر (HP, SMASUNG, CANON)

این نکته را فراموش نکنید، که در صورتی که سرویس دستگاه خود را جدی نگیرید پس از مدتی باید هزینه های جانبی تعویض قطعات و یا تعمیرات را بر عهده بگیرید. عدم توجه به این کار میتواند ضرر جدی و جبران نا پذیری را به دستگاه شما وارد کند.
سرویس دستگاه کپی به چه گونه است؟ … (مقاله اختصاصی)

با سرویس پرینتر، دستگاه شما عمر طولانی تری پیدا میکند، سرعت چاپ در بازه استاندارد خود باقی میماند، پرینتر برایتان مانند یک دستگاه زنده به کار خودش ادامه میدهد و با ارور ها و مشکلات روزمره خداحافظی میکند.

نکات مهمی که در هنگام استفاده از پرینتر باید بدانید و رعایت کنید

بطور مثال اگر از کاغذ بی کیفیت یا منگنه دار درهنگام پرینت استفاده شود، در قسمتهای کاغذ کش پرینتر، درام، بلید، داکتر بلید، فوم و مگنت کارتریج و فیوزینگ دچار استهلاک و خرابی قطعات پرینتر خواهیم شد و اگر در زمان مناسب دستگاه سرویس نشود نیاز به تعویض قطعه فراوان شدن خواهد یافت.
درباره فرایند تعمیرات دستگاه پرینتر بیشتر بدانید …

سرویس نکردن به موقع پرینتر ممکن است شی یا گرد تونر و خاک به درون پرینتر رفته و قسمت مکانیکی و قطعات الکترونیکی چاپگر را تخریب کند و اگر به موقع فرایند سرویس انجام شود به راحتی آنها از دستگاه خارج می‌شوند و یا در مواردی از تخریب بیشتر قطعات جلوگیری می‌شود و نیاز مشتری به تعویض قطعه تا مقدار زیادی کاهش خواهد یافت. بطور نمونه اگر منگنه ای به انتهای قسمت فیوزینگ وارد شود فیلم یا پرس فیوزینگ را پاره و خدشه دار می‌کند.

تلویزیون اینترنت دار

در صورتیکه کارشناس به موقع برای سرویس کردن دستگاه اقدام نماید تنها با تعویض یکی از این قطعات یا هر دو مشکل بر طرف می‌گردد و اگر این عمر در زمان مناسب انجام نشود ممکن است قسمتهایی از قبیل بوش ها، ترمیستور و یا هیتر را هم معیوب نماید و در انتها به تعویض کامل فیوزینگ بپیوندد.

ریز هزینه های تعمیرات دستگاه فتوکپی … (مقاله اختصاصی)

اگر سرویس دستگاه خود را در وقت مناسب آن انجام پذیرد از استحلاک بیش از حد چرخ دنده ها و یا قسمتهایی از قبیل موتور و فن پرینتر جلوگیری می‌شود و تنها با گریس کاری می‌توان از هزینه های بعدی و زیاد پرینتر جلوگیری به عمل آید.

تاریخچه و مقدمه سرویس پرینتر

سرویس پرینتر : همگام با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه چاپگر یا همان پرینتر یکی از پرکاربردترین ماشین آلات اداری در شرکت ها و بسیاری از مراکز کوچک و بزرگ محسوب می‌شود. هم چنین با پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از خانه ها نیاز به داشتن پرینتر نسبت به گذشته بیش احساس می شود.
نمایندگی سرویس تمامی پرینتر های معتبر
نمایندگی سرویس پرینتر

اهمیت سرویس دستگاه

از این رو با توجه به نیاز کاربران، خرید پرینتر زیاد شدن چشم گیری داشته و نکته مهم بعد از خرید پرینتر استفاده از کارتریج استاندارد و شارژ کارتریج متناسب می‌باشد. قابل ذکر میباشد نگهداری و سلامت پرینتر تنها به نوع کاغذ و جنس کارتریج یا شارژ کارتریج متناسب معطوف نمی‌شود و سرویس دستگاه در بازه های مشخص می‌تواند یاری شایانی به زیاد شدن طول عمر پرینتر شما کند.

تعمیرات پرینتر در محل مشتری با قیمت بصرفه
سرویس دستگاه پرینتر Epson در تهران – نمایندگی رسمی Epson
نمایندگی تعمیرات پرینتر های EPSON

عمل سرویس همانطور که گفته شد نقش زیاد مفید و اساسی در زیاد شدن عمر بیش پرینتر دارد. چرا که سرویس نکردن پرینتر می‌تواند مشکلات بسیاری را برای پرینتر شما کاربر گرامی به وجود آورد.

سرویس پرینتر
سرویس پرینتر

چرا میبایست دستگاه پرینتر خود را سرویس کنیم؟

با گذشت وقت و استفاده مکرر از پرینتر خود، و همینطور با توجه به شرایط دمای اتاق، گرد غباری که در هوای اتاق جریان دارد، جنس کاغذ مورد استفاده، بازه های کارتریج و استفاده از کاتریج جایگزین می توان انتظار داشت که پرینتر به مرور با این شرایط آلوده شده و نیاز به سرویس مجدد پیاد می کند.

در گونه فراموشی سرویس در بازه های مشخص، پرینتر من چه مشکلاتی پیدا میکند؟

سرویس دستگاه پرینتر در مصارف خانگی و اداری متفاوت میباشد و هم چنین در ارگانهای بزرگ با کاربران فراوان متقاضی زیاد بیشتری پیدا می کند. چرا که پرینت گرفتن فراوان با پرینتر استفاده از کاغذ و شارژ کارتریج را زیاد شدن داده که در نتیجه هر ۱ از این موارد اگر از جنس خوبی نباشند ایراداتی را در قسمتهایی از جمله یونیت های درام، لیزر، کاغذ کش های پرینتر و فیوزینگ پرینتر درست کردن می‌کنند.
سرویس دستگاه چاپگر در امداد رایانه (تعمیریها) – تمامی مناطق تهران

سرویس نمودن پرینتر چه مزایایی بدنبال دارد؟

تعمیرات پرینتر و تعویض قطعات معیوب به مراتب با قیمت بیشتری نسبت به سرویس انجام می‌گیرد. از این رو امداد رایانه (تعمیریها) توصیه می‌کند با توجه به حجم روزانه پرینت کاربران، سرویس دوره ای پرینتر حتما در بازه های زمانی مشخص انجام شود. چراکه با قیمت به مراتب پایین تری این عمل انجام شده و عمر مفید دستگاه را چند برابر می کند.
امداد رایانه (تعمیریها)، نمایندگی رسمی HP در ایران. بیش بدانید …

سرویس دستگاه در وقت مشخص می‌تواند از ایراداتی از قبیل گیر نمودن کاغذ در کاست یا انتهای پرینتر، نکشیدن کاغذ از قسمت کاست پرینتر، نکشیدن کاغذ از قسمت دستی پرینتر، کشیدن چند تایی کاغذ، صدای ناهنجار در پرینتر، دیر عمل نمودن و وقت بر بودن پرینت مورد نیاز، کثیف چاپ نمودن، خط مشکی به صورت عمودی و افقی در پرینت، کمرنگ گرفتن، خط سفید بر روی پرینت، کرکره ای نمودن کاغذ جلوگیری کرده و ایرادات را با قیمت پایین بر طرف خواهد نمود و با سرویس دستگاه چاپگر نیاز به تعویض قطعه، به مراتب کمتر خواهد بود.

نمایندگی پرینترهای HP

درخواست مشاوره رایگان – مشاوره به طور کامل رایگان برای مشتریان – امداد رایانه (تعمیریها)
سرویس دستگاه چاپگر شامل چه خدماتی است؟

سرویس نمودن پرینتر شامل بررسی جز به جز پرینتر و چک نمودن صفر تا صد پرینت خروجی از چاپگر، تمیز نمودن شستن قطعات و قابها، گریس کاری، اسپری زدن می‌باشد. مرکز امداد رایانه (تعمیریها) در کل سرویس چاپگر یا همان پرینتر را در چند دسته ۲ تایی طبقه بندی کرده است:
عکس انواع سرویسها

سرویس قطعات مکانیکی و قطعات الکترونیکی، سرویس داخل پرینتر و بیرون پرینتر

سرویس دستگاه پرینتر به صورت معمولی و جنرال امکان پذیر می‌باشد. در سرویسهای کلی تمامی قطعات به طور کامل بررسی شده و پس از باز نمودن قاب های پرینتر تمامی یونیت های کارتریج و درام، فیوزینگ، لیزر از دستگاه پرینتر خارج شده و به طور کامل چک خواهند شد.
تعمیرات دستگاه فتوکپی شارپ، با برترین امکانات و خدمات + گارانتی یکساله تعمیرات

تمامی چرخ دنده های پرینتر، فن ها و موتورها را از یونیت شاسی پرینتر خارج کرده و سرویس و گریس کاری می‌شوند. تمامی بردهای پرینتر از جمله فورمتر و پاور چاپگر به همراه سنسورها باز شده و با اسپری مخصوص شسته شده و در گونه لزوم قسمتهای قلع مرده شده بر روی برد مجدد لحیم کاری می‌شوند.

نمایندگی سرویس و تعمیرات پرینتر در تهران

کاغذ کش های پرینتر و تمامی غلطک ها با تینر به طور کامل شسته شده و در پایان فنرها چک شده و در گونه معیوب شدن تعویض خواهند شد.
سرویس پرینتر های Samsung – نمایندگی سرویس سامسونگ
نمایندگی تعمیرات پرینتر های SAMSUNG

پس از شسته شدن تمامی قابها و باد گرفتن داخل پرینتر، قطعات باز شده بر روی پرینتر، مجدد بر روی پرینتر اسمبل شده و کارتریج در گونه لزوم شارژ و یا تعویض خواهد شد.

در پایان دستگاه پرینتر بوسیله کارشناسان مجرب به طور کامل چک شده و تنظیمات اولیه کارخانه یا همان ریست انجام می‌پذیرد و به همراه تست کنترل کیفیت نهایی تقدیم مشتری می‌گردد.
انواع سرویسهای پرینتر

سرویس دستگاه چاپگر یا همان تعمیر پرینتر به ۲ حالت کلی و جزئی انجام می‌پذیرد. بنا به تشخیص کارشناس و یا کاربر سرویس دستگاه در یکی از این ۲ حالت انجام خواهد شد. تفاوت میان General Service و سرویس عادی بدین گونه میباشد که سرویس جنرال پرینتر حتما در نمایندگی تعمیرات پرینتر و مراکز معتبر امکان پذیر میباشد. ولی در سرویس عادی می‌توان این خدمات را در محل مشتری هم انجام داد.

سرویس پرینتر
سرویس پرینتر

تعمیرات پرینتر در محل چطور انجام می‌شود؟ …

نکته دیگر در مورد سرویس جنرال پرینتر این میباشد که همانطور که گفته شد تمامی قسمتهای پرینتر چک و سرویس جزء به جزء خواهند شد ولی در سرویس عادی و معمولی تنها به ایرادات مشاهده شده و گفته شده بوسیله کاربر پرینتر اکتفا کرده و سرویس نمودن پرینتر به صورت یونیت کلی می‌باشد و تمرکز کارشناس به رفع ایراد لحاظ شده بوسیله مشتری خواهد بود.

قابل ذکر میباشد در سرویس جنرال پرینتر بسیاری از ایرادات می‌تواند بدون تعویض قطعه امکان پذیر باشد ولی در فرایند سرویس به صورت معمولی این احتمال به صورت چشم گیری کاهش می‌یابد.
اهمیت سرویس دستگاه پرینتر (HP, SMASUNG, CANON)

این نکته را فراموش نکنید، که در صورتی که سرویس دستگاه خود را جدی نگیرید پس از مدتی میبایست قیمت های جانبی تعویض قطعات و یا تعمیرات را بر عهده بگیرید. عدم توجه به اینکار میتواند ضرر جدی و جبران نا پذیری را به دستگاه شما وارد بکند.

با سرویس ، دستگاه شما عمر طولانی تری پیدا می کند، سرعت چاپ در بازه استاندارد خود باقی میماند، پرینتر برایتان همچون ۱ دستگاه زنده بکار خودش ادامه می دهد و با ارور ها و مشکلات روزمره خداحافظی می کند.

نکته ها مهمی که در هنگام استفاده از پرینتر میبایست بدانید و رعایت نمایید

بطور مثال اگر از کاغذ بی کیفیت یا منگنه دار درهنگام پرینت استفاده شود، در قسمتهای کاغذ کش پرینتر، درام، بلید، داکتر بلید، فوم و مگنت کارتریج و فیوزینگ دچار استهلاک و خرابی قطعات پرینتر خواهیم شد و اگر در وقت متناسب دستگاه سرویس نشود نیاز به تعویض قطعه زیاد شدن خواهد یافت.

درمورد فرایند تعمیرات دستگاه پرینتر بیش بدانید …

سرویس نکردن به موقع پرینتر امکان دارد شی یا گرد تونر و خاک به درون پرینتر رفته و قسمت مکانیکی و قطعات الکترونیکی چاپگر را تخریب بکند و اگر به موقع فرایند سرویس انجام شود به راحتی آنان از دستگاه خارج می‌شوند و یا در مواردی از تخریب بیش قطعات جلوگیری می‌شود و نیاز مشتری به تعویض قطعه تا مقدار زیادی کاهش خواهد یافت.

بطور نمونه اگر منگنه ای به انتهای قسمت فیوزینگ وارد شود فیلم یا پرس فیوزینگ را پاره و خدشه دار می‌کند. در صورتیکه کارشناس به موقع برای سرویس نمودن دستگاه اقدام نماید تنها با تعویض یکی از این قطعات یا هر ۲ مشکل بر طرف می‌گردد و اگر این عمر در وقت متناسب انجام نشود امکان دارد قسمتهایی از قبیل بوش ها، ترمیستور و یا هیتر را هم معیوب نماید و در پایان به تعویض کامل فیوزینگ بپیوندد.

اگر سرویس دستگاه خود را در زمان متناسب آن انجام پذیرد از استحلاک بیشتر از حد چرخ دنده ها و یا قسمتهایی از قبیل موتور و فن پرینتر جلوگیری می‌شود و تنها با گریس کاری می‌توان از قیمت های بعدی و فراوان پرینتر جلوگیری به عمل آید.

 

برای سرویس پرینتر خود با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • محمدرضا امینی

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • محمدرضا خادمی

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 • فرهاد دهقان

  مطلب به درد بخوری بود

 • صادق شجاعی

  چرا اینقد زیاد؟

 • فرهاد رحمانی

  چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون باخبر بشیم

 • بهروز حیدری

  خرید آنلاین هم دارید

 • ابوالفضل مجد

  حرفتون خیلی عالیه

 • جعفر کلانتری

  خیلی عالی بود

 • اسدالله محرابی

  چه سایت قشنگی دارین

 • میثم مددی

  قیمت مشاورتون چقدره؟

 • حسینعلی اخوان

  بیشتری بنویسین لطفا

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *