علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی : یکی از عیب های که در تلویزیون های سونی به خصوص تلویزیون های ال ای دی قبل می آید. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون میباشد. که زیاد برای ما تعجب آور میباشد. بعد از خاموش شدن تلویزیون به احتمال فراوان چراغ پاور آغاز به چشمک زدن میکند و عیب خود را بازگو میکند. در اول شما این فکر را می نمایید که شاید ۱ دکمه اشتباه را فشرده اید که این مشکل قبل آمده و تلاش در برطرف نمودن آن می نمایید.

بعد از ۱ مدت سعی به این نتیجه می رسید که تلویزیون خراب شده میباشد و از کار افتاده میباشد. برای این که بتوانید عیب تلویزیون خود را تشخیص دهد تعداد چشمک ها چراغ پاور را بشمارید.

بعد از این که دقیقا متوجه شدید که این چراغ چند بار چشمک زده میباشد. در جدول عیب یابی میتوانید از عیب تلویزیون خود آگاه بشوید. با اطلاع از خرابی تلویزیون خود میتوانید که به طور آگاهانه برای تعمیر تلویزیون خود تصمیم گیرد. ما در این مقاله تلاش میکنیم که چند مسئله که سبب خرابی تلویزیون میشود را برای شما شرح بدهیم.

چند کاری که سبب خاموش شدن تلویزیون میشود
نوسان برق

یکی از عواملی که سبب خاموش شدن تلویزیون میشود نوسان برق میباشد. در این حالت با بالا رفتن ولتاژ برد پاور و در بعضی از مواقع مین برد تلویزیون آسیب می بیند. برد پاور در بیش موارد تعمیر میشود و قیمت تعمیر آن معمولا مقرون به صرفه میباشد. در گونه خرابی مین برد احتمال تعمیر آن کم میباشد چون معمولا در این حالت cpu آسیب می بیند. اگر cpu مین برد خراب شود برای تعمیر تلویزیون میبایست مین برد تعویض شود.

استفاده از کابل hdmi فرسوده

کابل hdmi فرسوده عامل از کار افتادن تلویزیون میباشد. دلیل آن این میباشد که کابل به طور مستقیم به قسمت پردازنده تلویزیون وصل میشود و با کوچک ترین اتصالی مین برد تلویزیون را خراب میکند. در صورتی که عامل خرابی تلویزیون استفاده از کابل نامرغوب باشد. برای تعمیر تلویزیون مین برد میبایست تعویض شود.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی
علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی

استفاده از فلش ویروسی

در بعضی موارد استفاده از فلش مموری ویروسی سبب میشود که تلویزیون خاموش شود. بهتر میباشد که پیش از استفاده فلش آن را ویروس کشی نمایید. فلش ویروسی سبب از کار افتادن آی سی برنامه مین برد میشود. معمولا این خرابی در تلویزیون های اندروید شایع میباشد. برای حل این مشکل آی سی فلش میبایست تعویض شود. البته در بعضی موارد با آپدیت نمودن مشکل حل میشود. اما اینکار میبایست بوسیله تکنسین تعمیر تلویزیون سونی انجام شود. از دست کاری بی جهت خوداری فرماید.

خرابی برد پاور تلویزیون

معمولا برد پاور بعد از پنج الی شش سال نیاز به سرویس دارد و میبایست ۱ سری از قطعات فرسوده تعویض شود. در صورتی که سرویس انجام نشود برد پاور دچار خرابی میشود. و تلویزیون خاموش میشود. در اکثر موارد با خراب شدن برد پاور تلویزیون به طور کامل از کار می افتد. و حتی چراغ پاور تلویزیون هم روشن نمی شود. در بیش وقتها برد پاور قابل تعمیر میباشد و با تعویض قطعات سوخته برد مشکل برطرف میشود.

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

گام نخست در رفع مشکل خاموش شدن تلويزيون، شناسايي علت بروز اين اشکال میباشد. پس از تشخيص اين مسئله که اشکال پيش آمده به چه دليل اتفاق افتاده، مي‌توان اقدامات مورد نياز جهت تعمير تلويزيون را شروع نمود. براي مثال در صورتي که اشکال خاموش شدن ناگهاني تلويزيون ناشي از خرابي مين برد باشد، مي‌بايست جهت تعمير و يا تعويض اين قطعه اقدام کرد.

خرابيCpu مورد ديگري میباشد که امکان دارد باعث بروز چنين اشکالي گردد. در گونه خرابي يا سوختگي سي پي يو، نياز میباشد تا اين قطعه نيز تعويض گردد. (نکته: معمولاً تعويض سي پي يو به تنهايي امکان پذير نيست و در اين شرايط بايد کل مين برد تعويض گردد).

در هر حالا تشخيص روش تعمير يک تلويزيون با مشکل خاموش شدن ناگهاني تلويزيون صرفاً پس از بررسي دستگاه و شناسايي علل اشکال پيش آمده مشخص مي‌گردد. (در گونه مواجهه با اين اشکال و عدم امکان تحويل و جايجايي دستگاه مي‌توان سرويس‌هاي تخصصي تعمير تلويزيون سونی را بصورت سرويس در محل تلويزيون دريافت کرد).

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • بهروز مرادخانی

  دمتون گرم

 • شهرام طباطبایی

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • قاسم گودرزی

  خیلی زیبا بود مهندس

 • اسماعیل آزادی

  چرا اینقد کم؟

 • جواد بهبهانی

  سایتتون محشرههههه

 • حمید طالبی

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 • سیدحسین میر

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 • عباسعلی انتظامی

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 • مرتضی شریفیان

  بیشتری بنویسین لطفا

 • حبیب الله عرب

  گروه واتساپی هم دارید؟

 • رضا عسگری

  Awli bood

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *