ویژگی تلوزیون مناسب برای دیدن فیلم

عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی : اگر با دیدکلی به آمار ورودی بخش تعمیرات تلویزیون نگاه نمایید خواهید دید که از مجموع مراجعات برخی ایرادها در برخی مدل ها بصورت همه گیر تکرار میشود یعنی همه تلویزیون های ۱ مدل به ۱ ایراد خاص دچار میشوند.

شناخت این ایرادها از ۱ سو به تعمیرکار تلویزیون جهت تعمیر بهتر دستگاه و از طرف دیگر به مصرف کننده بابت استفاده بهینه از دستگاه یاری میکند. در ادامه به بررسی عیوب متداول در تعمیر تلویزیون ال جی می پردازیم:

سری LN: معروفترین تلویزیون در بخش تعمیرات تلویزیون led میباشد که عمدتا با ایراد در بخش بک لایت و قطع شدن عکس که مشخصه اصلی این ایراد میباشد شناخته میشود.

سوختن تعدادی از لامپهای ال ای دی در بخش بک لایت این تلویزیون باعث قطع شدن عکس و در واقع دیده نشدن عکس میشود و همانطور که در بخش تعمیر تلویزیون ال جی سری ln مفصل به ان پرداخته ایم مراحل تعمیر آن شامل تعویض لامپ های خراب و نیمه خراب این مجموعه و تنظیمات ظریف و مهم آن و هم چنین انجام اصلاحیه در برد پاور تلویزیون برای جلوگیری از درست کردن مجدد ایراد میباشد.

عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

سری LW: این مجموعه از تلویزیون های ال جی بیش با ایراد مین برد تلویزیون و با نشانه های روشن نشدن تلویزیون و ماندن در حالت استندبای ، روشن شدن تلویزیون و ماندن روی لوگوی ال جی شناخته میشود که در مواردی در مراحل ابتدایی ظهور ایراد با بهم ریختگی عکس همراه میباشد. در گونه عدم دستکاری اشتباه قطعه معیوب یعنی مین برد که به علت همین ایراد جزء قطعات کمیاب هم شده میباشد بطور اصولی و با قیمت منطقی قابل تعمیر میباشد.

سری LA: در این سری از تلویزیون های ال جی از قطعات بخش بک لایت سری LN استفاده شده که باعث میشود ایراد اپیدمی مجموعه LN در این سری هم تکرار شود و طبیعتا شرایط تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی در این سری هم به همچون سری LN شامل تعویض قطعات معیوب بخش بک لایت به همراه انجام اصلاحیه در برد پاور تلویزیون میباشد.

 عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

سری LB: این سری از تلویزیون های ال جی هم در تمامی ورژن ها دارای ایراد در بخش بک لایت میباشد و به همچون سری LN میبایست پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون روی آن انجام شود. لامپ های ال ای دی بخش بک لایت این سری دارای ظرافت بیشتری نسبت به سری LN میباشد و در هنگام تعمیر تلویزیون دقت بیشتری را برای انجام درست کار طلب میکند.

در برخی از مدل های این مجموعه همچون سری LB69000 بطور ویژه از قطعات زیاد با کیفیت تری نسبت به سایر ورژن ها استفاده شده و در کنار آن پنل frameless دستگاه زیبایی آن را دوچندان کرده است.

سری LB: این سری از تلویزیون های ال جی هم در تمامی ورژن ها دارای ایراد در بخش بک لایت است و به همچون سری LN میبایست پروسه تعمیر بک لایت تلویزیون روی آن انجام شود. لامپ های ال ای دی بخش بک لایت این سری دارای ظرافت بیشتری نسبت به سری LN میباشد و در هنگام تعمیر تلویزیون دقت بیشتری را برای انجام درست کار طلب میکند.

در برخی از مدل های این مجموعه همچون سری LB69000 بطور ویژه از قطعات زیاد با کیفیت تری نسبت به سایر ورژن ها استفاده شده و در کنار آن پنل frameسری LM : در پایان ورژن های این سری همچون LM66100 ، LM76100 از بک لایت edge یکطرفه که در پایین دستگاه قرار گرفته استفاده شده است که در گونه خرابی بخش بک لایت که در این تلویزیون ها گاها درست کردن میشود باعث میشود برای انجام تعمیر تلویزیون نیاز به تعویض کلی این قطعه باشد.عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

 عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

آبخوردگی پنل تلویزیون

آبخوردگی پنل تلویزیون یکی دیگر ایرادهایی میباشد که هر چند ایرادی میباشد که توسز مصرف کننده درست کردن میشود ولی بعلت تعدد آن در این مجموعه به آن اشاره میکنیم. اهمیت آبخوردگی پنل تلویزیون در این سری بیش به آن علت میباشد که از برد t con در این تلویزیون استفاده نشده و قطعات این برد به مین برد تلویزیون منتقل شده که باعث میشود در اثر آبخوردگی این تلویزیون ها مین برد آسیب دیده و در بیش موارد نیاز به تعویض داشته باشد.ess دستگاه زیبایی آن را دوچندان کرده میباشد.

سری LS: ایراد بک لایت ایراد اپیدمی در این مدل هم هست ولی با این تفاوت که در این مدل ال جی از نوع خاصی از لامپ های بک لایت استفاده کرده که مختص همین مدل است و در مدل دیگری استفاده نشده است.

نوعی بک لایت یکطرفه در این مدل از تلویزیون های ال جی استفاده شده که قبل از آن فقط در تلویزیون های فیلیپس نمونه آن را دیده بودیم : بک لایت یکطرفه در عرض صفحه نمایش تلویزیون و در سمت چپ آن. تعداد زیادی از لامپ های ال ای دی که با فاصله کم و با نور زیاد روشن میشوند تا بتوانند پایان نور صفحه را تامین کنند.

عوامل مختلفی از جمله تراکم بالای ال ای دی ها و نیاز به تولید نور به مقدار فراوان باعث میشود که گرمای زیادی در این بخش تولید شود و در گونه عدم کنترل این حرارت عمر مفید قطعات این بخش کاهش یابد.

یکی از خدماتی که در مجموعه رایان برای تعمیر بک لایت در این مدل از تلویزیون های ال جی داده میشود اینست که امکان تعمیر قطعات بخش بک لایت را بجای تعویض یکپارچه قطعه فراهم کرده ایم که در موارد زیادی در گونه موفقیت باعث کاهش قیمت تعمیر تلویزیون تا حد قابل قبولی خواهد شد.عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

تلویزیون های پلاسما

ال جی در بخش تولید تلویزیون های پلاسما محصول های متنوعی را به بازار مصرف ارائه کرده و تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی از بخش های مهم در شاخه تعمیر تلویزیون پلاسما بشمار می رود. همانطور که در بخش های پیشین هم توضیح داده شد ساختار و تکنولوزی تلویزیون های پلاسما با تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی متفاوت بوده و به موازات آن تعمیرات تلویزیون پلاسما هم اسلوب و پروسه به طور کامل متفاوتی نسبت به آنان دارد.

ساختار ویژه پنل تلویزیون در این تلویزیون ها باعث میشود تا برای بایاس آن نیاز به بردهای پردازنده در محورهای افقی و عمودی باشد که با نام بردهای Y و X شناخته میشوند. توان مصرفی بالا و حرارت زیادی که در این ۲ برد تولید میشود که باعث میشود آنان از استهلاک بیشتری نسبت به سایر قطعات دستگاه برخوردار و طبیعتا ضریب احتمال خرابی بیشتری هم دارا باشند.

در بیشتر تلویزیون های پلاسما خرابی ۲ برد X و Y که همراه با اتصال کوتاه قطعات و در واقع اتصال کوتاه ولتاژهای اصلی برد پاور همراه باشد و به همین دلیل میباشد که در اکثر موارد خرابی این ۲ برد همراه با روشن نشدن تلویزیون پلاسما باشد.

معمولا در این حالت پس از استندبای دستگاه و اعمال فرمان روشن شدن برد پاور آغاز بکار میکند که همراه با درست کردن صدای تیک تیک رله های راه انداز برد میباشد ولی همانطور که گفتیم بعلت اتصال کوتاه ولتاژهای اصلی دوباره دستگاه خاموش شده و به حالت استندبای بر میگردد.

انجام تعمیرات این تلویزیون ها از طرف نمایندگی ها فقط با تعویض چشم بسته هر ۲ برد انجام میشود که معمولا قیمت بالایی داشته و مقرون بصرفه نیست ولی در مجموعه رایان با درست کردن بخش تعمیرات تخصصی این بردها هر چند که انجام این بخش از تعمیر تلویزیون در منزل امکانپذیر نیست ولی در گونه انجام میتوان به مقدار زیادی در قیمت تعمیرات تلویزیون صرفه جوئی نمود.

یکی از نکته ها مهم در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما عدم امکان تعمیر پنل این تلویزیون ها میباشد که باعث میشود در گونه درست کردن هرگونه خرابی در این قطعه اصلی تنها راه تعمیر تلویزیون در تبریز تعویض کامل پنل باشد.عیوب اصلی در تلویزیون های ال جی

 امداد رایانه (تعمیریها) در زمینه تعمیر تلویزیون شما را یاری میکند با ما تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • حسینعلی کلباسی

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 • قاسم خلیلی

  خیلی سایت خوبی دارین

 • یوسف زمانی

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • محمدعلی جعفری

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 • رسول فراهانی

  حرف نداری

 • غلامحسین فراهانی

  سایتتون محشرههههه

 • موسی بهاور

  حرف نداشت👌🏻

 • خلیل آزادی

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • غلام محسنی

  میتونیم توی سایت شما مطلب بنویسیم؟

 • اسماعیل عزیزی

  هزینه مشاورتون چنده؟

 • غلامحسین نهاوندی

  چه سایت قشنگی دارین

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *