بررسی علت قطع تصویر در تلویزیون پاناسونیک

قطع شدن تصویر در تلویزیون پاناسونیک

 قطع شدن تصویر در تلویزیون پاناسونیک : یکی از مشکلات رایج تلویزیون پاناسونیک که موجب غافلگیر شدن کاربران این دستگاه میشود، این میباشد که هنگامی تلویزیون را روشن می کنند، می بینند که تلویزیون فقط صدا دارد و هیچ تصویری بر روی صفحه نمایش آن نمایش داده نمی شود.

اگر شما هم با مشکل تصویر نداشتن این دستگاه در حالیکه صدا دارد مواجه شده اید، ضروری میباشد بدانید که یا بک لایت تلویزیون شما به مشکل خورده میباشد یا پنل آن؛ ولی بک لایت و پنل چه نقشی در تلویزیون دارند و چه عواملی موجب خراب شدن آن ها می شود؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید تا جواب این پرسش را بگیرید.

دلایل تصویر نداشتن تلویزیون پاناسونیک

همانطور که از نام بک لایت پیداست، این قطعه وظیفه تامین نور پس زمینه در تلویزیون را برعهده دارد؛ چراکه تصاویر برای این که بتوانند در تلویزیون نمایش داده شوند به ۱ نور پس زمینه نیاز دارند که بوسیله بک لایت این دستگاه تامین میشود. اگر بخواهیم کمی دقیق تر درباره بک لایت تلویزیون توضیح دهیم میبایست بگوییم که در تلویزیون های ال سی دی از لامپ های فلورسنت برای تامین نور پس زمینه استفاده می شود؛

در حالیکه در تلویزیون های ال ای دی از لامپ های ال ای دی برای تامین نور پس زمینه استفاده می شود. در هر دوی این تلویزیون ها صفحه ای نگهدارنده لامپ های فلورسنت و ال ای دی است که به این صفحه نگهدارنده لامپ ها، بک لایت گفته می شود. با این وجود بروز مشکل در بک لایت تلویزیون دلیل اصلی عکس نداشتن تلویزیون پاناسونیک میباشد.

بررسی علت قطع تصویر در تلویزیون پاناسونیک

دلایل خراب شدن بک لایت تلویزیون

حال که با نقش بک لایت در تلویزیون آشنا شدید، بد نیست بدانید که بک لایت تلویزیون چرا و به چه دلیلی خراب می شود؟ در کل خراب شدن یا سوختن بک لایت تلویزیون ۳ دلیل اصلی دارد که شامل: استفاده از قطعاتی باکیفیت متوسط در تلویزیون‌ های میان ‌رده و اقتصادی پاناسونیک، جدا شدن لامپ ‌های بک لایت از شاسی دستگاه و استفاده از بالاترین میزان نور بک لایت در تنظیمات تلویزیون می باشند.

آن دسته از کاربرانی که بودجه زیادی برای خریدن تلویزیون های بالا رده و گران هزینه ندارند هم بتوانند تلویزیون بخرند.منتهی تولید کنندگان تلویزیون برای تولید تلویزیون هایی ارزان هزینه که هزینه آن ها برای کاربر مقرون به صرفه باشند، مجبورند که از قطعات ارزان هزینه در ساخت تلویزیون استفاده کنند؛ که یکی از این قطعات بک لایت است. همین مسئله موجب میشود که بک لایت تلویزیون های اقتصادی عمر کوتاهی داشته باشند.

علاوه بر این گاهی اوقات وارد شدن ضربه به تلویزیون موجب میشود که لامپ های بک لایت از شاسی دستگاه جدا شوند و همین مسئله موجب عکس نداشتن تلویزیون پاناسونیک یا کم نور شدن عکس آن شود.ولی عامل دیگری که در خرابی بک لایت تلویزیون دست دارد، فراوان نمودن بیشتر از اندازه نور بک لایت تلویزیون در تنظیمات آن و روشن گذاشتن تلویزیون چندین ساعت بصورت پیاپی میباشد که موجب میشود لامپ های بک لایت بیشتر از حد داغ شده و بسوزند.

خرابی پنل تلویزیون

علاوه بر خراب شدن بک لایت تلویزیون، خرابی پنل تلویزیون هم در عکس نداشتن تلویزیون پاناسونیک دست دارد. پنل همان نمایشگر تلویزیون میباشد که ۷۰ درصد از ارزش تلویزیون را دربردارد. با این وجود بدیهی میباشد که درصورت خراب شدن پنل تلویزیون هیچ تصویری بر روی آن نمایش داده نشود و شما تنها صدای تلویزیون را بشنوید.

بررسی علت قطع تصویر در تلویزیون پاناسونیک دلایل خراب شدن پنل تلویزیون

۲ عامل در خراب شدن پنل تلویزیون نقش دارند که شامل: وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون و آبخوردگی آن می باشند. منظور از آبخوردگی پنل تلویزیون ریختن مقدار زیادی آب روی تلویزیون نیست! چراکه حتی نفوذ کوچک ترین میزان رطوبت به پنل تلویزیون، می تواند قاتل جان آن باشد؛ که اکثر اوقات هنگام تمیز نمودن صفحه نمایش تلویزیون این مشکل رخ میدهد.

به همین دلیل همیشه توصیه میشود که به جای اسپری نمودن مستقیم مایع تمیز کننده بر روی نمایشگر تلویزیون، مایع تمیز کننده را بر روی دستمالی تمیز، خشک و بدون پرز اسپری کرده و با آن صفحه نمایش تلویزیون را تمیز نمایید.

مطالب مرتبط :

11 نظر

 • شهرام رهنما

  شادکام و سلامت باشید

 • عباس جنتی

  میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 • میلاد محمد

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • امیرحسین اخوان

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 • اکبر نعمتی

  گل گفتید دست مریضاد

 • اسدالله بهرامی

  هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

 • داوود بابایی

  من زندگیمو مدیون شمام

 • مهرداد طاهری

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 • محمدحسن صادقی

  سلام عالی بود

 • محمدرضا بهمنی

  مرسی

 • حمیدرضا زمانی

  عاااااااااااالی

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *