منوی مخفی تلویزیون ال جی

منوی مخفی تلویزیون ال جی

منوی مخفی تلویزیون ال جی : منوی مخفی تلویزیون یکی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های نو و کاربردی تلویزیون‌های ال جی میباشد. در این منوی مخفی آپشن‌های زیاد خوبی برای تنظیمات تلویزیون وجود دارد که تا پیش از این در دسترس نبودند. از جمله: تنظیمات صدا، عکس، اسکن کانال‌های تلویزیون و… در این مقاله از امدادرایانه (تعمیریها) به بررسی روش‌های فعال سازی منوی مخفی تلویزیون ال جی و هم چنین امکانات ویژه‌ی آن، خواهیم پرداخت.

اگر می‌خواهید با منوی مخفی تلویزیون ال جی آشنا بشوید با ما همراه ما باشید.

منظور از منوی مخفی در تلویزیون ال جی چیست؟

منوی مخفی، منویی میباشد که برای تنظیمات تلویزیون، طراحی شده و بصورت مخفی در تلویزیون قرار گرفته میباشد. در این منو امکانات جدیدی برای تنظیمات تلویزیون وجود دارد، که تنظیم هر یک از گزینه‌های این منو، می‌تواند، باعث زیاد شدن کیفیت عکس، صدا و درست کردن قابلیت‌ها و امکانات نو در تلویزیون شود.

برای دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی، چندین روش وجود دارد که زیاد هم آسان هستند. در ادامه‌ی مقاله به روش‌های فعالسازی منوی مخفی، اشاره خواهیم نمود.

امکانات منوی مخفی تلویزیون ال جی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، منوی مخفی در تلویزیون‌های ال جی، امکانات زیادی برای تنظیم تصویر و صدای تلویزیون شما، دارد. به عنوان مثال، می‌توانید مواردی همچون:

کیفیت تصویر ، شدت نور، عرض عکس، میزان کنتراست، ارتفاع تصویر، وضوح تصویر ، روشنایی، متعادل سازی رنگ سفید، تنظیم نور پس زمینه و… را تغییر داده و تنظیمات اعمال شده را ذخیره نمایید.

برای صدای تلویزیون هم می‌توانید تغییرات دلخواه خودتان، همچون تنظیم نمودن برترین کیفیت، برای صدای خروجی، تنظیم بیشترین و کم‌ترین حجم صدا و…. را اعمال نمایید.

منوی مخفی تلویزیون ال جی

در منوی مخفی، با بروزرسانی سیستم عامل تی وی خود، سیستم تلویزیون خود را به جدید ترین نسخه منتشر شده ارتقاء بدهید. کسانی که کار تعمیر تلویزیون انجام می‌دهند، از همین بخش برای آپدیت و بروزرسانی سیستم تلویزیون استفاده می‌کنند.

هم چنین می‌توانید بخش power تلویزیون را برای وقت قطعی برق، تنظیم نمایید. یعنی عملکرد تلویزیون بعد از وقت قطع شدن برق را برنامه ریزی نمایید.
علاوه بر موارد ذکر شده، تنظیم حالت Hotel mode و Golden eye و شناسایی USB از دیگر ویژگی‌های مفید منوی مخفی تلویزیون ال جی میباشد.

روش‌های فعال سازی منوی مخفی تلویزیون ال جی؟

پیشتر در رابطه با «نصب، راه اندازی و تنظیمات تلویزیون ال جی» در آچارباز صحبت کرده‌ایم، ولی اگر هنوز این مقاله را مطالعه نکردید، ضروری به ذکر میباشد که چند روش برای فعال سازی منوی مخفی در تلویزیون‌های ال جی وجود دارد. بر اساس مدل تلویزیون شما، امکان دارد تمامی روش‌ها کارآمد و پاسخگو باشند، شاید هم فقط یک روش روی تلویزیون شما، اثر داشته باشد و باعث فعالسازی منوی مخفی شود.

روش اول: در این روش شما میبایست دکمه‌ی OK را روی کنترل تلویزیون، پنل یا صفحه تلویزیون پیدا نمایید. بعدا این دو دکمه را بصورت همزمان با هم فشار بدهید و حدود ۷ ثانیه نگه دارید تا منوی مخفی، برای شما نمایان شود.

روش دوم: در روش دوم هم نیاز دارید تا دکمه‌ی OK را فشار بدهید، البته این بار میبایست هم‌ وقت، دکمه‌‌ی روی کنترل، که مربوط به کم نمودن صدا میباشد، را هم فشار بدهید. در این حالت چند ثانیه بیش از روش ابتدا فشار دادن دکمه‌ها را ادامه بدهید. حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه کافی میباشد، تا منوی مخفی ظاهر شود.

روش سوم: روش سوم هم همچون روش ابتدا، با فشار دادن همزمان دو دکمه که یکی روی کنترل و دیگری روی پنل تلویزیون قرار گرفته‌ میباشد، انجام می‌شود. با این تفاوت که به جای دکمه OK، میبایست دکمه Menu را فشار بدهید.
با انجام دادن این مراحل می‌توانید منوی مخفی تلویزیون ال جی را مشاهده کنید؛ البته باز هم تاکید می‌کنیم که پاسخ گرفتن از این روش‌ها، به مدل تلویزیون شما بستگی دارد.

در منوی مخفی هم چنین می‎‌توانید حالت دسترسی به USB را هم فعال نمایید.

نکته: بعد از انجام مراحل فوق و باز شدن منوی مخفی، امکان دارد کادری برای شما باز شود و از شما رمز عبور درخواست بکند. در این شرایط می‌توانید رمزهای ذیل را امتحان کنید:

(۰۰۰۰) , (۷۷۷۷) , (۰۴۱۳) , (۸۷۴۱) , (۸۸۷۸) , (۸۷۴۳)

منوی مخفی تلویزیون ال جی

ویژگی Golden Eye و Hotel Mode چیست؟

Golden Eye و Hotel Mode قابلیت‌های نو و کاربردی هستند، که می‌توانید در منوی مخفی، به آنان دسترسی پیدا نمایید.

Golden Eye

Golden Eye در واقع تنظیماتی مربوط به روشنایی عکس میباشد، ولی بصورت هوشمندانه انجام می‌شود. به این صورت که با تنظیم نمودن این گزینه در منوی مخفی تلویزیون، نور و روشنایی عکس، بر اساس نور و روشنایی محیط پیرامون، بصورت خودکار تنظیم می‎شود.

یعنی اگر نور محیط اطراف و پیرامون تلویزیون، کم‌تر از حد معمول باشد، تلویزیون بصورت خودکار نور و کنتراست عکس را بیش می‌کند.
هم چنین بالعکس، در مواقعی که نور محیط پیرامون تلویزیون، بیش از حد معمول باشد، تلویزیون بصورت خودکار و هوشمندانه، نور عکس و روشنایی را کم‌تر می‌کند.

منوی مخفی تلویزیون ال جی

Hotel Mode

Hotel Mode یکی دیگر از تنظیمات کاربردی منوی‌مخفی تلویزیون ال جی میباشد، که با تنظیم نمودن آن، به نوعی تلویزیون خود را شخصی سازی می‌کنید. به این صورت که بعد از جستجو و پیدا نمودن کانال‌های مورد نظر خود، با فعال سازی گزینه Hotel Mode دیگر هیچ شخصی، نمی‌تواند اسکن یا سرچ جدیدی برای زیاد شدن کانال‌های تلویزیون انجام دهد.

در منوی مخفی هم چنین می‌‎توانید حالت دسترسی به USB را هم فعال نمایید. با فعالسازی این گزینه هر وقت که بخواهید از USB استفاده نمایید، تلویزیون آن را شناسایی و امکان استفاده آسان از آن را برای شما، فراهم می‌کند.

سرویس و تعمیر تلویزیون در محل امداد رایانه(تعمیریها) ، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانیکه شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم. 

مطالب مرتبط :

بهترین تلویزیون های سال ۲۰۲۱

قبل از خرید تلویزیون چه باید بدانیم؟

ال جی QNED دربرابر سامسونگ Neo QLED

تلویزیون کاملا بیسیم سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ Samsung

منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

نصب ، راه اندازی و تنظیمات تلویزیون ال جی lg

 

11 نظر

 • سیدحسین آزاد

  خیلی عالی بود

 • غلامرضا زارعی

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 • غلامرضا جعفری

  کجا می تونم اطلاعات کاملتری درباره این موضوع پیدا کنم

 • وحید افشار

  Awli bood

 • داوود روحانی

  چه مطلب خوبی

 • داوود عظیمی

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • قربانعلی حیدری

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 • محمدحسن یوسفی

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 • علی سبحانی

  حساب توییتری هم دارید؟

 • غلامعلی شهبازی

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 • ایمان طالقانی

  مطالب بی نظیر بود

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *