نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی

نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی

نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی : یکی از فناوری های جذاب دنیای امروز که در دسترس کاربران قرار دارد، اندروید تی وی ها هستند. این دستگاه های اسمارت صحیح همچون یک گوشی هوشمند اندرویدی، این امکان را به کاربران می بدهند تا با نصب برنامه های مختلف روی تلویزیون، از یک ابزار هوشمند نهایت استفاده و لذت را ببرند.

از آموزش ضبط فیلم در تلویزیون هوشمند تا سایر قابلیت ها و نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی ، جذابیت این فناوری ها را زیاد شدن میدهد.

نرم افزار های در دسترس

بصورت معمول در تلویزیون های اسمارت یک سری برنامه ها و نرم افزار ها در دسترس میباشد که میتوان آن ها را از راه گوگل پلی دریافت و استفاده نمود.

ولی برخی مواقع کاربران به دنبال نصب و اجرای برنامه هایی هستند که بصورت معمول از راه گوگل پلی در دسترس نیست و به همین دلیل میبایست آن ها را بصورت مجزا دانلود کرده و نصب کنند. به این ترتیب آن ها به دنبال نصب نرم افزار های مستقل روی اندروید تی وی مورد پیشنهاد می روند.

ولی نحوه نصب اپلیکیشن مجزا روی اندروید تی وی به چه گونه است؟

نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی بدون گوگل پلی

تفاوت نحوه نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی

برنامه های معمولی که در گوگل پلی در دسترس اند، زیاد محدودند و برای استفاده از آن ها به سادگی میتوان آن ها را دانلود و نصب نمود.

ولی برای دانلود برنامه های مستقل که بصورت معمول از راه گوگل پلی در دسترس نیستند، میبایست بصورت دستی عمل نمود و دریافت آن ها کمی پیچیده تر خواهد بود.

برای مثال مهمترین نرم افزاری که در گوگل پلی در دسترس نیست، برنامه گوگل کروم میباشد که کاربران اندروید تی وی برای وب گردی راحت تر و پیشرفته تر به آن نیاز دارند.

از این رو کاربران اندروید تی وی میبایست برای نصب و دسترسی به آن، از روشهای دستی دانلود و نصب اپلیکیشن مجزا روی اندروید تی وی استفاده کنند. یکی از کاربردی ترین روشهای موجود برای این منظور، روش سایدلودینگ میباشد. در ادامه با این روش بیش آشنا خواهیم شد.

معرفی روش سایدلودینگ

یکی از روشهای کاربردی که دنیای فناوری برای نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی در اختیار کاربران قرار میدهد، روش سایدلودینگ میباشد. در این روش میتوان هر برنامه ای که در گوگل پلی در دسترس نیست را دانلود و نصب نمود.

این روش به نوعی مشابه روش سایدلودینگ نصب نرم افزار ها در گوشی های اندرویدی میباشد. در واقع این شیوه نصب اپلیکیشن مجزا روی اندروید تی وی از فایل های APK به جای فایل های معمول استفاده میکند.

با اینکار به جای دانلود مستقیم برنامه ها، فایل APK آن ها را اجرا می نمایید. این امر هم مدیون ساختار سیستم عامل اندروید تی وی میباشد که امکان نصب و اجرای فایل هایی با فرمت APK را میدهد. برای استفاده از این روش، دو شیوه معرفی شده است.

در یک مسیر برای سایدلودینگ برنامه مستقل از گوشی همراه استفاده میشود و در روش دوم هم از فضای ذخیره سازی Cloud برای نصب نرم افزار های مستقل روی اندروید تی وی استفاده میشود.

نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی
نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی

نصب اپلیکیشن های مستقل روی اندروید تی وی با گوشی اندرویدی

در روش ابتدا سایدلودینگ اپلیکیشن در اندروید تی وی میتوان از گوشی های اندرویدی استفاده نمود. این مسیر، فرایند نصب اپلیکیشن مجزا روی اندروید تی وی را تسهیل خواهد نمود.

اول میبایست برنامه مورد پیشنهاد را بصورت فایل APK از اینترنت دانلود و در گوشی خود ذخیره نمایید. وبسایت APKMirror یک منبع عالی برای یافتن فایل APK پایان برنامه ها میباشد. در ادامه، میبایست برنامه Send Files To TV را هم در گوشی همراه و هم در تلویزیون مورد پیشنهاد نصب نمایید.

این برنامه در پلی استور موجود است. با استفاده از این اپلیکیشن میتوانید به راحتی فایل APK موجود در گوشی را به تلویزیون منتقل نمایید. برنامه را در تلویزیون باز نمایید و گزینه دریافت را انتخاب کنید. در گوشی هم برنامه را باز کرده و گزینه فرستادن را برگزینید.

با انتخاب نام تلویزیون، برنامه را از گوشی به تلویزیون فرستادن نمایید. تا این جای کار، فرایند فرستادن فایل جهت نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی را انجام داده اید.

اجرای فایل APK روی تلویزیون

بعد از انتقال فایل APK از گوشی به تلویزیون، مرحله بعدی در نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی، اجرای فایل مورد پیشنهاد میباشد. در اکثر موارد فرایند اجرای فایل زیاد راحت میباشد و میتوان از راه اعلانی که نمایان میشود، برنامه را روی اندروید تی وی اجرا و نصب نمود.

ولی اگر مشکلی در این خصوص وجود داشت، میتوان از برنامه File Commander برای نصب و اجرای فایل APK روی تلویزیون استفاده نمود. این برنامه هم در گوگل استور در دسترس است و میتوان آن را دانلود و نصب نمود.

با اجرای برنامه File Commander، در حافظه داخلی برنامه، فایل APK را انتخاب و آن را باز نمایید. با انتخاب فایل، پیامی روی تلویزیون نمایان میشود که مضمون آن Staging app میباشد.

در این مرحله میبایست اجازه اجرای دستی فایل را دهید. این مهم در خصوص فایل هایی با منبع نامشخص مطرح میشود. با اینکار، میتوان به راحتی برنامه را اجرا و نصب نمود.

دانلود برنامه ها از راه فضای ذخیره سازی Cloud

در روش دیگری که برای سایدلودینگ برنامه های مستقل در اندروید تی وی میتوان از آن استفاده نمود، دانلود و نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی ویاز راه فضای ذخیره سازی Cloud میباشد. در این روش میتوان بمنظور نصب فایل APK برنامه مورد پیشنهاد، از منابعی مانند گوگل درایو یا دراپ باکس استفاده نمود.

در این روش، فایل ها در فضایی غیر فیزیکی ذخیره خواهند شد و میتوان به راحتی از راه اتصال اینترنت به آن ها دسترسی یافت. در ادامه نحوه استفاده از این روش را توضیح می بدهیم.

نحوه سایدلودینگ از راه فضای ذخیره سازی ابری

اول میبایست برنامه مورد پیشنهاد را در قالب فایل APK دانلود و ذخیره نمایید. باز هم میتوان از وبسایت APKMirror فایل های مورد پیشنهاد را دانلود نمود. این بار به جای ذخیره فایل در گوشی، آن ها را در حساب کاربری گوگل همچون گوگل درایو ذخیره نمایید.

در ادامه برای نصب اپلیکیشن مجزا روی اندروید تی وی باز هم به برنامه File Commander نیاز دارید که میتوان آن را از گوگل استور دانلود و نصب نمود. حالا میتوان در تلویزیون وارد حساب کاربری گوگل درایو یا دراپ باکس شد.

با ورود به این فضای ذخیره سازی ابری که فایل APK برنامه مورد پیشنهاد در آن ذخیره شده میباشد، میتوان فایل را باز نمود و آن را روی تلویزیون نصب و اجرا نمود.

باز هم با فعال نمودن امکان نصب برنامه هایی با منبع نامشخص در تنظیمات اندروید تی وی، به راحتی میتوان برنامه مستقل مورد پیشنهاد را روی تلویزیون نصب نمود. این روش هم به راحتی امکان نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی را به کاربران میدهد.

نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی
نصب اپلیکیشن های مستقل در اندروید تی وی

روشهای دیگر نصب نرم افزار های مستقل روی اندروید تی وی

روشهای سایدلودینگ نرم افزار های مستقل زیاد کاربردی و راحت میباشد. ولی روشهای دیگری هم برای نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی وجود دارد.

برای مثال میتوان فایل APK برنامه مورد پیشنهاد را روی یک فلش یا هارد دیسک ریخت و با اتصال آن به تلویزیون، از راه برنامه File Commander برنامه را انتقال داد و آن را روی اندروید تی وی نصب نمود.

برنامه ADB هم می تواند برای نصب اپلیکیشن مجزا روی اندروید تی وی مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه میبایست روی یک سیستم کامپیوتری نظیر لپ تاپ نصب و اجرا شود.

البته استفاده از این روش برای نصب نرم افزار های مستقل روی اندروید تی وی پیچیدگی های بیشتری دارد که توضیح کامل آن در این مطلب نمی گنجد. به هر حالا روشهای سایدلودینگ برنامه ها را میتوان کاربردی ترین روشهای در دسترس در پیشنهاد گرفت.

نحوه اجرای برنامه های نصب شده روی اندروید تی وی

بعد از توضیح فرایند نصب اپلیکشین های مستقل روی اندروید تی وی این پرسش مطرح میشود که چطور میتوان این برنامه ها را در تلویزیون پیدا و اجرا نمود، چرا که در اندروید تی وی برخلاف گوشی های اندرویدی برنامه ها بصورت معمول در لانچر نمایان نخواهند شد.

برای اجرای این برنامه ها میبایست وارد بخش تنظیمات اندروید تی وی شد و در قسمت برنامه ها، اپلیکیشن مورد پیشنهاد را یافت و آن را اجرا نمود. البته میتوان از برنامه Sideload launcher هم برای ساده نمودن کار اجرای برنامه های سایدلود شده روی اندروید تی وی استفاده نمود.

این نرم افزار هم در گوگل استور در دسترس است و میتوان آن را دانلود و نصب نمود. در نهایت اگر در خصوص این دستگاه ها با مشکلات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری مواجه شدید، خصوصا مشکلاتی که مانع فرایند نصب و اجرای برنامه های مختلف روی دستگاه میشوند، میتوانید از یک مرکز تخصصی همچون مرکز سخت افزار ایران برای رفع مشکلات درست کردن شده یاری بگیرید.

در این مرکز کارشناسان مجرب طیف وسیعی از خدمات تعمیراتی را ارائه می بدهند.

مطالب مرتبط : 

     عوامل موثر در کیفیت عکس تلویزیون چیست؟   

به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش موبایل در تلویزیون

 نمایندگی تلویزیون ایکس ویژن

11 نظر

 • غلام حبیبی

  خیلی عالی بود

 • یدالله رمضانی

  شما پیج اینستا هم دارین؟

 • بهزاد جنتی

  مقالاتتون عالین واقعا!

 • مجتبی ایمانی

  چه سایت قشنگی دارین

 • ابوالفضل مرادی

  گروه واتساپی هم دارید؟

 • عیسی باستانی

  بیشتری بنویسین لطفا

 • مهران جلیلی

  خیلی خوب بود

 • بهنام آزادی

  شما کانال تلگرام هم دارین؟

 • بهرام رشیدی

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 • محمدرضا رنجبر

  ایول

 • احمد بیگی

  شادکام و سلامت باشید

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *