همه چیز درباره پرش تصویر تلویزیون

پرش تصویر تلویزیون

پرش تصویر تلویزیون : هنگام تماشای تلویزیون، چیزی که بیش باعث رغبت و جذب مخاطب به آن می‌شود، تصویر باکیفیت و بدون ایراد صفحه تلویزیون میباشد. هر گونه اختلال در این دستگاه، مانند پرش تصویر تلویزیون می‌تواند، زیاد آزار دهنده باشد. دلایل مختلفی برای پرش تصویر، یا بی کیفیت شدن تصویر تلویزیون وجود دارد، که این دلایل، برای بیش مدل‌های تلویزیون، اعم از سامسونگ، ال جی، سونی، دوو و… صدق می‌کنند. در واقع اجزای تشکیل دهنده، تلویزیون‌ها مشابه هم هستند.

همه چیز درباره پرش تصویر تلویزیون و دلالیل آن

خرابی برخی قطعات یا مشکلات ساده‌تری، مانند وصل نبودن کابل، می‌توانند منجر به پرش تصویر، یا قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون شوند. در این مقاله از امدادرایانه (تعمیریها) به تمامی مشکلاتی که باعث پرش تصویر تلویزیون می‌شوند، اشاره خواهیم کرد. پس تا اتمام مقاله همراه ما باشید.

خراب شدن پنل تلویزیون

صفحه یا پنل تلویزیون، در واقع یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های تلویزیون میباشد، هرگونه مشکل در پنل تلویزیون، باعث پایین آمدن کیفیت تصویر، پرش تصویر تلویزیون، درست کردن خطوط روی تصویر، دوتا شدن تصویر، یا قطع شدن کلی تصویر و… می‌شود. اگر مشکلی برای پنل تلویزیون درست کردن شود، به عنوان مثال؛ ضربه‌ای وارد شود، آب ریخته شود و… در بیش موارد، نیاز میباشد تا پنل را تعویض نمایید. تعویض پنل‌ها، هزینه‌ی بالایی در پی دارد.

همه چیز درباره پرش تصویر تلویزیون

خرابی سیم کشی ساختمان

اگر سیم کشی ساختمان بصورت اصولی یا صحیح انجام نشده باشد، باعث درست کردن مشکلاتی برای لوازم برقی می‌شود. به عنوان مثال، اگر در کنار سیم آیفون تصویری شما، یک سیم برق دیگر، وجود داشته باشد، به دلیل درست کردن نویز، تصویر آیفون شما، شفاف و با کیفیت نخواهد بود. در مورد پرش تصویر تلویزیون هم، به این صورت میباشد، یعنی اگر سیم کشی غیر اصولی باعث درست کردن نویز و تصویر بی‌کیفیت برای تلویزیون شما می‌شود، میبایست به یاری یک برقکار متخصص مشکل را حل نمایید.

البته در برخی موارد، هنگامی شما از چند وسیله برقی مانند؛ غذاساز، آبمیوه‌گیری و… استفاده می‌کنید، امکان پرش تصویر، یا درست کردن خطوط در تلویزیون شما، وجود دارد؛ زیرا در این حالت، نوسانات مغناطیسی درست کردن می‌شوند، که این نوسانات می‌توانند به نوبه‌ی خود، یک درست کردن کننده نویز باشند.

مشکلات مربوط به کابل‌های تلویزیون

کابل‌های تلویزیون هم نقش مهمی در کیفیت تصویر و صدای تلویزیون دارند، بی‌کیفیتی یا خراب بودن کابل‌ها، باعث درست کردن یک تصویر بی‌کیفیت، پرش تصویر، یا حتی قطعی تصویر می‌شود. در واقع سیگنالی که از آنتن برای تلویزیون، فرستاده می‌شود، توسط کابل به تلویزیون انتقال داده می‌شود.

پس طبیعی میباشد، که مشکل یا خرابی کابل، باعث بی‌کیفیتی تصویر یا پرش تصویر تلویزیون شود. کابل‌های بی‌کیفیت هم چنین باعث نویز گیری بیش تلویزیون می‌شوند.

تمامی مراحل تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون، میبایست توسط تکنسین‌ها و افراد مجرب این حوزه انجام بگیرد، چرا که هر گونه دستکاری شما می‌تواند، باعث آسیب هر چه بیش به تلویزیون شود

پرش تصویر به علت خرابی برد پاور

قطعه برد، در تمامی لوازم برقی از جمله تلویزیون، قطعه پرکاربرد و با ارزشی میباشد. در واقع قطعه برد، جریان کلی را بصورت مناسب، برای سایر قطعات تلویزیون می‌فرستد، یعنی قطعات تلویزیون، جریان الکتریکی مورد نیاز خود را از برد می‌گیرند. ب

ا این اوصاف، خرابی این قطعه باعث می‌شود، قطعات دیگر، جریان الکتریکی دریافت نکنند، یا کمتر از نیاز خود دریافت کنند؛ که این مسئله باعث پرش تصویر، بی‌کیفیتی تصویر یا حتی قطع تصویر تلویزیون می‌شود. خرابی برد، قابل تعمیر میباشد، ولی اگر به موقع تعمیر یا تعویض نشود، می‌تواند دیگر قطعات تلویزیون را هم خراب کند و هزینه زیاد بیشتری روی دست شما بگذارد.

پرش تصویر به علت خرابی مین برد

تشکیل تصویر روی، پنل یا صفحه‌ی تلویزیون، وابسته به قطعه‌ی مین برد میباشد. در واقع تصویر پیش از به نمایش درآمدن، اول در مین برد، پردازش شده و بعدا بصورت یک تصویر واضح، روی صفحه تلویزیون، نمایش داده می‌شود. مین برد، قطعات مختلفی دارد، خرابی هر یک از قطعات آن، باعث درست کردن مشکل در تصویر تلویزیون، مانند؛ پرش تصویر تلویزیون می‌شود.

مشکل در پاور و منبع تغذیه

پاور و منبع تغذیه، همانطور که از نامش پیدا میباشد، منبع تغذیه و دریافت انرژی سایر قطعات تلویزیون، میباشد. بروز مشکل در این قطعه، می‎تواند مانع عملکرد سایر قطعات تلویزیون شود، پرش تصویر هم می‌تواند، مربوط به خرابی این قطعه باشد. علاوه بر پرش تصویر، خرابی این قطعه باعث می‌شود، که تلویزیون روشن نشود، یا بصورت خود به خود روشن یا خاموش شود.

لامپ تصویر، خرابی لامپ‌های تصویر تلویزیون

لامپ‌های تصویر تلویزیون، لامپ‌های زیاد کوچکی هستند، که پشت پنل یا صفحه‌ی تلویزیون قرار گرفته‌اند، در برخی از مدل‌های تلویزیون این لامپ‌ها، بصورت سری در کناره‌های تلویزیون قرار می‌گیرند، در واقع نور تابیده شده از این لامپ‌ها، تصویر قابل مشاهده‌ای را برای ما فراهم می‌کند.

این لامپ‌ها، می‎توانند بر اثر استفاده فراوان از تلویزیون، یا پایان شدن عمر مفیدشان خراب شوند و بسوزند. اگر لامپ‌ها بسوزند و خراب شوند، امکان دارد پرش تصویر تلویزیون رخ دهد، یا تصویر تیره شود یا در آخر هیچ تصویری نشان داده نشود. این لامپ‌ها قابل تعویض هستند و شما با تعویض آنان می‌توانید مشکل را برطرف نمایید.

همه چیز درباره پرش تصویر تلویزیون

کارکرد بیشتر از حد تلویزیون

کارکرد تلویزیون در حد نرمال و طبیعی، هیچ مشکلی برای تلویزیون به وجود نمی‌آورد، ولی استفاده بیشتر از اندازه از تلویزیون و روشن بودن آن به مدت طولانی باعث آسیب دیدن قطعات تلویزیون می‌شود. همانطور که گفتیم، استفاده بیشتر از اندازه از تلویزیون، باعث سوختن لامپ‌های تصویر تلویزیون می‌شود.

سوختن این لامپ‌ها باعث پرش تصویر تلویزیون یا قطع کلی تصویر می‌شود. علاوه بر لامپ‌ها امکان دارد قطعات دیگر تلویزیون هم، بر اثر داغ کردن و گرم شدن بیشتر از حد تلویزیون، آسیب مشاهده کنند و باعث بروز مشکلات جدی‌تر برای تلویزیون شوند.

خرابی بک لایت تلویزیون (همه چیز درباره پرش تصویر تلویزیون)

بک لایت یا نور پس زمینه، توسط لامپ‌های تصویر درست کردن می‌شود. این لامپ‌ها بصورت منظم و با فاصله‌ی معین و مشخصی روی پنل مخصوص، در کنار هم قرار می‌گیرند. پنل‌هایی که لامپ‌ها روی آنان قرار می‌گیرند، شکل‌های متفاوتی دارند. امکان دارد بصورت یک صفحه مستطیل، پشت صفحه‌ی تلویزیون قرار بگیرند، یا اینکه بصورت دو پنل جدا در قسمت‌های بالا و پایین یا در قسمت‌های راست و چپ تلویزیون و در کناره‌های آن قرار بگیرند.

اگر یکی از لامپ‌های تصویر، روی یک پنل خراب شود، به مرور باعث خرابی سایر لامپ‌ها هم می‌شود. اگر تعداد لامپ‌های خراب فراوان باشد، می‌توان پنل را بصورت کلی تعویض کرد. خرابی پنل بک لایت، باعث پرش تصویر تلویزیون یا قطع شدن آن بصورت کلی می‌شود.

تعمیر تخصصی تلویزیون ها در امداد رایانه (تعمیریها) 

تمامی موارد ذکر شده در مقاله برای انواع مدل‌های تلویزیون، از جمله؛ سامسونگ، ال جی، سونی، دوو و … صدق می‎کند. ولی نکته‌ی قابل توجه این میباشد که تعمیر تلویزیون یا تعویض قطعات آن یک کار حرفه‌ای و تخصصی میباشد. بنابراین تمامی مراحل تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون، میبایست توسط تکنسین‌ها و افراد مجرب این حوزه انجام بگیرد، چرا که هر گونه دستکاری شما می‌تواند، باعث آسیب هر چه بیش به تلویزیون شود.

علاوه بر این موارد، که موارد فنی هستند، امکان دارد مشکل پرش تصویر تلویزیون مربوط به مسائل جزئی‌تر مانند، وصل نبودن کابل تلویزیون، یا به روز رسانی نکردن سیستم عامل تی وی باشد.

مطالب مرتبط :

ارزان ترین تلویزیون های ۴k سامسونگ

تلویزیون کاملا بیسیم سامسونگ

همایش CES 2020 و تلویزیون های سامسونگ

ال جی QNED دربرابر سامسونگ Neo QLED

فناوری MicroLED در تلویزیون‌ های سامسونگ

تفاوت کارتریج اصل و طرح

تلویزیون لیزری ۱۰۰ اینچ هایسنس

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون

آموزش اتصال پرینتر به لپتاپ

اجزای پرینتر و کاربرد آنها

پرینتر لیزری چیست؟

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن xvision

تعمیر تلویزیون سامسونگ Samsung

وضوح صفحه نمایش: ۸K ، ۴K یا HD؟

بهترین تلویزیون های ۵۵ اینچ

تعمیر تلویزیون پاناسونیک Panasonic

تعمیر تلویزیون دوو Daewoo

11 نظر

 • غلامحسین هامون

  گروه واتساپی هم دارید؟

 • علی زاهدی

  اینا فوق العادن

 • سیدحسین فاضلی

  مهندس جان عالی بود

 • مهدی حاتمی

  مطالب بی نظیر بود

 • جواد طالبی

  چرا اینقد زیاد؟

 • جلال عبدی

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 • مهرداد مجیدی

  منابع این مطلب کجاست؟

 • مرتضی انصاری

  شادکام و سلامت باشید

 • غلام رحیمی

  مشاورینتون قابل اعتمادن؟

 • اکبر اکبری

  هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

 • مهران سلطانی

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *