چگونه پلی استیشن را به تلویزیون متصل کنیم؟

چگونه پلی استیشن را به تلویزیون متصل کنیم؟

چگونه پلی استیشن را به تلویزیون متصل کنیم : پلی استیشن، یکی از کنسول های بازی جذاب و پرطرفدار در بین مردم میباشد. بسیاری از افراد پیش از خرید، به نحوه ی اتصال پلی استیشن به تلویزیون فکر می کنند. برخی از افراد فکر می کنند که این کنسول تنها به تلویزیون های نو و هوشمند متصل میشود.البته که اشتباه فکر می کنند؛ زیرا این کنسول به تلویزیون های قدیمی هم متصل میشود. اینکار به وسیله ی ۱ مبدل انجام شده و به راحتی میتوان این مبدل را تهیه نمود.

در ادامه می خواهیم به بررسی چگونگی اتصال این کنسول به انواع تلویزیون ها بپردازیم. هم چنین در رابطه با مقالات دارای ارتباط با این موضوع هم مباحثی را ارائه خواهیم داد. لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون میبایست از رابط و پورت معروف HDMI استفاده نمود. این پورت که از متداول ترین راههای ارتباطی میباشد، در بسیاری از تلویزیون های نو وجود دارد. با این حالا، این پورت بر روی بسیاری از تلویزیون های قدیمی وجود ندارد.

به همین علت پرسش قبل می آید که چطور میبایست پلی استیشن را به تلویزیون قدیمی متصل نماییم. برای اینکار میبایست از مبدل HDMI به AV استفاده کنیم.البته نکته ی مهمی که درمورد ی این محصول میبایست گفت، این میباشد که تعداد اندکی از این محصول، قابلیت اتصال به پلی استیشن را دارند. بنابراین میبایست در هنگام خرید این مبدل، به نوع کارایی آن دقت کنیم.

نحوه ی اتصال پلی استیشن به تلویزیون قدیمی
کابل اتصال پلی استیشن به تلویزیون

همانطور که پیشتر هم بیان شد، برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون میبایست از کابل HDMI یا AV استفاده شود. البته که علاوه بر موارد فوق، از پورت یا کابل های دیگر تحت عنوان VGA و DVI هم استفاده میشود. البته که رایج ترین و پرکاربردترین کابل برای اتصال این محصول به تلویزیون، HDMI میباشد.

کابل HDMI در سال ۲۰۰۳ تولید و به بازار عرضه شد. از این کابل برای انتقال اطلاعات از محصول های دیجیتالی مانند کامپیوتر و پلی استیشن به تلویزیون استفاده میشود. این کابل به نوعی وظیفه ی انتقال اطلاعات از ۱ دستگاه به تلویزیون بدون کاهش کیفیت را بر عهده دارد.این کابل که دارای دو سر میباشد، ۱ سر آن به پورت پلی استیشن و پورت دیگر به تلویزیون متصل میشود. بدین گونه میتوان عکس پلی استیشن را روی تلویزیون، دریافت نمود.

چگونه پلی استیشن را به تلویزیون متصل کنیم؟

آموزش ساخت تبدیل HDMI به Av

به وسیله ی تبدیل HDMI به AV میتوانید اتصال انواع پلی استیشن به تلویزیون را میسر نمایید. برای اینکار کافی میباشد طبق دستور العمل قبل بروید. برای اتصال انواع پلی استیشن به تلویزیون از راه تبدیل HDMI به AV بدین گونه عمل نمایید:

– همراه دستگاه پلی استیشن، ۱ کابل شارژر USB قرار دارد.
– در این کابل، ۲ سر نری وجود دارد که ۱ طرف آن به آداپتور موبایل متصل میشود.
– سر دیگر آن هم mini USB میباشد که به دستگاه مبدل متصل میشود تا برق این مبدل، تأمین شود.
– در مرحله ی دوم، میبایست از تبدیل HDMI به AV استفاده کنیم.
– این مبدل، ورودی HDMI را از پلی استیشن دریافت میکند.
– بعدا از طرف دیگر، مبدل یا فیش ۳ رنگ تحویل میدهد.
– حالا میبایست فیش ۳ رنگی که از اتصال HDMI به مبدل بدست آمده را به تلویزیون قدیمی وصل کنیم.
– بدین گونه اتصال پلی استیشن ها به تلویزیون قدیمی میسر میشود.
– البته استفاده از ۱ مبدل با کیفیت، در انتقال تصاویر و وضوح بیش، یاری شایانی مینماید.
– اتصال پورت HDMI به پورت های دیگر

در محتوای بالا، درمورد ی نحوه ی اتصال پورت HDMI به AV صحبت شد. حالا سوالی که قبل می آید این میباشد که امکان اتصالی سایر پورت ها همچون VGA یا DVI به هم میسر میباشد یا خیر. پاسخ این پرسش بله میباشد.به راحتی و به وسیله ی تبدیل هایی که امروزه بصورت گسترده تولید میشوند، امکان انجام اینکار وجود دارد. در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم. اگر علاقه مند به دانستن چگونگی این موضوع میباشید، لطفا به پاراگراف بعدی مراجعه کنید.

اتصال پورت HDMI به پورت های دیگر
نحوه تبدیل پورت HDMI به VGA

کسانی که پلی استیشن دو دارند، برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون، میبایست از پورت VGA استفاده کنند. برای استفاده از این پورت، میبایست مبدلی را خریداری نماییم که HDMI را به VGA تبدیل نماید. البته نکته ی زیاد مهم، عدم قابلیت انتقال صدا در پورت VGA میباشد.بنابراین میبایست در هنگام خرید این محصول، به این نکته توجه داشت که محصولی را خریداری نماییم که وظیفه ی انتقال صدا را هم دارا باشد. در غیر این گونه، بازی های انجام شده بدون صدا پخش میشوند که زیاد ناامید کننده می باشند.

تبدیل پورت HDMI به DVI

اگر از تلویزیون یا مانیتوری استفاده می نمایید که دارای پورت DVI میباشد، به راحتی میتوانید با ۱ مبدل کوچک، شرایط اتصال انواع پلی استیشن به تلویزیون را برای خود بوجود بیاورید.این پورت زیاد کوچک بوده و با قیمت ی کم میتوانید آن را دریافت کنید. پورت DVI به اندازه ی HDMI مورد استقبال قرار نگرفت و به همین علت، رفته رفته از مدار استفاده کنندگان خارج شد.

 

اتصال پلی استیشن ۴ به تلویزیون

شاید برایتان پرسش قبل بیاید که شرایط چگونگی اتصال پلی استیشن به تلویزیون برای کنسول نسل چهار سونی، چطور می باشد؟ برای این که بتوانید کنسول پلی استیشن چهار را به تلویزیون متصل کنید، میبایست از ۱ کابل HDMI استفاده کنید.

برای اینکار میتوانید ۱ سر کابل را به کنسول متصل کرده و طرف دیگر آن را هم به تلویزیون خود متصل کنید. پس از اینکار، کانکتور سیم برق را میبایست به درگاه AC IN متصل کرده و سمت دیگر دوشاخه را هم به برق متصل نماییم.

چگونه پلی استیشن را به تلویزیون متصل کنیم؟

نحوه اتصال پلی استیشن ۲ به تلویزیون

اگر در حالا حاضر پلی استیشن دو دارید ولی نمیدانید چطور میبایست این کنسول را به تلویزیون خود متصل کنید، با ما همراه باشید. اتصال این محصول به تلویزیون یا مانیتور به وسیله ی پورت VGA یا DVI امکان پذیر میباشد.همانطور که در بالاتر هم به توضیح این موضوع پرداختیم، به راحتی میتوان با خرید این مبدل، امکان اتصال پلی استیشن ۲ به تلویزیون را فراهم نمود.این محصول به دلیل نداشتن پورت HDMI به روش سنتی متصل میشود.

اگر دارای تلویزیون قدیمی میباشید، میتوانید به راحتی با پورت های رنگی محصول را مستقیم به تلویزیون متصل کنید.اگرهم تلویزیون هوشمند دارید، در گونه وجود پورت های رنگی، میتوانید مستقیما به تلویزیون متصل کنید. در گونه عدم حضور این پورت ها، بوسیله تبدیل HDMI به VGA یا DVI اینکار انجام می پذیرد و میتوانید کنسول را به تلویزیون متصل کنید.

اتصال پلی استیشن به تلویزیون سامسونگ و ال جی

برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون سامسونگ و ال جی میبایست همچون سایر تلویزیون ها قبل بروید. در صورتی که از تلویزیون هوشمند و نو بهره می برید، میتوانید کنسول خود را ( در گونه داشتن پورت HDMI ) به راحتی به تلویزیون متصل کنید.

اگر پورت HDMI در یکی از دستگاه های کنسول یا تلویزیون قرار دارد، میتوانید به وسیله ی تبدیل، اینکار را انجام بدهید. به طور کلی، اتصال پلی استیشن ها به تلویزیون به وسیله ی کابل HDMI به راحتی انجام می پذیرد.نکته ی مهم در اتصال این محصول به تلویزیون، وجود یا عدم وجود پورت HDMI میباشد. در گونه بروز مشکل میتوانید به مراکز تعمیر تلویزیون سامسونگ و تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه نمایید.

 

چگونه پلی استیشن را به تلویزیون متصل کنیم؟

آیا PS4 PRO نیازمند تلویزیون ۴K می باشد؟

شاید بسیاری از افراد در هنگام خرید PS4 Pro به این موضوع فکر کنند که آیا این کنسول نیازمند داشتن تلویزیون ۴K می باشد یا خیر.نکته ی اولی که درمورد ی این موضوع میبایست گفت، این میباشد که قطعا تلویزیونی که کیفیت HD یا Full HD دارد، توانایی دریافت کیفیت ۴K را ندارد.

نکته ی دوم، این میباشد که جدا از موضوع رزولوشن، میتوان به راحتی و با ویرایش مشخصات و تنظیمات کنسول، از انجام بازی با مشخصات پایین تر لذت برد. ۱ نکته ی مهم درمورد ی رزولوشن، این میباشد که کیفیت خروجی این نسل، دارای تغییرات جزئی میباشد و تفاوت آن، مشهود و واضح نمی باشد.

جمع بندی نهایی

همانطور که در این مقاله هم مشاهده کردید، روشهای اتصال پلی استیشن به تلویزیون عنوان شد. با فراهم شدن شرایطی که بتوان کنسول پلی استیشن را به تلویزیون های قدیمی هم متصل نمود، بسیاری از افراد اقدام به تهیه ی این کنسول گرفته اند.

البته که شرایط اتصال پلی استیشن در تلویزیون های نو و دارای HDMI راحت تر میباشد ولی این امکان با ۱ مرحله اضافه تر در تلویزیون های قدیمی هم میسر میباشد. امروزه کابل HDMI در بسیاری از محصول های مورد استفاده قرار میگیرد.

در پایان امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. چنانچه در طی مراحل اتصال دچار مشکل شده اید مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون امداد رایانه آماده خدمات رسانی بصورت شبانه روزی به شما عزیزان میباشد.

 

مطالب مرتبط:

11 نظر

 • ناصر طهماسبی

  چطوری می تونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 • محمدعلی زارعی

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه

 • سیدمحمد فلاح

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟

 • غلامعلی زارعی

  من زندگیمو مدیون شمام

 • بهنام بزرگ نیا

  خیلی ممنون از توضیحاتون خوبتون

 • فرهاد جمشیدی

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 • مسعود سلیمانی

  خیلی خوب بود

 • شهرام صدیق

  هزینه رپورتاژ آگهی توی سایت شما چنده؟

 • حسین عبادی

  چقد خوبین شما

 • عباس کرمانی

  حرف نداشت👌🏻

 • اسماعیل نهاوندی

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *