تلویزیون پلاسما و مشکلات آن

تلویزیون پلاسما و مشکلات آن

تلویزیون پلاسما و مشکلات آن : مشکلات تلویزیون پلاسما در تیم  تعمیر یها بصورت حرفه ای صورت  می پذیرد. شرکتهای زیادی در زمینه ساخت تلویزیون های پلاسما فعالیت ندارند و تنها میتوان از سامسونگ، ال جی و پاناسونیک به عنوان غول های سازنده تلویزیون پلاسما یاد نمود. تلویزیون‌ های Plasma در اندازه های ۴۲ اینچ و ۶۵ اینچ تولید و برخی از آنان هم تا ۹۰ اینچ و برخی از تلویزیون های پاناسونیک تا ۱۵۰ اینچ سایز دارند.

تلویزیون های پلاسما فرق های ساختاری با تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی دارند و به همین دلیل تعمیر و سرویس آنان هم با تعمیر تلویزیون های دیگر ال ای دی و ال سی دی تفاوت دارد. در نمایشگرهای تلویزیون پلاسما، از ۲ صفحه گلس استفاده شده است که مقداری گاز هم در بین این شیشه ها قرار گرفته میباشد.

این گازها زنون و نئون بودند که به راحتی فضای خالی ۲ صفحه گلس را پر می‌کردند. صحیح در پشت این گازها، از مقداری فسفر به رنگ سبز، قرمز و آبی استفاده شده بود که در اثر برخورد تابش به آن ها، نورپردازی نمایشگر آغاز می شد. زمانیکه جریان الکتریسیته هم وارد این پروسه می شد، این فسفر ها رنگ متناسب و درست را در صفحه تلویزیون پلاسمای شما نمایش می دادند.

مشکلات تلویزیون پلاسما

مشکلات تلویزیون پلاسما را میتوان با متخصصین با تجربه تعمیر با ما بصورت تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون بسپارید. این تلویزیون‌ها در کنار ویژگی های ارزشمند، نقاط ضعفی هم دارند که معمولا به خرابی زودرس آن ها منجر می شود!

اگر شما هم از نوع مدل تلویزیون استفاده می نمایید و با خرابی آن مواجه شده اید، میتوانید برای تعمیر تلویزیون پلاسما خود با مجموعه تعمیر با ما تماس بگیرید. تمامی پروسه های تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون پلاسما در محل شما انجام خواهد گرفت تا نگرانی بابت حمل و نقل و قیمت های اضافی آن نداشته باشید!

تعمیر تلویزیون پلاسما در نمایندگی تعمیر با ما

گروه تخصصی تعمیر باما بعنوان نمایندگی خدمات پس از فروش سامسونگ آماده ارائه خدمات تعمیر تلویزیون پلاسما بوسیله متخصصین مجرب در سراسر تهران بزرگ را دارد.شما میتوانید در نخستین تماس با متخصصین تعمیرات مشاوره مستقیم داشته و اطلاعات ضروری همچون مراحل تعمیر، قطعات معیوب و قیمت تعمیرات را دریافت نمایید.

تمامی مراحل تعمیرات تلویزیون از جمله تعمیر تلویزیون پلاسما در مجموعه تعمیر با ما بوسیله متخصصین دوره دیده و با استفاده از قطعات اصلی و ارائه گارانتی کتبی انجام میشود. در این مطلب تلاش داریم تا شما را با اطلاعات مفیدی راجع به تلویزیون پلاسما تلویزیون نظیر عمر مفید دستگاه، مشکلات رایج و … آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

تلویزیون پلاسما و مشکلات آن

عیب یابی تعمیر تلویزیون پلاسمای سامسونگ

رایج ترین ایرادها در بین تلویزیون های پلاسمای سامسونگ عبارتند از :

روشن نشدن تلویزیون پلاسما
قطع شدن عکس تلویزیون
درست کردن خطوط افقی در عکس تلویزیون
درست کردن خطوط عمودی در عکس تلویزیون پلاسما
سیاهی عکس تلویزیون سامسونگ
روشن نشدن تلویزیون پلاسما

در ساختار پلاسما ۲ برد به نام های Y و X وجود دارد. در این ۲ برد قطعات با توان مصرفی بالا استفاده شده و به همین دلیل توان تلفاتی این ۲ برد نسبت به سایر قطعات تلویزیون پلاسما بیش میباشد.

درست کردن خرابی در بردهای Y و X معمولا با روشن نشدن تلویزیون پلاسما همراه میباشد.برای کاهش قیمت تعمیرات تلویزیون پلاسما میتوان بجای تعویض برد معیوب آن را تعمیر نمود.

درست کردن خط افقی روی صفحه تلویزیون پلاسما

یکی از ایرادهایی که در تلویزیون های پلاسما درست کردن میشود درست کردن خطوط عمودی در عکس میباشد.خط افقی در عکس تلویزیون پلاسما به علل ذیل می تواند درست کردن شود :

خرابی بردهای دارای ارتباط با پنل تلویزیون همچون برد بافر و برد Y
خرابی فلت پنل تلویزیون پلاسما
خرابی پنل تلویزیون پلاسما

تلویزیون پلاسما و مشکلات آن

نقش عیب یابی دقیق در تعمیرات تلویزیون پلاسما

یک تعمیر کار میبایست با برای سرعت بخشیدن به عیب یابی و تعمیرات تلویزیون پلاسما، با نحوه تفکیک مشکلات تلویزیون پلاسما آشنایی کامل داشته باشد. این در حقیقت همان خود آزمایی منبع تغذیه تلویزیون پلاسما میباشد. هنگامی با مشکل نمایش غیرعادی عکس در تلویزیون پلاسما مواجه هستیم، روش خود آزمایی پنل یا ماژول تلویزیون پلاسما اهمیت زیاد بالایی دارد.

به یاری این روش میتوانیم تشخیص بدهیم که مشکل در مادربرد میباشد یا ماژول های PCB مربوط به آن. در تعمیرات تلویزیون پلاسما، چشمک زدن لامپ LED پاور در تلویزیون پلاسما معانی مختلفی دارد که تکنسین مربوطه میبایست با معانی آن آشنایی کامل داشته باشد.

پیچیدگی تعمیرات تلویزیون پلاسما چیست؟

نحوه کار تلویزیون پلاسما و ساختار آن در تعمیرات تلویزیون پلاسما اهمیت بسیاری دارد. در غیر این گونه برای عیب یابی و تعمیر نمی دانیم از کجا آغاز کنیم. در اکثر موارد، دفترچه های سرویس (Service Manual) تلویزیون های پلاسما شامل اطلاعات پنل و ماژول پلاسما مربوط به آنان نیستند و تنها شامل اطلاعات مادربرد و دیاگرام شماتیک هستند.

به علاوه سازنده های ماژول، در برندهای مختلف تلویزیون پلاسما از نامگذاری های خاص خود استفاده می کنند و گاهی نام PCB ها یکسان است، در حالی که این برد کار دیگری انجام داده یا حتی بردی با کاربری دیگری است. پس ضروری میباشد که تعمیرکار در تعمیرات تلویزیون پلاسما با نام PCB های سازنده های ماژول پلاسما و هم چنین وظیفه این بردها آشنایی کامل داشته باشد.

سرویس در محل تعمیرات تلویزیون پلاسما

برای این که کاربر دیگر نگران مقوله حمل و جابه جایی دستگاه نباشد، در ۱ اقدام هوشمندانه سرویس تلویزیون در محل را راه اندازی کردیم تا اصل مشتری مداری را رعایت کرده باشیم. با استفاده از این سرویس میتوانید در وقت و قیمت های خود صرفه جویی زیاد قابل توجه ای داشته باشید و در نهایت بدون این که سختی را متحمل بشوید، سرویس و تعمیر تلویزیون پلاسما خود را دریافت نمایید.

تعمیرکاران و تکنسن های ما در این سرویس همه ابزار و لوازمی را که برای ۱ تعمیر اساسی ضروری میباشد، به همراه خواهند داشت و این اطمینان را به کاربر می بدهند که فرایند تعمیرات تلویزیون پلاسما در محل به انتها برسد. اگر تحت هر شرایطی و به هر دلیلی اجرای تعمیرات در منزل با مشکلی رو به رو شود، دستگاه به مرکز انتقال داده میشود و در نهایت بعد از اجرای کامل تعمیر و تست سلامت به کاربر تحویل داده میشود.

سوالات متداول:

دلیل پیچیدگی تعمیرات و مشکلات تلویزیون پلاسما چیست؟

این تلویزیون‌ها در کنار ویژگی های ارزشمند، نقاط ضعفی هم دارند که معمولا به خرابی زودرس آن ها منجر میشود. ۱ تعمیرکار میبایست با نحوه تفکیک مشکلات تلویزیون پلاسما آشنایی کامل داشته باشد.

خرابی و مشکلات تلویزیون پلاسما چیست؟

عیب یابی تلویزیون پلاسما و یافتن دلایل بروز مشکلاتی مثل علت خاموش شدن تلویزیون پلاسما، علت روشن نشدن تلویزیون پلاسما و مواردی از این قبیل در مجموعه تعمیر با ما قابل بررسی میباشد.

چگونه پنل تلویزیون سامسونگ را تعمیر کنیم ؟

چگونه پنل تلویزیون سامسونگ را تعمیر کنیم ؟ پنج نکته مهم که میبایست بدانید:
علائم خرابی پنل تلویزیون سامسونگ
۱- شکستگی در خرابی پنل تلویزیون
۲- آبخوردگی پنل تلویزیون
تعمیر خرابی پنل تلویزیون سامسونگ و آبخوردگی پنل
۳- سیاه شدن و ۲ تایی شدن عکس تلویزیون از ۱ طرف
۴- بکند شدن عکس تلویزیون
۵- قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

نمایندگی تلویزیون سامسونگ

تعمیر خرابی پنل تلویزیون سامسونگ یکی دیگر از تخصصی ترین سرویسهای میباشد که در مجموعه تعمیر یها درنمایندگی تعمیرات سامسونگ بوسیله تیمی از مجرب ترین کارشناسان گونه می پذیرد.

دارندگان انواع تلویزیون های سامسونگ می توانند با مراجعه به این مرکز، اشکالات قبل آمده در این دستگاه را رفع کنند و شاهد بهسازی و تعمیر تلویزیون سامسونگ Samsung خویش باشند. در صورتی که امکان حمل تلویزیون و مراجعه به تعمیرگاه را نداشته باشید میتوانید از سرویس تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ در محل استفاده کنید.

کارشناسان تعمیرات تلویزیون سامسونگ خود در محل حضور یافته و اشکالات قبل آمده در دستگاه را برطرف می سازند.

چگونه پنل تلویزیون سامسونگ را تعمیر کنیم ؟

خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

در این قسمت برخی اشکالات رایج در خرابی پنل تلویزیون سامسونگ، و علل این اشکالات، شیوه تعمیر آنان شرح می بدهیم. اگر روزهای اخیر متوجه بروز خرابی در پنل های تلویزیون خود شده اید میتوانید با مطالعه موارد ذیل، نوع اشکال قبل آمده و شیوه رفع آن را متوجه شوید. توصیه میشود تعمیرخرابی پنل تلویزیون سامسونگ و رفع اشکالات در آن را به کارشناسان اینکار بسپارید و در گونه نداشتن تخصص از ورود به اینکار خودداری ورزید.

تعمیر خرابی پنل تلویزیون سامسونگ یکی از پر قیمت ترین قسمت های کار تعمیر تلویزیون میباشد. از آن جا که پنل تلویزیون یا همان صفحه نمایش تلویزیون، مهمترین و گران هزینه ترین بخش از اجزای ۱ تلویزیون محسوب میشود، تعمیر خرابی پنل تلویزیون هم، کاری حساس و البته گران هزینه میباشد.

به غیر از شکستگی در پنل تلویزیون که قابل تعمیر نیست و میبایست تعویض گردد، بقیه ایرادهای موجود در پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی سامسونگ، قابل تعمیر هستند. قیمت انجام تعمیر خرابی پنل تلویزیون نسبت به تعویض پنل شکسته تلویزیون زیاد پایین تر میباشد. دلایل مختلفی سبب میشود که شما بخواهید برای انجام تعمیرات خرابی پنل تلویزیون خود اقدام نمایید.

علائم خرابی پنل تلویزیون سامسونگ

ایرادهای مختلفی در خرابی پنل تلویزیون سامسونگ در مدل های led و lcd بروز می کنند. ایرادهایی از قبیل؛

شکستگی پنل که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه درست کردن میشود، آبخوردگی پنل تلویزیون که به علت نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون و آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده عکس بروز میکند و ایرادهایی مثل خطوط عمودی و … که در اثر کار نمود و استهلاک دستگاه درست کردن میشود، بخشی از ایرادهایی میباشد که در پنل تلویزیون های led و lcd درست کردن میشود.

۱- شکستگی در خرابی پنل تلویزیون
همان طور که در اول گفتیم، درست کردن هر نوع شکستگی و به هر دلیلی در پنل تلویزیون، قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل، تعویض کامل پنل تلویزیون میباشد.

پنل تلویزیون ۱ مجموعه قطعه میباشد که شامل سینی فلزی، بیس اصلی، لامپ های بک لایت، صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی (لیکوئید) میباشد. برای صرفه جویی در قیمت میتوان بخش لیکوئید را تعویض کرد به شرطی که آسیب وارده شدید نبوده و سبب آسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.

۲- آبخوردگی پنل تلویزیون
آبخوردگی پنل تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی اصطلاحی میباشد که برای نفوذ مایعات پاک کننده همچون شیشه شوی از فاصله زیاد کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون بکار برده میشود.

معمولا هنگام بازی کودکان و یا موقع تمیز نمودن تلویزیون به علت اسپری نمودن مستقیم مایع پاک کننده روی صفحه، این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل و فاصله زیاد کم بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات عکس در ذیل پنل تلویزیون سبب اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم میشوند که برخی از آنان ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات عکس هستند.

چگونه پنل تلویزیون سامسونگ را تعمیر کنیم ؟

تعمیر خرابی پنل تلویزیون سامسونگ و آبخوردگی پنل

رسیدن مایعات رسانا به فلت های انتقال عکس سبب درست کردن جرقه، سولفاته شدن مدار و سوختگی فیزیکی این مدارهای ظریف و حساس میشود. این اتفاق، عیوب ظاهری مختلفی را سبب میشود که میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

خطوط رنگی عمودیدرست کردن نوارهای سفید و یا مشکی روی عکستفاوت روشنایی در ۲ نیمه راست و چپ تلویزیون۳- سیاه شدن و ۲ تایی شدن عکس تلویزیون از ۱ طرف
این ایراد بیش در تلویزیون های سامسونگ و یا پنل های تولید شده بوسیله سامسونگ که در برندهای دیگر استفاده شده دیده میشود. اول ۱ سوم بالای عکس در سمت راست یا چپ دچار این حالت میشود و پس از مدتی استفاده به تدریج نصف و بعدا پایان عکس تلویزیون دچار این حالت میشود.

در روزهای ابتدایی درست کردن شدن این ایراد، معمولا با کمی کار نمودن تلویزیون، عیب برطرف میشود. این موضوع سبب میشود که بیش  تر مصرف کنندگان با این تصور که تلویزیون به حالت ابتدا برگشته و دیگر خراب نیست، از تلویزیون به همین گونه استفاده کنند. اینکار سبب میشود که ایراد به حد زیادی قبل رفته و در نتیجه قیمت بیشتری میبایست برای تعمیر تلویزیون مصرف شود.

۴- بکند شدن عکس تلویزیون

بکند شدن عکس تلویزیون به علت عدم واکنش درست پنل به اطلاعات وارد شده و پاسخگویی پیکسل ها میباشد. این ایراد بیش در تلویزیون های سامسونگ و سونی دیده میشود. تصاویر به حالت اسلوموشن نمایش داده شده و هاله ای از عکس قبلی در عکس بعدی دیده میشود. در مواردی این ایراد در ۱ سوم بالایی عکس و گاها در پایان بخش های عکس دیده میشود.

۵- قطع و وصل شدن لحظه ای صفحه نمایش تلویزیون

این اتفاق در بیش موارد زمانی رخ میدهد که تلویزیون به دستگاه گیرینده دیجیتال و یا دستگاه های مشابه دیگری از راه پورت HDMI متصل باشد. هنگامی شما از ۱ وسیله برقی با توان بالا مانند: لباسشویی، آبمیوه ‌گیری و یا لوازم مشابه که دارای موتور هستند در منزل استفاده می نمایید به دلیل تولید نواسانات مغناطیسی، سبب درست کردن نویز در وسایل دیجیتال میشود.

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات سامسونگ در تعمیر با ما محدود به دستگاه خاصی نیست و تمامی تولیدات کمپانی سامسونگ را شامل میگردد. همین رو شما کاربران گرامی میتوانید با مراجعه به این مرکز تمامی خدمات دارای ارتباط با تعمیرات محصول های سامسونگ را دریافت دارید و دستگاه های معیوب خویش را تعمیر و ترمیم کنید.

به عبارتی دیگر در این مجموعه خدمات دارای ارتباط با هر محصول در پارت جداگانه و به دست کارشناسان همان حوزه ارائه میگردد. شما کاربران گرامی میتوانید جهت آشنایی با هر واحد و خدمات ارائه شده در ان به بخش ذیل مراجعه کنید.

چگونه پنل تلویزیون سامسونگ را تعمیر کنیم ؟

نمایندگی سامسونگ

نمایندگی سامسونگ در ایران با تکیه بر سعی و پشتکار پرنسل فنی و متخصص خویش سال هاست به عنوان یکی از بهترین شرکتهای ارائه دهنده خدمات دارای ارتباط با تعمیر و فروش محصول های کمپانی سامسونگ مطرح گشته میباشد. مدیریت نمایندگی سامسونگ در ایران مشتری مداری را رکن اصلی فعالیتهای این شرکت می داند و بر آن تأکید ویژه ای دارد از همین روست که کارمندان و کادر فنی نمایندگی سامسونگ در ایران ملزم به رعایت حقوق مشتریان و احترام به آنها هستند.

سوالات متداول:

ایرادهای مختلفی که در خرابی پنل تلویزیون سامسونگ رخ میدهد چیست ؟

شکستگی پنل که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه درست کردن میشود، آبخوردگی پنل تلویزیون که به علت نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون و آسیب دیدگی فلت های انتقال دهنده عکس و ایرادهایی مثل خطوط عمودی و …

خدمات تعمیرات تلویزیون سامسونگ در تعمیر با ما چیست ؟

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات سامسونگ در تعمیریها محدود به دستگاه خاصی نیست و تمامی تولیدات کمپانی سامسونگ را شامل میگردد.

 

نکات کلیدی در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

نکات کلیدی در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو :آنچه در این مطلب می خوانید
مهم ترین نکته ها مهم دراستفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو
آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون دوو
نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون دوو
چند نمونه از مهمترین قابلیتهای ریموت کنترل تلویزیون دوو چیست؟
چطور گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل کنیم؟
برترین راههای ممکن برای متصل نمودن تلویزیون ها به تلفن همراه چیست؟
نحوه ی اتصال تلویزیون دوو به اینترنت چطور میباشد ؟
نتیجه گیری از نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

برای زیاد شدن طول عمر تلویزیون ۱ سری نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو را میتوانید رعایت نمایید. نکته ها گفته شده بیش مربوط به نحوه‌ نصب، تمیز نمودن و استفاده از تلویزیون دوو است. طول عمر تلویزیون دوو دائمی است و نمی توان گفت که تنها در ۱ مقطع کوتاه برای شما عملکرد دارد. ولی برای زیاد شدن این طول عمر و برای جلوگیری از بروز هرگونه خرابی ضروری میباشد نکته هایی که در ادامه گفته میشود را بررسی و انجام بدهید.

مهم ترین نکته ها در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو که در این جا گفته میشود زیاد کاربردی بوده و با رعایت این موارد میتوانید طول عمر تلویزیون خود اضافه نمایید.

اجازه ندهید تلویزیون برای مدت طولانی کثیف بماند و حتماً بصورت روزانه تلویزیون دوو را با دستمال مخصوص تمیز نمایید.
۱ دستمال نرم و متناسب برای تمیز نمودن تلویزیون دوو برگزینید و این دستمال را فقط برای تمیز نمودن تلویزیون اختصاص بدهید.
از دستمال های زبر برای تمیز نمودن تلویزیون دوو استفاده نکنید.
تا حد امکان از روشن نمودن تلویزیون در ساعت اوج مصرف برق خودداری نمایید.
توجه داشته باشید که به هیچ عنوان برای تمیز نمودن تلویزیون دوو از مواد شوینده یا شیمیایی استفاده نکنید و فقط با دستمال مخصوص اینکار را انجام بدهید.
نکات کلیدی در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

آشنایی با قسمت های مختلف تلویزیون دوو

اگر می‌خواهید با قسمت های مختلف تلویزیون دوو آشنا بشوید و نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو را رعایت نمایید، میتوانید به راحتی در گونه بروز خرابی دریابید که خرابی از کدام قسمت از تلویزیون میباشد. شناختن با درگاه های موجود بر روی تلویزیون به شما این امکان را میدهد تا به راحتی بتوانید وسایل خود را به تلویزیون متصل نمایید.

هم چنین از تمامی قابلیتهای موجود در تلویزیون دوو نهایت استفاده را ببرید. بدین منظور فقط کافیست تمامی برنامه های تلویزیون‌ دوو را بشناسید. در ادامه قسمت های مختلف تلویزیون دوو را بررسی و نکته ها مهمی را در این زمینه به شما اعلام خواهیم کرد:

سیم پیچی و اتصالات تلویزیون دوو
پایه تلویزیون
صفحه قاب تلویزیون
درگاه USB و HDMI تلویزیون
دکمه های موجود بر روی بدنه تلویزیون
ریموت کنترل تلویزیون
نحوه استفاده از ریموت کنترل تلویزیون دوو
یکی دیگر از نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو به بحث نحوه استفاده از ریموت کنترل بر میگردد. نحوه‌ استفاده از ریموت کنترل تلویزیون دوو نکته ها و مواردی دارد که اگر آنان را رعایت نمایید میتوانید تمامی تنظیماتی که در پیشنهاد دارید را بر تلویزیون انجام بدهید. در واقع ریموت کنترل تلویزیون دوو تنها راهکاری میباشد که شما میتوانید از راه آن، خواسته ها و تنظیماتی که دارید را انجام بدهید.

چند نمونه از مهمترین قابلیتهای ریموت کنترل تلویزیون دوو چیست؟

طبق راهنمای فارسی تلویزیون دوو برای برگشتن به مرحله پیش میبایست از دکمه back استفاده کنید.
هم چنین در پیشنهاد داشته باشید که برای بی صدا نمودن میتوانید با استفاده از دکمه mute اینکار را انجام بدهید.
برای خاموش و روشن نمودن تلویزیون خود میبایست از دکمه on/off در این دستگاه استفاده نمایید.
برای فراوان و کم نمودن صدای دستگاه میبایست فلشهای روی دکمه‌ی کنار ولوم را فشار بدهید.
جهت ورود به منوی تنظیمات تلویزیون دوو از دکمه menu و بعدا setting اقدام نمایید.
برای توقف پخش ویدئوهایی که از پیش ضبط شده میباشد می‌توانید از stop استفاده نمایید.
هم چنین با استفاده از FF و REW می توانید سرعت پخش را تغییر بدهید و ویدئو را عقب و جلو ببرید.

چطور گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل کنیم؟

برای متصل نمودن گوشی به تلویزیون دوو راه های متفاوتی دارید. هر کدام از این راه ها می تواند کیفیت متفاوتی را به شما ارائه بکند. هم چنین در صورتی که شما بخواهید تلویزیون همراه خود را به تلویزیون دوو متصل نمایید، میبایست در پیشنهاد داشته باشید که تلفن همراه شما با کدوم سیستم عامل ios یا اندروید کار می‌کند‌.

نکات کلیدی در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

برترین راههای ممکن برای متصل نمودن تلویزیون ها به تلفن همراه چیست؟

برای متصل نمودن گوشی خود به تلویزیون دوو در صورتی که سیستم عامل گوشی شما ios باشد، میبایست از برنامه Airport Express portable hotspot استفاده نمایید.
ضروری میباشد توجه داشته باشید که راههای گفته شده تنها چند نمونه از راههای ارتباطی موجود میباشد که در بین روشهای دیگر کیفیت بهتری را برای ویدئوهای شما به همراه دارد.
اتصال گوشی به تلویزیون دوو با پورت MHL و Slimport: از آنجایی که همه‌ تبلت ها از کابل HDMI پشتیبانی نمی کنند، در صورتی که از گوشی‌های نسخه‌ اندرویدی استفاده میکنید، می توانید از اتصال با بردهای گفته شده استفاده نمایید. این اتصال میتواند کیفیت بالا و انتقال همزمان صدا و عکس را برای شما انجام دهد.
اتصال نمودن گوشی و تبلت به تلویزیون دوو از راه کابل HDMI: در این روش کافیست که کابل HDMI داشته باشید. با استفاده از این کابل می‌توانید انتقال همزمان صدا و عکس را با کیفیت بالا از گوشی خود بر روی تلویزیون مشاهده نمایید.

نحوه ی اتصال تلویزیون دوو به اینترنت چطور میباشد ؟

یکی دیگر از نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو نحوه اتصال این تلویزیون ها به اینترنت میباشد. برای اتصال تلویزیون دوو به اینترنت میبایست مطابق با مراحل ذیل قبل بروید:

کلید Home را انتخاب کرده و پس از باز شدن منو، گزینه Setting را انتخاب و در نهایت کلید Enter را بزنید.
در میان لیست باز شده گزینه Network و بعد Network connection را انتخاب کنید.
در مرحله سوم گزینه Start Connection را برگزینید.
لیست تمامی شبکه ‎های وایرلس برای شما قابل مشاهده می شود. از بین این لیست، اینترنت مدنظر خود را انتخاب و با ورود پسورد اتصال تلویزیون دوو به اینترنت انجام می شود.بنکات کلیدی در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

نتیجه گیری از نکته ها مهم در استفاده و نگهداری از تلویزیون های دوو

مجموعه تعمیریها در این مقاله تلاش کرده پایان موارد دارای ارتباط برای استفاده‌ درست از تلویزیون دوو را بررسی کنیم. ضروری میباشد بدانید که راهنمای فارسی استفاده از تلویزیون دوو در هنگام خرید این محصول به شما ارائه میشود. اگر برای تعمیر تلویزیون دوو خود به تعمیرکار نیاز دارید تکنسین های حرفه ای مجموعه تعمیر با ما آماده خدمت به شما مشتریان گرامی هستند. تا درکوتاه ترین وقت ممکن مشکل تلویزیون دوو شما برطرف شود.

سوالات متداول:

چطور گوشی خود را به تلویزیون دوو متصل کنیم؟

در صورتی که شما بخواهید گوشی همراه خود را به تلویزیون دوو متصل نمایید، میبایست در پیشنهاد داشته باشید که تلفن همراه شما با کدوم سیستم عامل ios یا اندروید کار می‌کند‌.

نحوه ی اتصال تلویزیون دوو به اینترنت چطور میباشد ؟

کلید Home را انتخاب کرده و پس از باز شدن منو، گزینه Setting را انتخاب و در نهایت کلید Enter را بزنید.جهت راهنمای کلی میتوانید به نشانی وبسایت تعمیر با ما مراجعه نمایید.

علت روشن نشدن تلویزیون چیست؟

علت روشن نشدن تلویزیون چیست؟ هنگامی با صفحه سیاه این جعبه جادویی روبه رو می بشوید و هر آنچه را که میدانید پیاده می نمایید تا عکس تلویزیون شما برگردد و بتوانید از دستگاه خود استفاده نمایید، ولی موفق نمی شود؛ بی تردید خسته و کلافه به دنبال جواب پرسش چرا تلویزیون روشن نمی شود؟ هستید. در چنین شرایطی خیلی قدرت مانور نخواهید داشت، زیرا این مشکل می تواند ریشه در مسائل گوناگونی داشته باشد که تشخیص آن از عهده کاربر خارج میباشد و بدون شک میبایست به یک مرکز معتبر تعمیرات تلویزیون مراجعه نمایید.

تنها یک تعمیرکار و تکنسین ماهر و مجرب میباشد که می تواند ریشه این اختلال را به درستی کشف و مسیر دقیق تعمیر و ترمیم و بهبودی دستگاه را انتخاب و اجرا بکند. پس توصیه میکنیم هنگامی تلویزیون روشن نمی شود و شما موارد پایه و ابتدایی نظیر اتصال به منبع برق، تنظیمات آنتن و این گونه موارد را بررسی کردید و همچنان مشکل پایدار است؛ دست نگه دارید و درخواست یاری نمایید.

دلیل روشن نشدن تلویزیون

هنگامی تلویزیون روشن نمی شود، مرکز تعمیرات تلویزیون قطعات مختلف این دستگاه را بررسی میکند. فرسودگی قطعات نخستین و مهم ترین علت روشن نشدن تلویزیون میباشد. تشخیص شدت فرسودگی با تعمیرکار میباشد. معمولا با تعویض یا به روزرسانی این قطعات مشکل خواهد شد. البته ویروسی شدن مین برد در روشن نشدن تلویزیون هم می تواند دخیل باشد.

این ویروس ها از اجرای صحیح برنامه های تی وی و روشن شدن آن جلوگیری می کنند. امکان دارد کاربر به هیچ وجه از وجود این ویروس ها مطلع نباشد، تنها تعمیرکار نرم افزا تلویزیون میباشد که می تواند وجود این ویروس ها را تایید بکند و شدت آسیبی که به دستگاه وارد کرده اند را مشخص نماید. توصیه اکید این میباشد که برای جلوگیری از بروز چنین حالتی پیش از استفاده از فلش مموری حتما آن را ویروس کشی نمایید.

هم چنین هنگامی تلویزیون روشن نمی شود، خراب و نامرغوب بودن کابل hdmi هم می تواند زمینه ساز این مشکل باشد؛ همواره به یاد داشته باشید که این کابل را از مراکز معتبر و مجاز تهیه نمایید تا با چنین مشکلی روبه رو نگردید.

تعمیر تلویزیونی که روشن نمی شود

هنگامی تلویزیون روشن نمی شود، اول میبایست عیب یابی دقیقی از علت این اختلال گونه گیرد. بعدا وارد فاز تعمیرات شد. گاهی هم شدت اختلال تا حدی میباشد که تعمیرکار مجبور میباشد از مسیر تعویض مشکل را حل بکند. در هر گونه عیب یابی صحیح یاری میکند تا منشا مشکل به وجود آمده به درستی شناسایی شود و تعمیر از مسیر درست قبل گرفته شود. در مرکز تعمیرات تلویزیون با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته، برترین و با کیفیت ترین خدمات تعمیراتی اجرا میشود. متخصصان این مرکز به دلیل آشنایی با ساختار کلی و تکنولوژی های بکار رفته در انواع تلویزیون ها خدماتی منحصر به فرد را به کاربر اراده می بدهند.

تعمیر تلویزیون در منزل

سرویس تعمیر تلویزیون در منزل در اختیار همه کاربران میباشد تا بدون دغدغه و نگرانی دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر کنند. همه ما به خوبی می دانیم که با خرابی تلویزیون سوای دغدغه تعمیر و ترمیم آن، این که دستگاه را چطور به مرکز تعمیراتی منتقل کنیم، مشکل بزرگی میباشد. به همین دلیل میباشد که به یاری مرکز سخت افزار ایران سرویس تعمیر تلویزیون در منزل راه اندازی شده میباشد.

در این سرویس تعمیرکار مربوطه برای ارائه خدمات مورد پیشنهاد در منزل شما حاضر میشود و هر آنچه را که برای بازگشت سلامت دستگاه ضروری باشد، انجام میدهد. با استفاده از این سرویس در کنار این که ریسک حمل و جابه جایی این دستگاه را متحمل نمی بشوید، با صرف قیمت و وقت کمتر برترین و با کیفیت ترین خدمات را دریافت می نمایید و خود هم شخصا بر نحوه تعمیر دستگاه نظارت خواهید داشت. برای استفاده از سرویس تعمیر تلویزیون در منزل در تماس خود، تمایل استفاده از این سرویس را عنوان نمایید و منتظر بمانید تا پس از انجام هماهنگی های اولیه در اسرع زمان، تعمیرکار در محل شما حاضر شود.

تلویزیون پاناسونیک و عیب یابی آن

تلویزیون پاناسونیک و عیب یابی آن

تلویزیون پاناسونیک و عیب یابی آن : در مجموعه تعمیر با ما به صورت تخصصی گونه می پذیرید. این مجموعه با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون پاناسونیک و با داشتن بیش از از ۱۵ سال تجربه توانسته یکی از معتبر ترین نمایندگی های تعمیر تلویزیون در تهران باشد.

هر تلویزیونی دچار اختلال و مشکل می شود، تلویزیون‌های پاناسونیک Panasonic هم از این مورد استثنا نمی باشند. یکی از برندهای که در ساخت و تولید تلویزیون،موفق می باشد شرکت پاناسونیک Panasonic می باشد. هر چند که این برند نسبت به سایر برندها در بازار زیاد کمتر دیده می‌شود اما به طور کلی تلویزیون‌های پاناسونیک Panasonic هم گزینه مناسبی برای کسانی می باشد که قصد خرید این دستگاه را دارند.

عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

شرکت پاناسونیک Panasonic در سال ۲۰۱۲ به عنوان چهارمین تولید کننده تلویزیون در جهان شناخته شد. سهام این شرکت در بازارهای بورس کشور ترکیه و اواکا، ناگویا و فیلیپین معامله می‌شود. این شرکت ژاپنی در سال ۲۰۱۳ موفق شد برترین شرکت‌های تولید کننده تلویزیون همچون ال جی و یا سامسونگ را پشت سر بگذارد و رقابت موفقیت آمیزی با آن‌ها داشته باشد.
عیب یابی تلویزیون پاناسونیک یکی از نمونه کارهای تخصصی تعمیر با ما می باشد. پاناسونیک در عموم تلویزیون های خود از سیستم عیب یاب داخلی استفاده کرده و محدوده ایرادهای مختلف را با چشمک زدن چراغ جلوی دستگاه مشخص می کند.

روش کارکرد این سیستم که شباهت زیادی به سیستم self check سونی دارد به اینگونه می باشد که در گونه ایجاد خرابی در هر یک از بردها و قطعات دستگاه سیستم عیب یاب دستگاه فعال شده و تلویزیون را خاموش می کند سپس چراغ جلوی دستگاه شروع به چشمک زدن می کند.

 تلویزیون پاناسونیک و عیب یابی آن

قطعه معیوب تلویزیون 

تعداد چشمک ها در یک ثابت زمانی ثابت می باشد و این سیکل با فواصل دو ثانیه ای تکرار می شود.به بیان ساده تر وقتی تلویزیون روشن می کنیم اگر ایرادی داشته باشد مجددا خاموش می شود و چراغ جلوی دستگاه شروع به چشمک زدن می کند. تعداد چشمک‌ها قطعه معیوب تلویزیون را مشخص می‌کند.

بعنوان مثال: در نظر بگیرید که در یکی از مدل های تلویزیون پلاسما پاناسونیک برد scan دستگاه دچار خرابی شود. در این حالت بعد از اینکه تلویزیون را روشن می کنیم چراغ پاور تلویزیون چند بار چشمک سبز می‌زند اما بجای آنکه تصویر تلویزیون ظاهر شود، تلویزیون خاموش شده چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند و ۷ بار چشمک می زند.

بعد از ۷ بار چشمک زدن، لامپ پاور تلویزیون پاناسونیک برای ۲ ثانیه خاموش شده و سپس مجددا ۷ بار چشمک می‌زند. این تکرار چشمک ها تا خاموش کردن تلویزیون و یا جدا کردن دستگاه از برق ادامه دارد.

 تلویزیون پاناسونیک و عیب یابی آن

قیمت تعمیرات و عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

قیمت تعمیرات تلویزیون پاناسونیک از جمله نکات مهمی می باشد که در هنگام تعمیر و تعویض قطعات تلویزیون پاناسونیک مورد توجه افراد متقاضی قرار می‌گیرد. قیمت تعمیرات تلویزیون پاناسونیک وابسته به نوع قطعات تعمیر شده و نحوه انجام تنظیمات در روی تلویزیون پاناسونیک متغیر می‌باشد.

درخواست تعمیرکار جهت عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

در گونه مشاهده ایراد در تصاویر تلویزیون پاناسونیک، روشن نشدن درست و اوصولی تلویزیون و یا بهم خوردن تنظیمات اصلی تلویزیون پاناسونیک بهترین اقدام درخواست اعزام یک تعمیرکار تلویزیون پاناسونیک برای عیب یابی تلویزیون پاناسونیک و در نهایت رفع عیوب مشاهده شده در عملکرد انواع تلویزیون پاناسونیک می باشد.
مشکلات رایج تلویزیون پاناسونیک

بخش مهمی از تعمیر تلویزیون پاناسونیک برای رفع ایرادات مشاهده شده در ساختار تلویزیون پاناسونیک می‌باشد. مشکلات رایجی که در نحوه عملکرد تلویزیون پاناسونیک دیده می‌شود پس از عیب یابی تلویزیون پاناسونیک بصورت زیر دسته بندی شده است:

نقص در عملکرد پنل تلویزیون پاناسونیک
معیوب شدن آمپلی فایر تلویزیون پاناسونیک
مشاهده ایراد در برد تلویزیون پاناسونیک
روشن نشدن تلویزیون پلاسما پاناسونیک
چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک
خاموش شدن ناگهانی تلویزیون پاناسونیک
مشاهده یک خط عمودی وسط تصویر و علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون پاناسونیک
قطعی صدا و تصویر در تلویزیون پاناسونیک
آسیب در سیستم اسپیکر، پاور، برد تی‌کان، بک لایت در تلویزیون پاناسونیک
و…

 تلویزیون پاناسونیک و عیب یابی آن

نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک

یکی از موارد مهم در هنگام نیاز به تعمیر تلویزیون پاناسونیک مراجعه به نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک در شهر‌های مختلف می باشد. درخواست تعمیرکار تلویزیون پاناسونیک هم در برخی شهرها از ثبت درخواست و نوع ایراد تلویزیون در باشگاه مشتریان نمایندگی‌های مجاز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک گونه می‌گیرد.

شما می‌توانید با دسترسی به سایت تعمیر با ما در سریع ترین و مطمئن ترین حالت به افراد و نمایندگی‌های مجاز تعمیر تلویزیون پاناسونیک در محل زندگی‌تان دسترسی داشته باشید. خدمات تعمیر در محل تلویزیون پاناسونیک از راه خدمت از ما تجربه یک تعمیرات عالی با کمترین درصد خطا را برای شما به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول:

عیب یابی تلویزیون پاناسونیک چگونه انجام می شود؟

شما می‌توانید با دسترسی به سایت تعمیر با ما در سریع ترین و مطمئن ترین حالت در محل زندگی‌تان دسترسی داشته باشید خدمات از راه این مجموعه یک تعمیرات عالی با کمترین درصد خطا را برای شما به همراه خواهد داشت.

در گونه مشاهده ایراد در تصویر تلویزیون پاناسونیک چه کنیم ؟

روشن نشدن درست و اوصولی تلویزیون و یا بهم خوردن تنظیمات اصلی تلویزیون پاناسونیک بهترین اقدام درخواست اعزام یک تعمیرکار تلویزیون پاناسونیک برای عیب یابی تلویزیون پاناسونیک می باشد.

کنترل تلویزیون - برطرف کردن ایرادات ریموت کنترل

کنترل تلویزیون – برطرف کردن ایرادات ریموت کنترلکنترل تلویزیون – برطرف کردن ایرادات : همه ما با خرابی ریموت کنترل مواجه شده‌ایم و می‌دانیم که چطور استفاده از ۱ دستگاه را اختلال مواجه می‌کند. ولی همیشه ضروری نیست که برای تعمیر کنترل تلویزیون به تعمیرگاه مراجعه کنیم. در اغلب موارد با کمی دقت و حوصله میتوانیم تعمیرات ریموت کنترل را خودمان در منزل انجام بدهیم. در ادامه با متخصصین تعمیر تلویزیون رایان چند ایراد مختلف در ریموت کنترل‌ها را بررسی و نحوه تعمیر هر ایراد را توضیح می‌دهیم.

شایع‌ترین ایرادهایی که در خرابی ریموت کنترل با آنان مواجه می‌شویم :

از کار افتادن کامل ریموت کنترل
از کار افتادن بعضی از کلیدهای ریموت کنترل
سفت شدن تعدادی از کلیدهای ریموت کنترل

این ۳ ایراد متداولترین ایرادهایی هستند که امکان دارد در خرابی ۱ ریموت کنترل با آن مواجه بشوید.

کنترل تلویزیون - برطرف کردن ایرادات ریموت کنترل
کنترل تلویزیون – برطرف کردن ایرادات ریموت کنترل

علت از کار افتادن کنترل تلویزیون چیست؟

از کار افتادن کامل ریموت کنترل تلویزیون یعنی هیچ ۱ از دکمه‌های کنترل عمل نکند. اگر با این ایراد مواجه شدید برای تعمیر کنترل تلویزیون مراحل ذیل را به دقت انجام دهید:

اول میبایست مطمئن بشوید که ریموت کنترل خراب میباشد و عمل نمی‌کند، یا اینکه بخش گیرنده تلویزیون معیوب شده میباشد. ساده‌ترین روش اینست که از ۱ ریموت کنترل دیگر استفاده نمایید. ولی اگر کنترل دیگری در اختیار نداشتید، برترین روش، تست ریموت کنترل با استفاده از ۱ دوربین دیجیتال میباشد. اگر با ۱ دوربین دیجیتال همچون دوربین گوشی موبایل خود به دیود فرستنده ریموت کنترل نگاه نمایید زمانیکه یکی از کلیدها را فشاردهید، دیود فرستنده روشن می‌شود.

براساس قواعد تعمیرات لوازم الکترونیکی، هنگامی با از کار افتادن کامل ریموت کنترل مواجه شدید میبایست از تست منبع تغذیه آغاز نمایید یعنی باطری. برای اطمینان از سلامت باطری آن را تعویض نمایید. اگر بعد از تعویض باطری، باز هم کنترل کار نکند میبایست برای ادامه تعمیر کنترل آن را باز نمایید.

چطور کنترل تلویزیون را برای تعمیر باز کنیم؟

تقریبا هیچ کنترلی را پیدا نخواهید نمود که بتوانید به راحتی آن را باز نمایید. برای باز نمودن ریموت کنترل ها میبایست از روشهای تجربی استفاده نمایید. این نکته را هم بدانید که حتما قاب و ظاهر ریموت کنترل شما خط و خش برمیدارد و مقداری آسیب می‌بیند. مهم اینست که با دقت و تجربه می‌توانید مقدار این آسیب دیدگی را به مقدار زیادی کاهش بدهید.

برای باز نمودن ریموت کنترل اول میبایست باطری های کنترل را خارج نمایید. بعدا دقت نمایید که اگر بدنه ریموت کنترل پیچ دارد آنان را باز نمایید. امکان دارد پیچ‌ها ذیل محفظه باطری یا جاهایی که کمتر دیده می‌شود تعبیه شده باشند.

ابزارهای خاصی برای باز نمودن ریموت کنترل‌ها وجود دارد. ولی اگر می‌خواهید ریموت کنترل تلویزیون خودتان را تعمیر نمایید حتما آنان را ندارید. بجای این ابزار تخصصی می‌توانید از ابزارهای مشابه مثل پیچ گوشتی های ریز استفاده نمایید.

تعمیر کنترل تلویزیون
تعمیر کنترل تلویزیون هنگامی هیچ کلیدی کار نمی بکند

همانطور که گفتیم هنگامی هیچ کلیدی ریموت کنترل کار نمی‌کند اول میبایست باطری ریموت کنترل را تست و در گونه نیاز تعویض نمایید.

برای تست باطری نیاز به امپر متر و یا حداقل ولتمتر داریم. ولی اگر این ابزار را در اختیار ندارید برترین روش تعویض باطری میباشد. مرحله بعدی در تعمیر کنترل تلویزیون چک نمودن قطعات از پیشنهاد شکستگی و یا جدا شدن مدارات میباشد.

ریموت کنترل ها دائما در حالا جابجایی هستند. امکان دارد از دست مصرف کننده بیفتد و یا بوسیله کودکان ضربه ببیند. به همین دلیل امکان دارد مدار PCB و یا لحیم کاری قطعات آسیب ببیند و از محل خود جدا شود.

هنگامی ریموت کنترل را باز کردید اول قطعات مختلف همچون پایه‌های اتصال باطری به مدار، کریستال (قطعه آبی رنگ و یا مشکی که معمولا سه پایه دارد)، خازن صافی (۲ پایه میباشد و گرد) و دیود فرستنده که معمولا در بالای ریموت کنترل قرار دارد را از پیشنهاد اتصال درست به مدار بررسی نمایید. اگر پایه قطعات جدا شده باشد ضروری میباشد که لحیم کاری کنیدو اتصال پایه‌ها را تجدید کنید.

تعمیر کنترل تلویزیون
از کار افتادن تعدادی از کلیدهای ریموت کنترل

شایع‌ترین ایرادی که در اغلب ریموت کنترل های اطرافتان هم به راحتی می‌توانید ببینید از کار افتادن و یا بد عمل نمودن تعدادی از کلیدها میباشد.

کلیدهای پرکاربرد ریموت کنترل تلویزیون همچون کلیدهای خاموش/روشن، کم و فراوان نمودن ولوم و یا تعویض کانال زودتر از بقیه کلیدها خراب می‌شوند. در اول میبایست خیلی محکم فشار داده شوند تا عمل کنند. به مرور وقت کارایی خود را به طور کامل از دست می‌دهند. ولی کلیدهایی که کمتر از انها استفاده می شود اغلب سالم هستند و به درستی کار می‌کنند.

برای تعمیر کنترل تلویزیون به این نکته توجه داشته باشید : اگر حتی یکی از کلیدهای ریموت کنترل ما کار بکند یعنی مدار تغذیه و نوسان ساز ریموت کنترل و هم چنین بخش فرستنده ریموت کنترل سالم میباشد و به درستی کار می‌کند.

کنترل تلویزیون - برطرف کردن ایرادات ریموت کنترل

تعمیر کنترل تلویزیون

برای تعمیر کنترل تلویزیون هنگامی تعدای از کلیدهای آن کار نمی‌کند اقدامات ذیل را به دقت انجام دهید:

ریموت کنترل را باز نمایید. اول بررسی نمایید که بین لایه لاستیکی و برد PCB روغن درست کردن شده میباشد یا خیر؟ درست کردن این روغن که در ادامه راجع به منبع و دلیل درست کردن آن توضیح می‌دهیم می‌تواند سبب بد کار نمودن کلیدهای کنترل شما شود. اگر روی برد و لاستیک روغن دیدید اول میبایست آن را برطرف نمایید. برای از بین بردن این روغن می‌توانید لاستیک را با قلم مو و مایع ظرفشویی بشویید.

برای برطرف نمودن روغن روی برد PCB کنترل هم می‌توانید از همین روش استفاده نمایید ولی برای پایین آوردن احتمال خطا بهتر میباشد از اسپری خشک استفاده نمایید. استفاده از آب این خطر را دارد که نتوانید رطوبت مانده را به خوبی از بین ببرید و رطوبت باقی مانده بعنوان ۱ رسانا سبب درست کردن اتصالی و آسیب دیدگی بیش کنترل شما شود.

بیش بخوانید : برترین روش تعمیر سیاه شدن عکس تلویزیون سامسونگ

روغن روی برد کنترل تلویزیون چیست؟

در بسیاری موارد هنگامی برای تعمیر کنترل تلویزیون آن را باز می‌کنیم با روغن خاصی روی برد کنترل تلویزیون مواجه می‌شویم. اینجا این پرسش قبل می‌آید که این روغن داخل کنترل از کجا آمده است؟ آیا منشا بیرونی دارد؟

پاسخ این میباشد که روغن روی برد کنترل تلویزیون شما از خارج وارد ریموت نشده میباشد. این روغن در داخل کنترل شما درست کردن شده میباشد و منبع آن گرافیت روی برد و لاستیک کنترل است. هنگامی گرافیت در معرض هوا قرار می‌گیرد این روغن تولید می‌شود.

روغن روی برد کنترل تلویزیون در واقع نتیجه اکسیداسیون گرافیت کنترل میباشد. نکته مهم در مورد روغن روی برد کنترل اینست که این روغن نارسانا و غیر هادی میباشد. در نتیجه هنگامی بین برد PCB و لاستیک کنترل قرار می گیرد در واقع بین ۲ قطعه‌ای قرار می‌گیرد که قرار میباشد بهم اتصال بیابند. روغن روی برد کنترل سبب درست کردن اختلال در اتصال این ۲ بخش در اول سبب سفت شدن کلیدهای ریموت کنترل و به تدریج با فراوان شدن مقدار روغن سبب از کار افتادن آنان می‌شود.

زمانیکه مصرف کننده با سفت شدن و بد عمل نمودن کلیدهای کنترل مواجه می‌شود براساس تجربه در اول تلاش می‌کند با فشار دادن بیش کلید، از کنترل استفاده بکند. این فشار بیش بعد از چند دفعه سبب آسیب دیدگی گرافیت لاستیک کنترل می‌شود.

به این ترتیب است که روغن روی برد کنترل تلویزیون سبب سفت شدن کلیدها و به مرور از کار افتادن کامل آنان خواهد شد.

تعمیر کنترل تلویزیون
چطور عمر ریموت کنترل تلویزیون خود را زیاد شدن دهیم؟

در انتهای بحث تعمیر کنترل تلویزیون چند نکته مهم را یادآور می‌شویم که رعایت آنان می‌تواند سبب زیاد شدن عمر ریموت کنترل های منزل شما شود.

تعویض باطری ریموت کنترل هر سه تا شش ماه یکبار
جلوگیری از افتادن یا ضربه دیدن ریموت کنترل
استفاده از کاور و یا محافظ برای ریموت کنترل

باطری ریموت های مختلف را نسبت به میزان ارزش و کارای دستگاهها بین سه تا شش ماه ۱ بار تعویض نمایید. برای این تعویض فکر نکنید که فعلا ریموت کار می‌کند پس نیازی نیست که باطری آن را تعویض کنیم. اینکار صرفه جویی نیست. هزینه ریموت کنترل های فابریک به حدی بالا هست که تعویض باطری کنترل را توجیه بکند.

هنگامی باطری ریموت جدید باشد میزان جریان بالاتری از آن خارج می‌شود. در این حالت کلیدهای مختلف ریموت کنترل به راحتی کار می‌کنند. ضروری نیست برای عمل نمودن کلیدها فشار زیادی وارد کنیم و همین نکته مهم ترین عامل در حفظ سلامتی ریموت کنترل میباشد.

استفاده از کاور و یا محافظ هم می‌تواند یاری زیادی به زیاد شدن عمر کنترل تلویزیون شما بکند. برای اینکار ضروری نیست حتما از کاورهای خاص استفاده نمایید. می‌توانید از پلاستیک های جلد کتاب به ساده‌ترین روش استفاده نمایید. مطمئن باشید استفاده از کاور تاثیر زیادی در زیاد شدن عمر کنترل شما خواهد داشت.

جدیدترین تکنولوژی های تلویزیون های هوشمند:اگر دنبال تجربه جدید ترین تکنولوژی‌ ها روی تلویزیون‌ های امروزی هستید و می‌ خواهید ماجراجویی تازه‌ ای را شروع نمایید، میبایست برترین فناوری‌ های مدرن را بشناسید. با وست ویژن منزل همراه باشید.

کمپانی‌ های تولیدکننده برای این که بتوانند گوی سبقت را از رقبا بدزدند و تجربه بهتری برای مخاطبان رقم بزنند، تکنولوژی‌ های جدیدی را به تلویزیون‌ های خود اضافه می‌ کنند. ولی همین مسئله نه‌ تنها روی قیمت‌ ها تاثیر می‌ گذارد بلکه سبب می‌ شود فروشندگان هم روی آن مانور تبلیغاتی دهند.

تا همین چند سال قبل شاید باور نمی‌ کردیم روزی تلویزیون شفاف یا تلویزیون رول‌ شدنی هم تولید شود. ولی حال نه‌ تنها شاهد چنین محصولاتی هستیم، بلکه تکنولوژی‌ های مختلفی هم به این عضو ثابت خانه‌ ها اضافه شده میباشد تا تجربه دیداری بهتری داشته باشیم. البته ناگفته نماند همه این موارد روی هزینه تلویزیون موثر میباشد.

تکنولوژی دالبی ویژن

 

این فناوری در واقع برای نمایش بهتر و دقیق‌ تر جزئیات خلق شده میباشد و به نوعی میبایست آن را ذیل مجموعه HDR بدانیم. در تکنولوژی دالبی ویژن (Dolby vision)، هر صحنه و هر فریم به شکلی دقیق تنظیم می‌ شوند تا بتوانید بیشترین جزئیات را ببینید و از تماشای دقت بالای رنگ‌ها لذت ببرید.

ضمن این که مناسب با محتوای پخش‌ شده بهبودهای ضروری انجام می‌ بگیرد و می‌ توان انتظار نمایش رنگ‌ های زنده‌ تر را داشت. این تکنولوژی هم روی بسیاری از تلویزیون‌ های امروزی از جمله مدل‌ های سامسونگ دیده می‌ شود.

فناوری Filmmaker Mode

یکی از جدید ترین تکنولوژی‌ های دنیای تلویزیون‌ های همین حالت فیلم‌ سازی میباشد که در واقع سبب می‌ شود تجربه‌ ای جذاب از تماشای فیلم‌ ها داشته باشید. با این که بسیاری از مدل های موجود در بازار از قابلیت Motion Smoothing برای نمایش بدون پرش صحنه‌ ها به ویژه صحنه‌ های اکشن استفاده می‌ کنند، ولی کمی مصنوعی به پیشنهاد می‌ رسد.

حال به یاری تکنولوژی Filmmaker که کمپانی‌ هایی نظیر سامسونگ و فیلیپس سراغ آن رفته‌ اند و به‌ زودی ال جی و پاناسونیک هم به جمع آنان خواهند پیوست، تجربه‌ ای واقعی و روان از نمایش محتوای ویدیویی خواهید داشت.

تعدادی از کارگردانان معروف دنیا هم از این ویژگی استقبال کرده‌ اند و گفته‌ اند این فناوری یاری می‌ بکند تا فیلم‌ ها به آنچه که واقعا فیلمبرداری شده‌ اند نزدیک‌ تر شوند.

فناوری ۵G

به‌ زودی محصول های مختلف در دنیا می‌ توانند از شبکه اینترنت ۵G استفاده کنند و نکته مهم این است که بهره‌ گیری از این قابلیت فقط ویژه گوشی‌ های هوشمند نیست. کمپانی ژاپنی و شارپ و برخی دیگر از تولیدکنندگان سرشناس مشغول کار شده‌ اند و مدل‌ های مختلفی از تلویزیون‌ های خود را معرفی کرده‌ اند که از شبکه ۵G پشتیبانی می‌ کنند.

روی این بستر نه‌ تنها می‌ توانید محتواهای زیاد با کیفیت حتی تا ۸K را در زمانی کوتاه دریافت کرده و تماشا نمایید، بلکه بدون نیاز به گوشی و فقط به یاری دوربین و اتصال به اینترنت می‌ توانید با کیفیت‌ ترین تصاویر را به یاری تلویزیون خود فرستادن نمایید.

برترین مارک تلویزیون برای خرید

برترین مارک تلویزیون برای خرید

برترین مارک تلویزیون برای خرید : خرید ۱ تلویزیون نو می تواند برای هر ۱ از خریداران چالش برانگیز باشد. با وجود برندها و مدل‌های مختلف، نمی‌توان فهمید که برترین مارک تلویزیون کدام میباشد و یا این که از بین مدل‌های مختلف ۱ برند، کدام بهتر است؟ برخی از برندهای تولید کننده تلویزیون معروفتر هستند، ولی این لزوماً به این معنی نیست که آنان پسندیده هستند، زیرا مدل‌های زیادی وجود دارد که برند معروفی دارند ولی مشتریان از کیفیت آنان راضی نیستند.

برخی از مارک‌های سازنده تلویزیون با تولید محصول های مقرون به صرفه آغاز به درست کردن موج در بازار کرده‌اند و اغلب مدل‌هایی را عرضه می کنند که بهتر از گزینه‌های گران‌تر هستند. از ویژگی های هوشمند گرفته تا طراحی، هر برندی روش خاص خود را برای انجام کارها دارد. پس چطور میتوانیم برای خرید تلویزیون به ۱ جمع‌بندی درست برسیم و ۱ برند و ۱ مدل خاص را انتخاب کنیم. در ادامه توصیه‌های در مورد خرید تلویزیون از پنج برند مطرح روز می‌خوانید که امیدواریم شما را در خرید تلویزیون نو کمک دهد.

خرید تلویزیون ال جی

ال جی یکی از شناخته شده ترین برندهای الکترونیک در سراسر جهان میباشد. پس از آغاز کار در کره جنوبی در سال ۱۹۴۷، آنان به تدریج و در طول وقت به ۱ شرکت بزرگ بین المللی که متخصص در انواع لوازم الکترونیکی مصرفی میباشد، تبدیل شده‌اند. ال جی به عنوان پیشرو در صنعت تلویزیون شناخته میشود زیرا یکی از شرکتهای ذیل مجموعه آن، یعنی LG Display – شرکتی متفاوت از LG Electronics – یکی از بزرگترین تولید کنندگان نمایشگر میباشد. LG Display تنها تامین‌کننده پنل‌های تلویزیون OLED میباشد و به همین دلیل، LG Electronics انتخاب زیاد خوبی برای انتخاب یکی از مدل‌های تلویزیون OLED میباشد و در شرایط سخت‌افزاری مساوی قیمت کمتری نسبت به رقبا دارد.

OLEDها منحصر به‌ فرد هستند زیرا به نور پس‌زمینه یا همان بک لایت نیاز ندارند. در عوض خود پیکسل‌ها روشنایی دارند و می‌توانند به‌صورت جداگانه خاموش شوند. در نتیجه عدم وجود نور زمینه در تلویزیون‌های OLED که LED واقعی هستند سطح سیاهی کاملی را بدون شکوفایی به دست می‌آورند، یعنی در اتاق‌های تاریک برترین عملکرد را دارند. سری ۲۰۲۱ ال‌جی شامل چند مدل از تلویزیون‌های OLED می‌شود، از LG G1 OLED که طراحی منحصر به‌ فردی دارد و به‌ منظور قرار گرفتن همسطح روی دیوار گرفته تا LG A1 OLED که بعنوان ۱ تلویزیون پرچمدار شناخته می‌شود را می‌توانید در بین OLEDهای ال جی پیدا نمایید. ال‌جی C1 OLED برترین ارزش را از پیشنهاد هزینه و ویژگی‌ها ارائه می‌کند، زیرا پایان ویژگی‌های کاربری مورد پیشنهاد مصرف کنندگان را دارد، همچون پهنای باند HDMI دو.۱، پانل ۱۲۰ هرتز، و پشتیبانی از نرخ نوسازی متغیر (VRR).

برترین مارک تلویزیون برای خرید
برترین مارک تلویزیون برای خرید

 

برترین مارک تلویزیون ال جی
نقطه ضعف بزرگ در تلویزیون OLED

نقطه ضعف اصلی OLED خطر سوختن دائمی پیکسل‌ها یا همان ایراد BURN IN میباشد. پیکسل‌های پنل یا همان صفحه نمایش در تلویزیون OLED هنگامی مدتی طولانی در برابر ۱ عکس ثابت قرار می‌گیرند می‌سوزند و اثر عکس روی آنان مانده و حک می‌شود. این ایراد که در مجموعه تعمیرات تلویزیون با نام BURN IN شناخته می‌شود اصلی‌ترین و بزرگترین نقطه ضعف در تلویزیون‌های OLED میباشد که بسیاری از خریدارن را غافلگیر کرده میباشد. در اغلب موارد مراجعه به مجموعه تعمیر تلویزیون رایان با ماندگی اثر عکس در بخش آرم شبکه‌ها مواجه شده‌ایم. این نشانه‌ها به دلیل ثابت بودن روی عکس حک می‌شود و در همه تصاویر دیگر هم بصورت محسوس دیده می‌شود.

متاسفانه راه حل مشخصی در بخش تعمیرات تلویزیون برای رفع اثر سوختگی پیکسل‌ها در تلویزیون OLED وجود ندارد. با وجود پایان تو.صیه‌هایی که در این بخش می‌شود ولی راه حل اصلی رفع این مشکل در تلویزیون OLED تعویض کامل صفحه نمایش میباشد. تعویض صفحه نمایش در اغلب موارد در عین حالا که مقرون به صرفه نیست با کمبود قطعات یدکی هم مواجه میباشد.

اگر از این بابت این مشکل در تلویزیون OLED نگران هستید، می‌توانید برای خرید تلویزیون سراغ مدل‌های LED بروید. هر چند کیفیت عکس این تلویزیون‌ها بهه همچون OLEDها خاص نیست ولی دردسرهای بزرگ و غیر قابل حل آنان را هم ندارد. در اغلب تلویزیون‌های LED ال جی از پنل‌های IPS استفاده شده است.

تعمیر تلویزیون الد
خرید تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ در کره جنوبی مستقر است. این کمپانی در سال ۱۹۶۹ وارد صنعت الکترونیک شد و از آن وقت به ۱ رهبر جهانی در محصول های مصرفی تبدیل شده میباشد. سامسونگ محصول های مختلف در بخش لوازم منزل تولید می‌کند، از یخچال گرفته تا تلفن و تلویزیون‌های پیشرو . در کنار سونی و ال‌جی، سامسونگ یکی از برترین برندهای تلویزیون و یکی از شرکت‌هایی هستند که اغلب فناوری‌های نو عرضه می‌کند. به عنوان مثال، آنان یکی از نخستین برندهایی بودند که تلویزیون های نقطه کوانتومی را در سال ۲۰۱۵ معرفی کردند که بعداً آنان را با نام QLED برای رقابت با مدل های OLED ال جی به بازار عرضه کردند.

تلویزیون‌های QLED دارای نور پس‌زمینه LED هستند، ولی کیفیت عکس آنان با توجه به استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژیها بهبود قابل توجهی داشته است. در بین QLED های سامسونگ مدل‌های مختلفی را می توانمید برگزینید از مدل‌های پایه همچون Samsung AU8000 تا ۸k Samsung QN900A 8k QLED. تلویزیون‌های سامسونگ در حالی که زمانی پیشرو بازار بودند، کمی ارزش خود را در مقایسه با سایر برندها از دست می‌دهند. آنان کمی گران‌تر هستند و برخی از مدل های آنان، همچون QN85A QLED سامسونگ، از پنل های نوع IPS با نسبت کنتراست پایین استفاده می کنند، بنابراین برای مشاهده اتاق تاریک متناسب نیستند. با این حالا، سامسونگ QN90A QLED برترین تلویزیون LED 4k میباشد که ما آزمایش کرده‌ایم، بنابراین در حالی که در مقایسه با مارک‌های دیگر کمی بیش پرداخت می‌کنید، می‌دانید که کیفیت عالی دریافت می‌کنید.

تلویزیون های سامسونگ هم چنین به دلیل ویژگی‌های پیشرفته بازی همچون پشتیبانی از تکنولوژی VRR، پهنای باند HDMI دو.۱، کنترل حرکت استثنایی و تاخیر ورودی کم شناخته شده‌اند. با این حالا، طراحان تلویزیون‌های سامسونگ تمایل دارند برخی از ویژگیهای کیفیت عکس را فدای برترین عملکرد بازی خود کنند، به این معنی که تلویزیون‌های سامسونگ در حالت بازی، کیفیت بالاتری نسبت به سایر حالت‌های تنظیمات عکس دارند.

برترین مارک تلویزیون سامسونگ
خرید تلویزیون سونی : برند همواره برتر ولی گران هزینه

سونی در کنار ۲ برند دیگر یعنی ال‌جی و سامسونگ بخشی از ۳ برند بزرگ تلویزیون در فروش میباشد. سونی با نخستین تلویزیون‌های LCD با نور پس زمینه LED در شروع قرن ۲۰ و یکم وارد بازار شدند و در سال ۲۰۲۱ همچنان به تولید تلویزیون‌های LED پیشرفته ادامه می بدهند، سونی هم چنین به تولید تلویزیون‌های OLED اقدام کرده میباشد. مدل‌های LED سونی بهتر از ال‌جی هستند زیرا بیش از پنل‌های VA با کنتراست بالا استفاده می‌کنند. در عین حالا تلویزیون‌های ال جی تمایل بیشتری به روشن شدن عکس دارند، بنابراین هم در اتاق‌های روشن و هم در اتاق‌های تاریک عملکرد خوبی دارند.

برخلاف ال‌جی و سامسونگ، سونی پلتفرم هوشمند اختصاصی ندارد، ولی در عوض از Google TV استفاده می‌کند. اگر قبلاً ۱ اکوسیستم Google در خانه دارید، عالی میباشد و می‌توانید تلویزیون هوشمند خود را با بلندگوی هوشمند خود وصل نمایید. تلویزیون‌های سونی به دلیل پردازش عکس با کیفیت شناخته شده و مورد استقبال قرار می‌گیرند. در عین حالا این برند برتر و در عین حالا گران‌ هزینه مشتریان خاص خود را دارد.

Sony A90J OLED یکی از برترین تلویزیون‌هایی میباشد که ما آزمایش کرده‌ایم. تلویزیون‌های سونی معمولاً دقت فوق‌العاده‌ای دارند. شما ضروری نیست نگران کالیبره نمودن آن باشید. آنان معمولاً برترین کفیت عکس و پردازش حرکت را ارائه می بدهند و اگر قصد تماشای محتوای قدیمی را دارید، تلویزیون های سونی انتخابی مطمئن هستند. از سوی دیگر، سونی در پذیرش و ارائه فناوری‌های نو کمی بکند عمل کرده میباشد، به خصوص در مورد ویژگی های بازی. اکثر تلویزیون های آنان هنوز از ویژگی های رایج همچون فناوری VRR یا حالت خودکار کم تاخیر (ALLM) پشتیبانی نمی کنند. سونی به‌روزرسانی‌های سیستم‌افزار را برای افزودن این ویژگی‌های نو به مدل‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ خود از جمله پشتیبانی از VRR شروع کرده میباشد، ولی آنان هنوز چند سال از دیگر تولیدکنندگان تلویزیون عقب هستند.

برترین مارک تلویزیون سونی
خرید تلویزیون تی سی ال TCL : مقرون به صرفه و با کیفیت

یکی دیگر از برندهای مقرون به صرفه، TCL یک شرکت نسبتاً نو در بازار تلویزیون میباشد.تی سی ال از سال ۲۰۱۴ فروش گسترده تلویزیون‌های خود را شروع نمود. لوازم الکترونیکی مصرفی مختلف، از گوشی های هوشمند گرفته تا نوارهای صوتی. برای سال‌ها، تلویزیون‌های TCL به دلیل پلتفرم هوشمند تلویزیون Roku شناخته می‌شدند. برخلاف بسیاری از برندهای بزرگ دیگر، TCL از پلتفرم اختصاصی خود استفاده نمی‌کند و در عوض Roku را مستقیماً در تلویزیون نصب می‌کند، بنابراین نیازی به خرید جعبه پخش خارجی ندارید. Roku برای استفاده آسان است و تعداد زیادی برنامه برای دانلود از راه فروشگاه برنامه در دسترس میباشد. هم چنین، TCL آغاز به انتشار تلویزیون های Google در سال ۲۰۲۱ نمود، بنابراین اگر تلویزیون TCL می خواهید حداقل میتوانید پلتفرم مورد پیشنهاد خود را برگزینید.

با توجه به این که تلویزیون های تی سی ال هزینه مناسبتری نسبت به سایر برندها دارند، با سایر برندهای مقرون به صرفه همچون Hisense و Vizio رقابت می کنند. TCL طیف گسترده ای از تلویزیون ها را ارائه میدهد، از جمله مدل های کوچک ۷۲۰p و ۱۰۸۰p، که اکنون نادر هستند و اگر به ۱ تلویزیون ساده برای ۱ اتاق کوچک یا آشپزخانه نیاز دارید، عالی هستند. TCL پنج Series/S546 2021 QLED و TCL 6 Series/R646 2021 QLED از نور پس‌زمینه Mini LED استفاده می‌کنند که کنترل بیشتری روی مناطق کم‌نور محلی ارائه می‌کند، ولی حتی در سری شش، کیفیت و کنترل نور زیمنه عکس حالت و کیفیت مناسبی دارد. این بدان معناست که TCL هنوز از پیشنهاد عملکرد اتاق تاریک از سایر برندها عقب میباشد.

برترین مارک تلویزیون برای خرید
برترین مارک تلویزیون برای خرید

برترین مارک تلویزیون تی سی ال
خرید تلویزیون هایسنس : برند در حالا رشد …

هایسنس ۱ شرکت رو به رشد در صنعت تلویزیون میباشد. مبدا اصلی برند هایسنس از چین منشاء میگیرد، تنها چند سال میباشد که در کشورهای دیگر تلویزیون می فروشند و به عنوان ۱ شرکت مقرون به صرفه شناخته میشوند. رقیب اصلی برند هایسنس شرکت TCL میباشد، اگرچه هایسنس در عملکرد کلی تلویزیون‌های خود آغاز به دور شدن از ویژگیهای ساختاری و طراحی TCL کرده میباشد.

هایسنس خط تولید تلویزیون نسبتاً کوچکی دارد، ولی همه آنان نسبت به قیمتشان ارزش زیادی ارائه می بدهند و از پیشنهاد ارزش از رقبا بهتر هستند. Hisense U9DG مدل ۴k پرچمدار ۲۰۲۱ برند هایسنس و ۱ تلویزیون زیاد منحصر به فرد میباشد. این مدل دارای پنل LCD میباشد کنتراست بالا و کاهش نور زمینه مقطعی سبب بالارفتن کیفیت عکس شده میباشد ولی نرخ پایین پاسخگویی پیکسل‌ها در این مدل منجر به حرکت تار میشود که احتمالاً اکثر گیمرها را ناامید میکند. هم چنین دارای تاخیر ورودی غیرعادی بالایی میباشد، اگرچه هنوز برای گیمرهای معمولی به اندازه کافی پسندیده میباشد. مدل‌های میان‌رده ۴k Hisense، از جمله Hisense U8G و Hisense U7G، دارای مجموعه‌ای عالی از ویژگی‌های بازی، از جمله پهنای باند HDMI دو.یک و پشتیبانی از فناوری نرخ نوسازی متغیر هستند.

از پیشنهاد کیفیت عکس، اکثر تلویزیون های هایسنس عملکرد خوبی دارند، با نسبت کنتراست بالا که در اتاق های تاریک عالی به پیشنهاد می رسند و اوج روشنایی بالا. اکثر مدل‌های ۴k در برند هایسنس از فناوری نقاط کوانتومی استفاده می‌کنند و این اطمینان را می‌دهند که می‌توانند طیف وسیعی از رنگ‌ها را با آخرین محتوای HDR نمایش دهند. اگرچه برخی از تلویزیون‌های آن‌ها همچون Hisense U800GR 8k دارای Roku TV هستند، ولی بیش آنان از Android TV کاربرپسند استفاده می‌کنند.